• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hurlimann

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
U našem je Sameu originalno ulje bilo Akros Turbo, pa poslije njega Valvoline All Fllet Extra, pa jednu sezonu INA Super Turbo, pa sad INA Super Max. Sva su bila gradacije 15W-40.

Nije se bunil ni na jedno, niti je ikoje od toga posebno trošil. Doduše, motor je još novi (2500h gotovo nikakvog rada).
 

Pick

Novi član
Tu od
12 Kol 2016
Poruka
3
Ekipa, opet problem sa H488T, pa ak je neko popravljo...
Traktor mi je ostao u rikvercu, dakle, mjenjač šaltam napred nazad on ne reagira.
Pretpostavljamo da je pukla vilica il neki osigurač ak postoji.
Pitanje je dal ga polovit ili skidat poklopac iznazad iza kabine od hidraulika pa je ispred njega poklopac gdje stoji vilica???
Ak je neko imao nešto slično bio bi zahvalan.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Da li su ove gume u paru za Hurlimana 358 11.2 24 i 16.9 30 ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bajko285

Član
Tu od
19 Velj 2015
Poruka
35
To ti slini na poklopcu ventila, skineš ih i namažeš sa silikonom ili kupiš nove brtve ako su ti ove u lošem stanju, samo nemoj jako zatezat poklopce.
 

ranger

Novi član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
5
Pozdrav svima. Imam na ponudi Hurlimanna H6130 iz '90. godine. Radio je na farmi, izvana izgleda otužno, ali ga dobivam jeftino. Ima motor 6 cil., 130 ks, zračno hlađenje, pretpostavljam deutz? Nisam mogao skužit čija je getriba, ima 12 brzina. Zanima me ako netko zna kakvi su im mjenjači, jel je deutz? Navodno iskače iz nekih brzina pa me to malo odbija od njega...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Nije Deutz, Same je.
Kvar mjenjača bi mogel biti skup za poprraviti, ak budi trebali dijelovi.
A i puno je to posla.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ekipa, da li netko zna za kakve polovne dijelove za Hurlimanna 496 dt, 85 godina (osim traktor servis Hadrović)?

Treba mi reduktor prednjeg lijevog kotača, navodno paše i od same lasera cca 100 ks ili tako nešto
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Zna li netko za majstora koji ide doma za popravak traktora? Kolegi ne radi jedna grupa brzina.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Prije mjesec dana počeo mi se "gubiti" moj xa 86, neće da upali, baca grešku M4, greška sa senzorom radilice. Provjerim sve spojeve, traktor jednom upali, drugi put ne i tako sve do subote, ujutro je sin išao malčirati travu, popodne ništa ne pomaže da ga upalim. U nedjelju zovem brata, otpojimo senzor, provjerimo sa multimetrom, ništa. Treba biti otpor zavojnice 900 ohma, imamo ništa. Jučer popodne surfanje i potraga za senzorom, rezultati poražavajući, barem što se cijena tiće. Danas zovem Traktor servis Kž, imaju na stanju, 1100 kn. Zovem Jakopića, oko 2000 kn, ali u petak, Dobri max oko 1000, ali u dolasku. Na kraju sam otišao u Agrariju u ČK i kupio od New Hollanda senzor mjenjača koji ima isto kučište kao i hurlimanov senzor radilice, samo što je otpor zavojnice 930 ohma, namontiram na traktor, pali ko beba. Cijena senzora 618 kn. Rezervna varijanta je bio senzor radilice od Fiata Punta ili Brava, samo bih onda morao napraviti drugi nosač senzora.
 

tmatulic

Novi član
Tu od
27 Tra 2015
Poruka
5
Pozdrav,

molim informaciju značenja greške M5 na Hurlimannu XA86.

Unaprijed zahvaljujem
Lijep pozdrav
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
M5 je greška na EEPROM tj memoriji kompjutera i tu bez majstora koji bude ponovno učitao podatke ne možeš ništa. Motor bi trebao radi po zadanim tvorničkim postavkama.
 

tmatulic

Novi član
Tu od
27 Tra 2015
Poruka
5
Motor bi trebao radi po zadanim tvorničkim postavkama.

U ovom slučaju traktor ne pali uopće.

Zahvaljujem na odgovoru.
Lijep pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh