• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

international 684

digitalac1

Novi član
Tu od
17 Velj 2018
Poruka
12
pozz prvi put sam ovdje i nesnalazim se bas najbolje zelim da kupim traktor i svidio mi se international 684 1982 godiste odem da vidim i probam traktor inace se slabo razumim povedem nekog majstora sa sobom da to on pregleda sve je super osim sto traktor nemoze da se prebaci u rikverc u prze i spore moze ali u rikverc nemoze inace je traktor na nekoj farmi uvezen je 2014 god interesuje me dali je to neki veliki kvar dali se moze popravit i otprilike kolko bi me to kostalo najskuplje jer kazu kao nema dijeva u bosni za internacionale ovaj moj majstor tako kaze molio bih vas ako iko ista zna nek pise jer mi se bas svidio traktor ali neznam dali da ga uzmem ili ne unaprijed hvala
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,835
Kolega nemoj traktor sa neispravnim mjenjačem..znas kako je ako će na pola..pa valjalo bi lamelu,pa neki semering pušta,pa onda i poneki ležaj i eto ti zabave za novčanik.
Tko zna šta je ako neide u rikverc.
 

digitalac1

Novi član
Tu od
17 Velj 2018
Poruka
12
moze se uzet za 5000 km hajde kontam neki mozda manji kvar mozda se samo zaglavio ili one stanjgice sto idu neznam ni sam
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Taj stroj vrijedi te novce, ALI kvar bi te mogel skupo koštati.
To nije njemački (Neuss), već engleski (Doncaster) model i pitanje je jesu li dijelovi dobavljivi.
 

digitalac1

Novi član
Tu od
17 Velj 2018
Poruka
12
eh to me brine za dijelove gde ih nabaviti malo sam po piku pito ljude svi kazu da se nekvare da su izdrzljivi i da kao ima dijelova al niko nekaze konkretno gdje e sad nece me valjda taj kvar kostati 5000 km pitam jednog majstora kaze dobri su ihc drugi kaze nemoj najbolji ford universal treci kaze zetor je najbolji koga poslusat ccc
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Moraš znati da su za svaki zapadni stroj, pogotovo takav stariji, skupi dijelovi.
Istina, IH su strašni traktori, no sve ima svoju cijenu.
 

digitalac1

Novi član
Tu od
17 Velj 2018
Poruka
12
jasno je meni da nisu jeftini dijelovi i da nije imt a majstor kaze moze bit svasta to i ja znam vec sam ovde temu otvorio ako je nek imo slican traktor slican kvar da kaze svoje misljenje iskustvo neko ko se susretao sa takvim necim ko zna o tomedali se isplati pravit uzet a i ja znam da su skupi dijelovi pa staniti jel on njemacki ili engleski sad se i vi mimoilazite
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Engleski. Nijemci su radili najveći broj 644, makar ti to nikaj ne znači.
Bilo bi lakše da je njemački model, jer ih ima više po Njemačkoj, no vjerojatno je i za ovoga jednako (teško) s dijelovima.

A kakav je kvar? ručica nejde u položaj rikverc? Ili se ušalta a nejde nikam? Ili se ušalta u rikverc i ima čudne zvukove?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,835
Kod nas su takvi i slični modeli ispravni po toj cijeni...možda malo skuplji ali nisu modeli koji se prodaju..uglavnom imas forum na ihace.de i registriraj se pa najbolje tamo pitati i za dijelove i za moguci problem..mi možemo samo nagađati što je ali dok se konkretno ne rastepe traktor mi mlatimo praznu slamu..reci pradavaču neka ga složi pa da ćeš ga kupiti..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Neznam kak je na tom, no na 644 ručica reduktora-rikverca ima 5 položaja:
Brze-N-Spore-N-Rikverc.
Ako je slično, onda je možda samo pukel neki štift?

No, lijepo ti je rekel kolega Komer: previše je to para za neispravni traktor.
Ako ti se sviđa, imaš znanja i volje slagati ga, ovo ti je idealna prilika da mu jako izbiješ cijenu. Recimo, prepoloviš ju i onda imaš računa slagati.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jebate kaj filozofirate , nema tog motora koji može poderati taj mjenjač
prevezite ga u hrv ja odmah idem po njega
 

digitalac1

Novi član
Tu od
17 Velj 2018
Poruka
12
IH_684_traktor___International_684_tractor
 

digitalac1

Novi član
Tu od
17 Velj 2018
Poruka
12
eto takav je traktor znaci ima 4 pozicije ovaj mjenjac sto neradi ima spore brze rikverc i neutral svugdje hoce ali u rikverc nemoze rucica
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jesi ti siguran da nije samo problem u ručkicama , potrošene ručkice pa dok pokupi sve luftove ne odragi u mjenjaču kaj treba ??
 

digitalac1

Novi član
Tu od
17 Velj 2018
Poruka
12
druze radnici oni na farmi kazu da je bio ok da nije imo problem sa tim kad su ga parkirali tu oni kazu da na nekakim ruckicama ima lufta pa nemoze da se ubavi a majstor sto je bio tu sto sam ga povezao da gleda samo mi je reko nije za tebe traktor i na tome je ostalo sve eh sad pitanje je jesul samo te ruckice ili je ipak nesto dole u mjenjacu
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Majstor neče šraufati taj traktor to je to. Dal si pogledal ak se pozna na šraufima da je ko več šraufao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh