• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bukovac77

Aktivni član
Tu od
2 Srp 2018
Poruka
134
Svakako se slažem, ovdje će doći do velikih problema. Ovo pitam upravo jer i ja imam zemlju koju obrađujem uz suglasnost jednog od suvlasnika parcele a on sam ne može riješiti pitanje vlasništva da bi mi dao zemlju pod najam, jer na toj parceli ima 20 suvlasnika koji su tko zna gdje po svijetu..
 

max23

Član
Tu od
22 Stu 2017
Poruka
83
Max jesi li dobio M13 nakon što si postupio kako su rekli?
Ne nisam, na drugoj firmi di sam imao kontrolu mi nisu prihvatili i tu nisam dobio ništa za m13-nekih 150 000kn. Osim toga kaže mi kontrolor tu di je bila stoka sam to trebao još i pokositi, doslovno mi se smijao u facu. Kad sam ga pitao di to piše..šuti, uglavnom nije ništa priznao osim djela koji je pokošen. sve što je napasivano rekao je da nije napasivano i stavio u privremeno neodržavana površina. Jedino sad čekam da mi u odgovoru na žalbu kažu što je 6 mjeseci jelo 55 UG.
 

max23

Član
Tu od
22 Stu 2017
Poruka
83
Kolege, što kažete na novi prijedlog pravilnika, ako nemamo vlasnički list parcela upisane u arkod, iste će se i brisati..
Svakako se slažem da neko tko ima svoju zemlju i papir da je on vlasnik a netko drugi bere poticaj na tu zemlju je nedopustivo. Ali isto s druge strane to nepogoduje poljoprivrednicima koji nečiju zemlju obrađuju, primaju poticaj uz suglasnost vlasnila zemlje koji nema riješene papire o vlasništvu jer nema riješene imovinske pravne odnose. Ovo pravilo bi se trebalo provoditi samo za one parcele koje su novom izmjerom sprovedene pod prave vlasnike a ne za one gdje prvenstveno država nije prva uredila imovinsko pravne odnose, tj. parcele koje nemaju rješena pitanja o vlasništvu, gdje ima jedno 20 suvlasnika, parcele koje stoje neriješene po pitanju istog još od vremena da tako kažem nove ere..
Kad pročitam ovakvo mišljenje se pitam..da li stvarno vi ljudi ne razumijete što je poanta ovog novog pravilnika.
Ne treba biti genije da se usporedi pravilnik o evidenciji u 2015, 2016, 2017, 2018 i sad ovaj novi.Sa tolušićem svi idu u pravcu potpune zabrane upisa odnosno brisanja površina. Tko god misli drugačije je budala, ako itko misli da je pravilnik napravljene da se "spriječe malverzacije" je naivan kao šiparica. U tri jeben...godine su se sve "loše" stvari mogle riješiti 10 puta. Ministarstvo 3 godine rješava probleme a ustvari traži način kako da zajeb...što je veći broj poljoprivrednika. Prvo su pravilnikom za 2017g. prekršili uredbe EU i još zatajili promjene od EU komisije. Onaj Jambrošić ih je prijavio i komisija im je dala po prstima pa su ga u 2018g. promjenili. Nedavno su se zaigrali sa HR šumama pa je pritisak bio veliki (iako će to dovesti kraju) i sad je došao pravilnik o evidenciji-najzabavniji dio je ako nemaš ugovor sve će brisati iz arkoda. I znate što će se onda dogoditi. SVIMA KOJIMA BUDU BRISALI POVRŠINE ĆE NATOVARITI SANKCIJE. Naravno svi će biti na vrijeme obavješteni da odustanu od zahtjeva ako ne žele sankcije.
Eto..živi bili pa vidjeli što će se dogoditi. E da, jos nešto na tapetu je lika, dalmacija, istra, hrvatsko primorje i svi mali diljem lijepe naše.
Razmislite o tome koji ste i gdje spadate kad dođu izbori.
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
250
max23 - ove godine si imao kontrolu za prošlu? ?
Od žalbe ništa, oni piće svoje bez obzira kakve dokaze ti njima dostavio....a onda čekaj odluku u ljeto pa prigovor povjerenstvu pa čekaj odgovor valjda iduće 2020. godine. Ja čekam odgovor za kontrolu iz 2017. godine ali sve mi se ćini da ćemo završiti na sudu...jel se može prijaviti kontrolor kome? Ono što su oni napisali u odgovoru na žalbu mene bi bilo sram potpisati.

