• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 533-539

Marko355

Aktivni član
Pridružen(a)
16 Lip 2008
Poruka
3,414
Bolja je bilo kakva nego nikakva.
Sve ostalo je stvar ukusa...
Ako si 190cm+ i 120kg+ ni jedan model kabine ti neće biti prostran.

mali

Aktivni član
Pridružen(a)
17 Velj 2015
Poruka
2,452
Orašje jer imaš sva stakla sve kupit.
Za ove druge stakla su problem

damir82

Član
Pridružen(a)
23 Srp 2016
Poruka
38
molim vas za malu pomoć kod Imt 539, kad skinem filter zraka zanima me do kojeg nivoa sipam ulje o onu posudu dali do donjih rupa ili do onih gornjih

Neca

Novi član
Pridružen(a)
11 Ožu 2019
Poruka
1
Zdravo svima ja sam nov na ovom sajtu pa imam nekoliko pitanja za vas ako mozete da me posavetujete i da mi pomognete.Evo ovako,kupio sam imt 533 pre nekih 3 godina,nekoliko puta sam za to vreme koristio kardan i bilo je sve ok,odem juce ciklonom da bacam vestacko djubre i gazim kvacilo do kraja ali kardan nece da ukljuci i krci,ponovim to nekoliko puta i tako dok krci nekako je ukljucio na prevaru,odradim ja posao ali kada stanem i nagazim kvacilo do kraja kardan se ne zaustavlja nego se i dalje okrece a ranije je odmah iskljucivao kada nagazim kvacilo do kraja,traktor jr 74 godiste,ima dvostepeno kvacilo,solidno je ocuvan sve funkcionise u perfeknom stanju,pa da vas cujem drugari :)

AirBoX

Aktivni član
Pridružen(a)
25 Lip 2014
Poruka
896
Znaci da je lamela kardana vjerojatno gefr. Ako je dvostepenac, a ne odvaja kardan kada ga se nagazi, prvo provjeriti lamelu. E sad vjerojatno netko od kolega bolje zna kako to provjeriti bez da se odmah ide na pola. Ali ako se kardan tesko ukljucuje, ne vjerujem da je nesto drugo.

Probaj ukljuciti kardan bez kvacila pa sa kvacilom, ali izmedju pokusaja ugasiti kardan i malo potjerati traktor da simuliras ulazak u njivu. Ako je sasvim isto, ja se kladim na lamelu.

Petretic549

Član
Pridružen(a)
19 Lis 2011
Poruka
637
Moguće da je samo ne pođešeno. Ako ima previše lufta na pedali kvačila pokušaj je podići na onom šerafu i osovini gdje je pedala spojena, takav slučaj sam ja imao i problem je tako vrlo jednostavno riješen.
Lufta na pedali bi trebalo biti 5mm.
Možda je i nešto oko capica problem da nije podešen drugi stepen.
Uglavnom treba redom ići i vidjeti.

mikke

Novi član
Pridružen(a)
20 Velj 2019
Poruka
8
problem može nastati i zbog nedostatka rascjepke rupice zvona koja se začepi pa ulje i prašina ljepe kardansku lamelu za korpu. Vučna lamela nije tome toliko podložna jer odvaja češće pa se djelomično očisti. Taj problem se može javiti i zbog rijetkog korištenja kardanskog vratila. U slučaju da je pedala točno podešena treba pogledati razmak drugog stupnja koji bi trebao biti ovisno o stanju capica od 1- 1,2 mm. Lamela vratila se rijetko podere prije pukne po zakovicama.

Patrik

Član
Pridružen(a)
15 Kol 2007
Poruka
529
Meni je propuštalo ulje na semeringu radilice, pa sam jedva ukljucivao kardan, a i zeznuto je bilo mjenjanje brzine jer nije odvajalo kako treba.

Zoki ticić

Aktivni član
Pridružen(a)
19 Stu 2012
Poruka
2,722
Kad propušta ulje javlja se i proklizavanje u većem opterećenju. Treba vidjeti koliko je razmaka od prvog do drugog stepena i koliko je razmaka od drugog stepena do dna. Ponekad se malo teže ukapča kardan i bude dovoljna pomoć spustiti hidrauliku, nagaziti kvačilo do kraja, podignuti hidrauliku i još uvijek držati pedalu do dna i pokušati ukopčati kardan. Ako to ne pali možeš za prvu ruku gasiti traktor da ne siluješ a ako treba poštelati visinu drugog stepena to se radi kroz otvor ispod traktora sa tri vijka M8 i mjernim listićem od 1.2mm.

Na vrh