• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 509

Jova

Novi član
Tu od
29 Tra 2018
Poruka
3
Imam traktor IMT 509 i u zadnje vrijeme mi je kvacilo pocelo da postaje sve tvrdje i tvrdje. Zamjenio korpu, lamelu i sajlu ali opet tvrdo. Sada je postalo toliko tvrdo da se ne moze stisnuti bukvalno bez kvacila je. Zanima me da li je neko imao iskustva sa ovim problemom i sta mi je raditi. Unaprijed hvala.

P

puknuti

Guest
znači da si ti previše napeo sajlu ..s ciljem da ti kvačilo odvoji , ali ono ne odvaja .

e sad zašto ne odvaja promalko ti je kod rastavljanja .

očito je da uzrok nije bio lamela i korpa jer se promjenom tog sklopa nije baš ništa promjenilo .

može biti da ti je zaribao ležaj u "zamašnjaku" ili potisni ležaj .

uglavnom ponovno rastavi i pregledaj pažljivo svaki dio ..

kad sve smontiraš i podesiš ručka mora imati praznog hoda , uvjek ..to je pravilo .

ako ne razumiješ bilo koji napisani dio pitaj , ponovno

Jova

Novi član
Tu od
29 Tra 2018
Poruka
3
Razumio sam sve. Rastavicu ga opet da sve pregledam. Hvala puno

Aladin

Novi član
Tu od
30 Pro 2019
Poruka
1
Paljenje na kljuc kako postavitiinstalirati unsprijed zahvalan imt 509

Nomad_75

Novi član
Tu od
24 Ruj 2019
Poruka
2
Pozdrav svima,
Kupio sam staru Agriu 1700 '59 godište sa ILO51 benzinskim motorom, koji sam zamijenio sa Kipor 186f dizel motorom uz izradu adekvatne prirubnice. MKT je kupljen samo sa kosilicom.
Međutim, problem koji imam je taj što ne mogu mjenjač ubaciti u 2 i 3 brzinu, tj. ručice mjenjača mogu birati samo 1 X R, za ostale pozicije jednostavno ne može se ručica gurnuti a nema nikakvog zvuka tipa da krči ili nešto slično.
Postoji li mogućnost da je zbog kosačice na neki način blokirano biranje ostalih brzina ili je u pitanju neki kvar?

Najnoviji postovi

Slušaj radio!
Na vrh