• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Ne kontam, zašto tajna? toga kod mene nema.

Znači, probušen je cilindar, napravljen novi klip s utorima u koje su ugrađene manžete, ali je prije toga preservisirana pumpa hidraulike. Ako ne prerešetaš pumpu opet bu spuštalo.
Ovo sa slika je bil prvi neuspjeli pokušaj jer je karika stavljena prenisko. Karika je izbačena i tak radi več par godina.
Kasnije je karika ugrađivana ali više čelu klipa, mada kad razmišljam možda je čak i karika suvišna....

Cilindar prije bušenja



I cilindar poslije bušenja.
Brtvila su ugrađena samo radi probnog mjerenja

 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,367
Ma moram provjeriti komplet sve što se tiče hidraulike jer katastrofa diže a ni fina regulacija mi ne radi na njemu. Pa sam se sjetio ovoga oko manžetne da ne pada hidraulik ako je izvedivo.
Klip je izrađen od čelika? Jel se sjećate možda mjera kako ste postavili manžetne, gumice na klip? Mislim na razmak. I na koju je otprilike mjeru bušen cilindar?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Da, klip je metalni.
Mjere ti nemam pojma, onak od oka. Manžeta je 5mm, znači da sam na ovom s slike stavil prvu oko 10mm od čela klipa, pa je ostavljeno oko 7 mm razmaka i ugrađena je druga, pa onda oko 10 mm do O-ringa ili karike, ovisi kaj buš stavljal.
Ovaj cilindar je od 533 i bušen je na 80.
E sad, u tebe je 560 a on ima nazivni promjer 83 pa bi kod tebe bilo idealno bušiti na 85 jer buš takve manžete naj lakše našel. Ako ima mesa na cilindru buši ga 90 jer buš imal puno jači, ali mrvicu sporiji hidraulik, a manžeta ima u pekari za kupiti.
Klip mora imati u cilindru barem desetu lufta i tokar se mora poigrati kad buši cilindar i dobro ga pocentrirati.. Znači tokar mora znati svoj posel.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Mislim da je najpametnije odnijeti cilindar u hidrospoj u vrbovec da oni probuše i ugrade manžete,rade odlično i povoljno.Nije nikakva reklama,dosta stvari nam odradili i iako su nam relativno daleko sve nosimo njima.Nije problem istokariti klip i utore ali obrada cilindra treba biti vrhunska.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Dečki u hidro spoju rade dobro, zato su uvjek zatrpani poslom pa se zna dosta i čekati. A ja točno znam kaj bu Zdravkec rekel. Mi vam to ne radimo, možemo vam prodati manžete (ako ih imamo) ali nemamo prihvat za taj cilindar..... isto kao da ga pitaš da ti stisne crijevo za kočnice ili za cilindar kvačila... a crijeva i prešu ima....
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,367
Da, klip je metalni.
Mjere ti nemam pojma, onak od oka. Manžeta je 5mm, znači da sam na ovom s slike stavil prvu oko 10mm od čela klipa, pa je ostavljeno oko 7 mm razmaka i ugrađena je druga, pa onda oko 10 mm do O-ringa ili karike, ovisi kaj buš stavljal.
Ovaj cilindar je od 533 i bušen je na 80.
E sad, u tebe je 560 a on ima nazivni promjer 83 pa bi kod tebe bilo idealno bušiti na 85 jer buš takve manžete naj lakše našel. Ako ima mesa na cilindru buši ga 90 jer buš imal puno jači, ali mrvicu sporiji hidraulik, a manžeta ima u pekari za kupiti.
Klip mora imati u cilindru barem desetu lufta i tokar se mora poigrati kad buši cilindar i dobro ga pocentrirati.. Znači tokar mora znati svoj posel.

Oke, sada generalno znam na čemu sam, samo me još zanima taj raspored važi i za 560 kakav je na 533? Mislim na razmake što ste rekli.
Još jednom hvala na pomoći i savjetima! Budem stavil slike radova kad počnemo ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Muha, kaj je dovoljno cilindar istokariti? kaj ga ne treba honati?
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,531
Pa dobar tokar zna kako če to zagladiti jel bu na drebangu honal ili nekak drugačije njegova je stvar, bitno da je dobro.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Oke, sada generalno znam na čemu sam, samo me još zanima taj raspored važi i za 560 kakav je na 533? Mislim na razmake što ste rekli.
Još jednom hvala na pomoći i savjetima! Budem stavil slike radova kad počnemo ;)
Mislim da bi razmaci otprilike bili takvi.
Kad se primiš toga posla onda se javiš pa mu bumo uzeli mjeru da nebi bilo problema nakon sastavljanja.
Muha, kaj je dovoljno cilindar istokariti? kaj ga ne treba honati?
J lukaci ti je sve odgovoril, a mislim da sam negde i napisal da treba tokar znati svoj posel i nalogodavac znati kaj hoče da mu se napravi.

A kad smo več kod honanja, pol cilindrov u tim starim ragama (pa ni u tvojima) nije u bajnom stanju jer niko pravilno ne sladišti u vrijeme nekorištenja traktora i oni i dalje rade ishonani vremenom.
 

Ivanko

Novi član
Tu od
21 Kol 2019
Poruka
21
hidraulika na imt 560

Dali mi može netko reći kad dignem malo veči teret na hidraulik pod manjim gasom iz getribe se čuje
dosta jako tok..tok..tok..tok ali normalno diže kad se ugasi hidraulik lagano pada
Moze bit da ti je nosac pumpe hidraulike puka to jest jedna strana to ti se najcesce dogodi i posljedice su ti da ako ti i drugi nosac pukne djelovo pumpe ce ti popucati zupcanike i sve ce se polomiti
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,363
Care ti odgovaraš na post iz davne 2010...sumnjam da mu se čuje još tok...tok...tok?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Ne znam koliko se 533 i 560 razlikuju po pitanju pumpe hidraulika...

Meni se na 533 dosta čulo lupkanje pri težim teretima na hidrauliku, što sam pretpostavio da je zvuk pumpe.
Međutim, odnitalo mi se srce lamele drugog stupnja i otpalo. Kada sam ju promjenio nestao je i taj zvuk lupkanja, tako da ne mora uvijek pumpa biti krivac.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,642
Lupkanje je kod težih tereta uglavnom zvuk sigurnosnog ventila u pumpi, ak se ne varam
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Kad se čuje pod guzicom večinom je problem u pumpi. Ili lupa bregasta na osovinama ili pumpa kljucka po kučištu zbog možda loših nosača pumpe koje je Ivanko spomenul.
Kad je pod večim teretom onda je to skoro pa normalno ali ako je stalno onda treba preispitati gdje je problem da nebi bilo lomova.
 

Sandrino

Novi član
Tu od
15 Stu 2019
Poruka
1
Pozdrav
Danas sam bio na oranje i nešto mi se dogodilo s hidraulikom, o kretao sam na kraju i nadrocno se malo jače i sam mi je plug pao dolje i više ništa ne radi od hidraulika?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Tako i meni lupkalo pa ja sve rastavim i sve ko novo nigdje lufta.
Sad sam zamijenio lamele pa ćemo vidit vjerojatno je radi njih lupkalo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh