• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hurlimann

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Evo i moj...

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Evo i nekih dojmova o traktoru...

Hurlimman 85 KS , sada ima 2 god i 9 mjeseci i oko 1200 radnih sati.
Iz tih radnih sati se vidi da ne radi puno.
Koristim ga za sjetvu šečerne repe i kukuruza , vuču rasipača umjetnog gnojiva sa spremnikom od 3 tone te radi sa nošenom prskalicom od 1000 litara i 18 metara radnog zahvata.
Pluga , tanjurače , podrivača i sličnih strojeva nemam za taj traktor te sa njima nije nikada radio.

Kao novi imao je problem sa curenjem ulja na gornjem poklopcu od mjenjača što su dečki iz servisa uredno riješili.
Kvarovi do sada , kontrola upaljenosti kardana ( radi se o jednoj maloj sijalici koju treba izmjeniti - nisam ju još promjenio ) , sjedalo se rasklimalo ( ne , nemam 100 kilograma :D ) i to je to.
 
R

Ratarko

Guest
Kako da ne , samo što se sada ima drugu oznaku na haubi ali isti je traktor ( još bolji ustvari ).
Preporuku ipak uzmi sa rezervom jer nisam niti sam siguran kako bi se traktor pokazao da sa njim radim više i teže poslove.

Nisam htio reči ali nedostatak bi mu bili to što nije elastičan na niskim okretajima , teško kreče sa mjesta ( pogotovo kada je na mekšoj podlozi ) .
To bi bilo riješeno da recimo mjenjač ima onaj prekidač "Hi-Lo" te da kreče tom nižom brzinom a onda u toku vožnje bez upotrebe kvačila promjeni 1 brzinu prema gore.
Čuo sam da ovaj novi model ima to riješeno ( ima noviji motor - mislim euro 2 i tri puta prebacuje brzinu bez kvačila ) tako da je to stvar prošlosti.

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Motor je odličan kada se zavrti iznad 1200 okretaja.
Ove godine sam išao na silos sa Hurlimanom i vukao prikolicu od 7.5 metara dužine i neto mase 7.500 kg.
U prikolici je bilo 18.000 kg soje koje sam uspio sigurno dovuči do silosa.
Hurli se jako patio na ubrzanju iznad 30 kmh ali je isao konstantnih 40 kmh kad bi ih postigao.
Ne želim niti pomisliti koliki bi mi bio zaustavni put da sam morao naglo stati

Ja sam sa njim jako zadovoljan za teže poslove imam druge traktore ali na kraju krajeva Hurli nije niti napravljen za teške poslove ipak je on najlakši traktor u klasi od više od 80 KS , zato sam ga i kupio...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Meni isto treba lakši traktor. Za košnju, okretanje, sakupljanje omatanje i druge lakše radove, ali želim da može i vozit i moju prikolicu sa silažom.
 
R

Ratarko

Guest
Pa mislio sam na to da niti sam neznam kako bi se taj traktor pokazao da radi recimo 1000 radnih sati godišnje što je moguče ili više od toga.

Možda bi mali Hurli pokleknuo pod nekim 2-3 brazdnim plugom tokom vremena , neznam.

Moj je skoro tri godine star i smatram da ne radi puno i teško pa ga mogu preporučiti .
 
R

Ratarko

Guest
Yep , ima i mogu ti reči da zlata vrijedi u kombinaciji sa elektronski reguliranim gasom.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Pa Mario, Hurlimann je isti kao Same ili Lamborghini. Mislim, da imaš iskustva s tim firmama.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Imam iskustva s tim firmama ali neki nemaju digitalni pokazivač pa sam zato pitao!
Ovakve pokazivače imaju novi modeli, Ratarko dali je i tvoj takav?
Obrisan neispravan link.

Ratarko, rekao si da Hurli teže kreče s mjesta u kojoj brzini to misliš?
 
R

Ratarko

Guest
Heheee , je , je to je moja kontrolna tabla ali zamalo :wink:

Kod mene ima samo jedan mali ekran na kojem se vidi km/h sat , okretaji kardana i dužina pređenog puta u metrima.
 
A

agrarac

Guest
ratarko,a kolko se po tvojoj procjeni kreče potrošnja na najtežim poslovima koje radiš s hurlimannom???
 
R

Ratarko

Guest
Pozdrav agrarac

Tvoj nik je isti kao i moj ali opet različit . 8)

Najteže što sam radio bilo je kultiviranje kukuruza sa 6 rednim kultivatorom a sada ti mene ubi ako znam kolika je potrošnja ...
Ja sam zadovoljan , ako kupuješ novi takav traktor ( lambo , hurli , same , dajc ) očekuj još samo malo manju potrošnju od moje i bolji odziv traktora na gas , toliko znam a kako i moj hurli ne troši puno ne moraš se sekirat za potrošnju.
 
A

agrarac

Guest
jer mi bi takav traktor poput tvog hurl. bio za sve poslove tako da bih volio znati koje su mu prednosti a koje mane,a na kraju krajeva bi to isto trebalo vrijediti i za same,dajca,lamba.
 
R

Ratarko

Guest
Ajde daj malo informacija o količini zemlje koju bi obrađivao sa takvim traktorom u toku jedne godine . Kakve priključne strojeve misliš vuči sa njim da li bi imao prednji utovarivač na njemu i sl....

Nemoj zaboraviti da je moj hurli jedan od najlakših ( ako ne i najlakši ) traktora u klasi od 85 KS sa svojom težinom od 2900 kg , meni je upravo takav trebao .
 

Najnoviji postovi

Na vrh