• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Pozdrav, našao sam ovu automatsku kuku za imt kod frenda za par piva, ali mi sad nije jasno kako se to kači gore i dali je ova moja kuka koju imam sad ispravna za to napravit.






 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
To ce bit, moram nabaviti jos ovu ploču i drugu kuku koja je za to.
Ja sam nabavio samo te poluge i ovo šta se kači na toplink
 

CetojevicM

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
123
Ova ploca na traktoru je jaca i bolja nego ploca sa oglasa, ovde je potrebno napraviti jedan medju dio izmedju kuke i ploce i to je to.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Patriku fali ovaj dio sa slike.
f35ea222a3a9602884613d0d7da54b2e.jpg
5c63e24ddb66aaa6c2b603f0550abfd2.jpg


Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
690
Koja je najbolja vrsta kabine za IMT 539 ? Orašje s šarafima za stakla ili ?

Ako netko zna za neki IMT 539 (IMT533 imam pa bi uzeo 539 tako da mi ne nudite 533) u solidnom stanju za neku pristojnu cijenu od vlasnika (od švercera neću) nek javi na PM ili ovdje...
 
Posljednje uređivanje:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Bolja je bilo kakva nego nikakva.
Sve ostalo je stvar ukusa...
Ako si 190cm+ i 120kg+ ni jedan model kabine ti neće biti prostran.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Orašje jer imaš sva stakla sve kupit.
Za ove druge stakla su problem
 

damir82

Član
Tu od
23 Srp 2016
Poruka
67
molim vas za malu pomoć kod Imt 539, kad skinem filter zraka zanima me do kojeg nivoa sipam ulje o onu posudu dali do donjih rupa ili do onih gornjih
 

Neca

Novi član
Tu od
11 Ožu 2019
Poruka
2
Zdravo svima ja sam nov na ovom sajtu pa imam nekoliko pitanja za vas ako mozete da me posavetujete i da mi pomognete.Evo ovako,kupio sam imt 533 pre nekih 3 godina,nekoliko puta sam za to vreme koristio kardan i bilo je sve ok,odem juce ciklonom da bacam vestacko djubre i gazim kvacilo do kraja ali kardan nece da ukljuci i krci,ponovim to nekoliko puta i tako dok krci nekako je ukljucio na prevaru,odradim ja posao ali kada stanem i nagazim kvacilo do kraja kardan se ne zaustavlja nego se i dalje okrece a ranije je odmah iskljucivao kada nagazim kvacilo do kraja,traktor jr 74 godiste,ima dvostepeno kvacilo,solidno je ocuvan sve funkcionise u perfeknom stanju,pa da vas cujem drugari :)
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Znaci da je lamela kardana vjerojatno gefr. Ako je dvostepenac, a ne odvaja kardan kada ga se nagazi, prvo provjeriti lamelu. E sad vjerojatno netko od kolega bolje zna kako to provjeriti bez da se odmah ide na pola. Ali ako se kardan tesko ukljucuje, ne vjerujem da je nesto drugo.

Probaj ukljuciti kardan bez kvacila pa sa kvacilom, ali izmedju pokusaja ugasiti kardan i malo potjerati traktor da simuliras ulazak u njivu. Ako je sasvim isto, ja se kladim na lamelu.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,358
Moguće da je samo ne pođešeno. Ako ima previše lufta na pedali kvačila pokušaj je podići na onom šerafu i osovini gdje je pedala spojena, takav slučaj sam ja imao i problem je tako vrlo jednostavno riješen.
Lufta na pedali bi trebalo biti 5mm.
Možda je i nešto oko capica problem da nije podešen drugi stepen.
Uglavnom treba redom ići i vidjeti.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
problem može nastati i zbog nedostatka rascjepke rupice zvona koja se začepi pa ulje i prašina ljepe kardansku lamelu za korpu. Vučna lamela nije tome toliko podložna jer odvaja češće pa se djelomično očisti. Taj problem se može javiti i zbog rijetkog korištenja kardanskog vratila. U slučaju da je pedala točno podešena treba pogledati razmak drugog stupnja koji bi trebao biti ovisno o stanju capica od 1- 1,2 mm. Lamela vratila se rijetko podere prije pukne po zakovicama.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Meni je propuštalo ulje na semeringu radilice, pa sam jedva ukljucivao kardan, a i zeznuto je bilo mjenjanje brzine jer nije odvajalo kako treba.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kad propušta ulje javlja se i proklizavanje u većem opterećenju. Treba vidjeti koliko je razmaka od prvog do drugog stepena i koliko je razmaka od drugog stepena do dna. Ponekad se malo teže ukapča kardan i bude dovoljna pomoć spustiti hidrauliku, nagaziti kvačilo do kraja, podignuti hidrauliku i još uvijek držati pedalu do dna i pokušati ukopčati kardan. Ako to ne pali možeš za prvu ruku gasiti traktor da ne siluješ a ako treba poštelati visinu drugog stepena to se radi kroz otvor ispod traktora sa tri vijka M8 i mjernim listićem od 1.2mm.
 

Skajnet

Novi član
Tu od
22 Ožu 2019
Poruka
1
Moj imt 539, fabricki izasao sa nemogucnoscu ukljucenja kardanskog vratila.Problem bio u zazorima,nastelovao i sad odlicno.I pedalu kvacila sam prilagodio da kad dodje do poda (imam kabinu) u tom polozaju se ukljuci bez ikakvog krcanja.I,naravno,hidraulika se sada zaustavlja, u tom drugom polozaju,kako treba
 

Neca

Novi član
Tu od
11 Ožu 2019
Poruka
2
Hvala drugari za savete,sve sto ste predlozili sam proverio i primenio i ispostavilo se da se trebala nastelovati visina drugog stepena kroz otvor sa tri vijka M8 i mjernim listicem od 1,2mm,pozvao sam druga koji se malo vise razume od mene oko toga jer je automehanicar i nastelovao je lepo drugi stepen i sada uklucuje i upada kao u sir bez problema,nema vise da krci kada se ukljucuje i odmah se zaustavi kardan kada nagazim kvacilo,sada rade i prvi i drugi stepen ekstra :)
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,362
Kako odzračiti 533 nakon zamjene crijeva goriva?

Nekako sam uspio slomiti vijak koji se šarafi na pumpu, zna li netko kako je tako lako puklo?
 
Na vrh