• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

International

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
International, Case International Kakvi su? opčenito ima li tko kakve podatke
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
854
Možda bi locirao pitanje u mapu Case IH (International Harvester)?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Internacional

Ne znam gdje bi za ovaj traktor stavio pitanje. Dali je Case prije bio Internacional ili je Case kupio Internacionala. Našao sam jednog cijena mu je dosta povoljna pa me zanima više o njima. Ovaj je crvene boje a vidio sam i žute
 
R

robert

Guest
najizdrzljiviji traktori koji postoje.....IH i case su se davno ujedinili,prije II sv. rata...u susjednom selu ima jedan 105 ks sa 25000 sati.dali je imao generalku do 10000 sati ne znam.ali od 10000 do 25000 nije imao..to su vjecni strojevi,pricao sam sa ljudima koji su culi za njih ili radili na pikovima sa njima,svi su govorili da su to najbolji traktori ikad napravljeni....
kupi kakav god hoces,svaki radi..
IHC...most legendary lines of agricultural maschinery.....
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ovako pronašao sam jednog Internacionala 955 95 ks tip traži 6.000eur. I u subotu bi ga išao pogledati pa ako je nečemu vjerovatno bi ga i kupio. Å to mislite o tom , A ima i jedan Ursus 904 bez prednje vuče 4000eur, Torpedo 7506 isto bez prednje vuče 86god za 5.000eur
 
R

Ratarko

Guest
Fale ti podataci o radnim satima za sve traktore kao i godina proizvodnje za Internacional .
 
B

branko

Guest
zvone sad si me nasao doma, ja obozavam ihc , jer sam se na njemu ucio voziti i raditi s traktorom, tako da ako se budem bavio malo vise poljoprivredom (ili ako skupim dosta novaca onda i bez vise zemlje) sigurno cu kupiti opet jedan. kao sto je robert rekao mozda jedan od najboljih (starijih) traktora, jedino su svi imali jednu "manu" bilo ljeto bilo zima moras ga paliti s grijacem, ali to je tako na svima pravim ihc traktorima. ihc je imao dva pogona za proizvodnju traktora jedan je bio u neussu na rajni koji je radio do 1997 godine i u doncasteru (GB) taj pogon je kupio argo 2000 g. i na temelju toga proizvodi mccormick traktore koji sa starim mccormick traktorima nema druge nikakve veze, imali su jos jedan manji pogon u francuskoj i usa (farmal). tvornica ih je nastala 1908 g. spajanjem mccormicka i deeringa no necu vas daviti s povijescu ih vec bih htio samo napomenuti da ih ima iz nekih razloga vjerojatno najvecu poteznu snagu od svih traktora, tako npr. kod mene je covjek godinama brao kukuruz s dvorednim zmajevim beracem ihc-om od 48 ks (model 523) i orao je sa 2x14 plugom a kod mene to bas i nije normalno ( imt 560 ima dosta posla s tim plugom). model 955 se proizvodio od 1977 do 1982 g. 81 i 82 g. su bile dvije verzije kabine obicna (ih je naziva comfort) i xl kabina. do lipnja 1979 g. se proizvodio sa d-310 motorom (od 85 do 95 ks ovisno na koji traktor se ugradjivao) a poslije su ugradjivali d-358 motor (od 90 do 105 ks). napravljeno je ukupno 4031 komad obicnog i 995 komad xl modela. brojevi sasije ti se krecu od D030711D001000 do 005435 za obicni model i od D030720D001000 do 002088 za xl model. xl ima osim drukcije kabine i komande mjenjaca smjestene s desne strane dok obicni ima u sredini. da se mene pita svakako ih prije ovih ostalih traktora naravno ako je u dobrom stanju. evo ti link za jedan dobar video sa 844 modelom http://www.agrartechnik-im-einsatz.de/d ... ovie&id=73
 
R

robert

Guest
rusi su kopirali motore od ihc-a,branko je napisao jedan razlog,po cemu se prepoznaju slicnosti medju njima..a znamo kakvi su rusevi....daj boze da se moj vise pokida,da ne moram radit s njime!! :x ...
u njemackoj ihc-ova ima na svakom cosku,pa su povoljni.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
pa ovaj IHC je u Komletincima i tip mi je rekao preko mob.da dođem vidjeti traktor i onda če mi sve biti jasno a drugo ništa nije htjeo reči
 
R

robert

Guest
jel taj tip ima dva-tri ihc-a?jedan,u podgradju ima i prodaje ih.ima i neki strojeva tamo jos i dvje vadilice za repu,drugo selo od komletinci...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
zvao sam ovoga u Podgrađe ali nema u toj cijeni ništa ali ide ovih dana van pa če nešto dobavit, Ovaj u Komletinci mislim da ima i rusa za prodaju. ma ima dobrih traktora ali ne dam više od 7000 eur za početak a poslje čemo vidjeti jer imam neke dobre planove ali o tome poslje
 
R

robert

Guest
koliko se sjecam,ovaj u podgradju je imao ihc-ova i prodavao ih za 5000e.samo ne znam koji modeli.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Gdje se mogu nabavljati djelovi za IHC-a jel su isti kao i za Case-a ili
 
B

branko

Guest
dijelovi su ti isti jer je to isti traktor , samo ga ljudi zovu inernational posto je napravljen gdje se radio bivsi ih,
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
e jebiga ja se raspitujem a ovaj pajdo što se dosta razumije ne može da ide da pogledamo tog Internacionala
 
R

robert

Guest
kupi starog rusa,to ti je vise-manje IHC :wink: i njega ces morat grijat,bilo ljeto il zima
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
onda ču bolje kupiti nekakvi motokultivator nego ijednog traktora tipa Rus-a
 
B

branko

Guest
Re: Internacional

evo jedne meni fenomenalne slike , eh da mi je jedan takav

gallay01.jpg


a i bobi bi se vjerojatno dopal :?: (cista mehanika)
 
B

Bobo

Guest
Re: Internacional

branko kaže:
evo jedne meni fenomenalne slike , eh da mi je jedan takav
a i bobi bi se vjerojatno dopal :?: (cista mehanika)

I tata bi sine, i tata bi...
 
R

robert

Guest
Re: Internacional

Za ljubitelje IHc-a,pjesmica kakvu bi i ljubitelji drugih brandova htjeli-Craig Morgan ''International Harvester'' Na youtube... 8)
 

Najnoviji postovi

Na vrh