A pravilnik nam arkod pretvara iz evidencije proizvodnje u gruntovnicu i katastar a sve kako bi bilježnici što više ugovora naplatili i poslali u poreznu kako bi se što više poreza diglo. U idućoj izmjeni ćemo svi dobiti gps lokator u guzicu pa će uz satelitske snimke uspoređivati i koliko i kada smo radili i na kojoj arkod parceli-ministar uvodi reda! :mad:
 

COLLY

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2018
Poruka
154
Kad pročitam ovakvo mišljenje se pitam..da li stvarno vi ljudi ne razumijete što je poanta ovog novog pravilnika.
Ne treba biti genije da se usporedi pravilnik o evidenciji u 2015, 2016, 2017, 2018 i sad ovaj novi.Sa tolušićem svi idu u pravcu potpune zabrane upisa odnosno brisanja površina. Tko god misli drugačije je budala, ako itko misli da je pravilnik napravljene da se "spriječe malverzacije" je naivan kao šiparica. U tri jeben...godine su se sve "loše" stvari mogle riješiti 10 puta. Ministarstvo 3 godine rješava probleme a ustvari traži način kako da zajeb...što je veći broj poljoprivrednika. Prvo su pravilnikom za 2017g. prekršili uredbe EU i još zatajili promjene od EU komisije. Onaj Jambrošić ih je prijavio i komisija im je dala po prstima pa su ga u 2018g. promjenili. Nedavno su se zaigrali sa HR šumama pa je pritisak bio veliki (iako će to dovesti kraju) i sad je došao pravilnik o evidenciji-najzabavniji dio je ako nemaš ugovor sve će brisati iz arkoda. I znate što će se onda dogoditi. SVIMA KOJIMA BUDU BRISALI POVRŠINE ĆE NATOVARITI SANKCIJE. Naravno svi će biti na vrijeme obavješteni da odustanu od zahtjeva ako ne žele sankcije.
Eto..živi bili pa vidjeli što će se dogoditi. E da, jos nešto na tapetu je lika, dalmacija, istra, hrvatsko primorje i svi mali diljem lijepe naše.
Razmislite o tome koji ste i gdje spadate kad dođu izbori.
Baš tako sad stiže najzabavniji dio "novi pravilnik" a imovinsko pravni odnosi vecim djelim u RH nisu rijeseni. Svake godine nesto novo, a ovdje kod mene u Lici previse suvlasnika na malim cesticama i ja jednostavno nisam u mogucnosti dobiti sve ugovore jer je vecina nedostupna. Valjda je ministru pofalilo novaca za druge mjere i sad nas želi maknuti, ja cu raditi i dalje i ostat cu bez velikog djela poticaja ako to ministar smatra da je pravedno njemu hvala, ali ja mislim da NIJE pravedno i da ovog puta jako grijesi.
 

COLLY

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2018
Poruka
154
Ne nisam, na drugoj firmi di sam imao kontrolu mi nisu prihvatili i tu nisam dobio ništa za m13-nekih 150 000kn. Osim toga kaže mi kontrolor tu di je bila stoka sam to trebao još i pokositi, doslovno mi se smijao u facu. Kad sam ga pitao di to piše..šuti, uglavnom nije ništa priznao osim djela koji je pokošen. sve što je napasivano rekao je da nije napasivano i stavio u privremeno neodržavana površina. Jedino sad čekam da mi u odgovoru na žalbu kažu što je 6 mjeseci jelo 55 UG.
Zao mi je kolega, meni jos nista od m13, rekli su bude sljedeci tjedan.Al sad kad vidim sto se tebi desilo tko zna sto bude samnom. Ispada da moramo hodati za kravama i ono sto one ne popasu mi da trimerom kosimo da bi ispostovali njihovo stajaliste. Pa to je krski pasnjak a ne livada neznam sto ocekuju. Kad ti je bila kontrola?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Ne shvacam sad, neki dan sam bio u agenciji i pitao za jedan komad za koji nemam ugovor. Dobio sam zahtjev, morao sam poslikat njivu s gps tagovima i poslat njima na mail. Sad cekam odgovor, nisu nista spominjali da se nece moc upisat.
 

