• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

imt560

I

IMT560

Guest
evo nakon nekoliko postova da se i ja predstavim, zovem se Senad, zivim u sarajevu, imam 20 god, aktivno se bavim uzgojem tovnih junadi a uz to i proizvodnjom same hrane za njih, sve to uz pomoc oca i mladjeg brata...a od strojeva imamo:

TRAKTORI:

imt 542
imt560

PRIKLJUCI:

plug imt754
rotokosa SIP 130
silazni kombajn POTINGER MEX 1
presa WELGER AP42
grablje
freza 120 cm
drljace
sijacica za kukuruz
prikolica 3 T
berac kukuruza SIP SEMPETER KK30
utovarivac prednji traktorski
vadilica krompira
prskalica 350 l
tanjirace 20 tanjura
zitni kombajn CLAAS COLUMBUS( iz davne neke god. :) inace na prodaju je..)
zitni kombajn CLAAS COMPACT 30

dok uslikam masine bit ce i slika...

PS. forum je extra, svaka cast :D
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Pozdrav i Dobrodošao!!!
Koliko toviš junadi,na koji način?
Kako im radiš smjesu?
:D
 
H

Helena

Guest
dino kaže:
Pozdrav i Dobrodošao!!!
Koliko toviš junadi,na koji način?
Kako im radiš smjesu?
:D
Dobro došao zemljak !pridružio bih se dinu sa pitanjima ,gdje obrađuješ zemlju :D
 
A

a1s2m3i4r5

Guest
Pozdrav druže!
De nabaci sliku tog Potingera mex 2, i reci kojom brzinom siliraš.Ja sam jesenas pozajmio od komšije potinger mex 2, siliro prvom sporom, i gas bukvalno do kraja, rijetko kad 2 spora, od pola napunjene prikolice podizao me je u prvi kraj,slomio se taj dan, ni naopako! Koliko si ga platio, i kako si zadovoljan s njim, možda bi i ja uzeo pošto siliramo do 2 hektara
 
I

IMT560

Guest
Helena kaže:
dino kaže:
Pozdrav i Dobrodošao!!!
Koliko toviš junadi,na koji način?
Kako im radiš smjesu?
:D
Dobro došao zemljak !pridružio bih se dinu sa pitanjima ,gdje obrađuješ zemlju :D

sada trenutno imamo 19 tovnih junadi, nemogu vise jer sam ogranicen prostorom(mala mi stala :cry: ) ali na proljece se siri stala pa trebalo bi se i broj junnadu povecati, a sto se tice smjese...mjesam kukuruz, jecam, stocno brasno i repicu....a imao bi volju jos i suncokreta posijati, al moram se raspitati malo oko toga jos uvijek :)
 
I

IMT560

Guest
a1s2m3i4r5 kaže:
Pozdrav druže!
De nabaci sliku tog Potingera mex 2, i reci kojom brzinom siliraš.Ja sam jesenas pozajmio od komšije potinger mex 2, siliro prvom sporom, i gas bukvalno do kraja, rijetko kad 2 spora, od pola napunjene prikolice podizao me je u prvi kraj,slomio se taj dan, ni naopako! Koliko si ga platio, i kako si zadovoljan s njim, možda bi i ja uzeo pošto siliramo do 2 hektara

kod mene je MEX 1, trenutno sliku nemam, al ce biti ovih dana, a sto se tice brzine siliranja zavisno od kukuruza negdje prva negdje druga brzina, platio sam ga 900 eura, i zadovoljan sam pravo....za kojim si ti traktorom vukao taj mex 2 :?: :?:
 
A

a1s2m3i4r5

Guest
Sa imt 558, al nije baš dobro uvlačio kukuruz, znao je nakupit puno pa onda moram na kvačilo stat da bi on to progutao.Nikkad više mex 2, pa sam konto na taj mex 1 možda je lakši za nosit i možda bolje uvlači kukuruz, manje štopa.
 
A

a1s2m3i4r5

Guest
il je bolje promijenit traktor za siliranja :) Komšija kupio na imt 559 "Kemper super"silokombajn, mali neki lagan skroz, milina ga gledat, ide bez problema, al ga je platio 1300 eura, izgleda što je manji to mu je i veća cijena, ne znam zašto.Sipovi i mengele se kod nas mogu nać puno jeftinije
 
I

IMT560

Guest
a1s2m3i4r5 kaže:
il je bolje promijenit traktor za siliranja :) Komšija kupio na imt 559 "Kemper super"silokombajn, mali neki lagan skroz, milina ga gledat, ide bez problema, al ga je platio 1300 eura, izgleda što je manji to mu je i veća cijena, ne znam zašto.Sipovi i mengele se kod nas mogu nać puno jeftinije

ja sam silirao sa imat 560 i zadovoljan sam, malo mu je potesko al neda se, vukao je i prikolicu i kombajn, ali da je bio 565 to bi bilo idealno, sto se tice potingera kao kombajna mi smo prezadovoljni i ako si u namjeri kupovati preporucio bi ti ga :!: :D
 
I

IMT560

Guest
evo malo i mojih slikica, uhvatio sam malo vremena da poslikam....dok krenu radovi bit ce jos :D

IMT 542


IMT 560 (trenutno mu je namontiran utovarivac, a nemam slike bez...bit ce :D )


SIP ROTO 135


IMT PLUG 754


OLT SIJACICA


FREZA


DRLJACE


BERAC




GRABLJE


JUNADI
 
V

vedo

Guest
Kako te služi IMT 560,da li si imao nekih kvarova,koje je godište??? :p :p
 
K

kico75

Guest
pozdrav iz hercegovine.koliki ti je dnevni prirast od prilike.kome i prodaš i po kojoj cijenu.
 
I

IMT560

Guest
vedo kaže:
Kako te služi IMT 560,da li si imao nekih kvarova,koje je godište??? :p :p

imt sad za sad dobro sluzi, od kvarova sam imao odma na pocetku kad sam ga tek kupio, u oranju diferencijal puko, ostao bez ulja, od tada nista... a za godiste ti nebi znao dok nebi vidjeo u papirima...sve u svemu nije los :D
 
I

IMT560

Guest
kico75 kaže:
pozdrav iz hercegovine.koliki ti je dnevni prirast od prilike.kome i prodaš i po kojoj cijenu.

hmm...za prirast ja mislim oko 1/2 kile dnevno, (malo vise ih forsiram kukuruzom), a sad za sad prodajem lokalnim mesarima cijena kako kad, od 2.2 € pa nekad i po 2.6€
 
K

kico75

Guest
kupuješ li kukuruz ili siješ ako siješ koliko i kakvi su ti prinosi.kakva ti je točno smijesa kako ti izgleda jedno dnevni obrok ,ja se pokušavam bavit isto pa me sve zanima.ostvaruješ li poticaj i kako .
 
I

IMT560

Guest
kico75 kaže:
kupuješ li kukuruz ili siješ ako siješ koliko i kakvi su ti prinosi.kakva ti je točno smijesa kako ti izgleda jedno dnevni obrok ,ja se pokušavam bavit isto pa me sve zanima.ostvaruješ li poticaj i kako .


kukuruz sijem, pa ga berem u klipu, posticaj ostvarujem i na stoku i na zitarice, uglavnom otac oko toga se bavi inace papira ima brdo :D ...a sto se tice smjese ja mislim da ce ovo pomoci i tebi i osstalim koji se bave uzgojem junadi





stim sto ja umjesto suncokretne saccme i lucerke stavljam jecam...
 
I

IMT560

Guest
kico75 kaže:
od koliko kupuješ telad i gdje

kupujem ih kad imaju u prosjesjku 180 - 200 kg, a uzimama ih od covjeka koji drzi muzne krave i radi za "Milkos" tako da mu telad ne trebaju pa ih prodaje, a on je nastanjen u Ilijasu mjesto blizu Visokog...
 
Na vrh