COLLY

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2018
Poruka
154
Ne shvacam sad, neki dan sam bio u agenciji i pitao za jedan komad za koji nemam ugovor. Dobio sam zahtjev, morao sam poslikat njivu s gps tagovima i poslat njima na mail. Sad cekam odgovor, nisu nista spominjali da se nece moc upisat.
Moze se sad upisati sa geotagiranim fotografijama ali kad izadje novi pravilnik koji je sad u javnoj raspravi svi ce do 30.09.2019.morat imati ugovire ili vl.list. Nadam se da ce se taj najnoviji pravilnik ipak do stupanja na snagu izmijeniti, inace sve sto smo geotagirali moramo brisat.
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
250
Kako će se izmjeniti kada na javnom savjetovanju nema niti jedne primjedbe ili komentara?
 

COLLY

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2018
Poruka
154
Kako će se izmjeniti kada na javnom savjetovanju nema niti jedne primjedbe ili komentara?
Bit ce ako se ukljucimo, kad uhvatim vremena i ja cu, ali radi se nemamo vremena.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Kako će se izmjeniti kada na javnom savjetovanju nema niti jedne primjedbe ili komentara?

Ljudi vole piskarati i pričati gdje ne treba i gdje se osjećaju ugodno, a ne gdje treba.
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Gdje je ta javna rasprava?
Mislim zbilja mi nema smisla to sada. Pratim tu priču već 10 godina i cijelo vrijeme tule kako je cilj upisati svu zemlju koja se obrađuje u arkod kako bi se povuklo što više novaca iz EU, ali godinama se nije moglo bez ugovora i onda postepeno svake godine su sveviše olakšavali taj proces pa je jedno vrijeme bila ona izjava sa dva svjedoka pa onda samo izjava poljoprivrednika, sad su uveli to slikanje ok, al i dalje se radi o realnom stanju na terenu bez puno komplikacija. I šta sad 50% zemlje u arkodu ljudi obrađuju usmenim dogovorom sa gazdom bar po manjim mjestima gdje mi svi đabe daju samo da im održavam njivu i stvar je da nitko ne voli ugovore potpisivati jer se ljudi odjednom ustraše da će tako ostati bez zemlje, a da ne pričam o barem 20% zemlje od udruga od prije valjda 100 godina gdje ima po 10 suvlasnika od kojih je većina mrtva. i šta sad, konačno kad su se ti poticaji uvećali i pomogli me da se krenem s mjesta, sad nek mi to uzmu (usput budi rečeno imam 34 godine i bavim se govedarstvom). planiram širiti proizvodnju i kupovinu jedne veće napuštene farme (20g prazno) i na poticaj bi se uveliko pritom oslonio. Ne kužim ni dalje, znači, ljudi neće htjet potpisati, al ja ću njive i dalje kositi i šta sad s tim njivama? biti će obrađene kao i sve druge, ali neće biti poticaja na njih. meni to sve zvuči jako retardirano i nemam pojma čija se bistra glava toga sjetila i tko god od toga da ima neke sitne koristi šteta za poljoprivrednike, a i RH općenito je puno veća
 

COLLY

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2018
Poruka
154
Gdje je ta javna rasprava?
Mislim zbilja mi nema smisla to sada. Pratim tu priču već 10 godina i cijelo vrijeme tule kako je cilj upisati svu zemlju koja se obrađuje u arkod kako bi se povuklo što više novaca iz EU, ali godinama se nije moglo bez ugovora i onda postepeno svake godine su sveviše olakšavali taj proces pa je jedno vrijeme bila ona izjava sa dva svjedoka pa onda samo izjava poljoprivrednika, sad su uveli to slikanje ok, al i dalje se radi o realnom stanju na terenu bez puno komplikacija. I šta sad 50% zemlje u arkodu ljudi obrađuju usmenim dogovorom sa gazdom bar po manjim mjestima gdje mi svi đabe daju samo da im održavam njivu i stvar je da nitko ne voli ugovore potpisivati jer se ljudi odjednom ustraše da će tako ostati bez zemlje, a da ne pričam o barem 20% zemlje od udruga od prije valjda 100 godina gdje ima po 10 suvlasnika od kojih je većina mrtva. i šta sad, konačno kad su se ti poticaji uvećali i pomogli me da se krenem s mjesta, sad nek mi to uzmu (usput budi rečeno imam 34 godine i bavim se govedarstvom). planiram širiti proizvodnju i kupovinu jedne veće napuštene farme (20g prazno) i na poticaj bi se uveliko pritom oslonio. Ne kužim ni dalje, znači, ljudi neće htjet potpisati, al ja ću njive i dalje kositi i šta sad s tim njivama? biti će obrađene kao i sve druge, ali neće biti poticaja na njih. meni to sve zvuči jako retardirano i nemam pojma čija se bistra glava toga sjetila i tko god od toga da ima neke sitne koristi šteta za poljoprivrednike, a i RH općenito je puno veća
Imas clanak na agroklubu o prijedlogu pravilnika pa onda kliknes na poveznicu to je jedan od nacina da dosjes do javne rasprave...
Slazem se s tobom, prvo zele da radimo i obrađujemo zemlju i da je upisujemo u arkod, a sad kad covik nesto isplanira u poljoprivredi i osloni se na poticaje oni zele ukinuti bez ugovora, tako kolega ne smijemo nista planirati vec samo raditi, a novci su upitni?
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
mislim, gle logično. Jel poticaj služi poticanju poljoprivredne proizvodnje ili poticanju zakupa? Poljoprivredna proizvodnja na njivi koja se obrađuje je ista bila ona pod zakupom ili ne. Znači ako prestanemo poticati takvu identičnu zemlju koja nije u zakupu logično slijedi da poticaj ne služi da ljude potakne da obrađuju zemlju, već da potakne ljude da uzimaju zemlju u zakup. Zaključak, potiče se zakup, a ne sama proizvodnja koja dođe tek sekundarno. Treba onoga čija je to bila ideja pitati što je netočno u ovom zaključku, baš bi me zanimao odgovor.

Ako se zemlja obrađuje, nešto se na njoj privređuje a to privređivanje na ovaj ili onaj način doprinosi razvoju hrvatske. Ima još jako puno zarasle i neobrađene zemlje koja kao i hotelu koji je poluprazan stvara gubitak u vidu neostvarene potencijalne zarade.
Da imam para kupio bih tu zemlju, al nemam (još, poticaji i tome služe da se zemlja kupi). kod mene, bez ugovora daju zemlju đabe da im ju održavam, dok s ugovorom traže koliko i poticaj vrijedi i onda poticaja ni ne vidim. sad mi nek netko objasni gdje je tu poticanje poljoprivredne proizvodnje
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
250
evi članak:

evo savjetovanje:
 

bukovac77

Aktivni član
Tu od
2 Srp 2018
Poruka
134
Ljudi moji, trebamo se spustiti na zemlju i raditi na tome da do ovog ne dođe, jer ne želim ni pomišljati što će biti s nama poljoprivrednicima koji upravo o tome i ovisimo, a pola Hrvatske je u takvoj situaciji.
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
ne znam tko čita od mjerodavih onu raspravu i koliku uopće ima težinu, ali pišite tamo. gdje god se može utjecati da to spriječimo, tko god ima kakve informacije kome da se obratimo nek piše. inače rasprava traje do 10.04. pa nek se požure oni koji misle nešto napisati
 

vvvvin

Član
Tu od
4 Velj 2014
Poruka
70
Pozz..ima li netko osim nas da mu nije isplaćena potpora za mlade a ostvaruje pravo po novom pravilniku?nama i dalje stoji da smo iskoristili pravo dakle 2 mj nisu napravili promjenu u sustavu?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh