• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Upisao si zemlju i na nju dobio prava(referentna godina,mladi poljoprivrednik,zemlja u vlasništvu države a nije bilau sustavu poticaja itd....)
1ha=1 pravo..
Pravo iznosi tipa 150e..
Ti sad makneš zemlju,ili otkažeš najam ali ti prava ostaju..i to 2 godine.
Prava se mogu prenesti novome vlasniku,prodati ili ih zadržati.
Ako ih zadržiš a npr uzmeš drugu zemlju u najam ili kupiš a prijašnji vlasnik ti ne prenese prava ili ih ne proda,imaš svoja od prije i ništa ne gubiš.
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Upisao si zemlju i na nju dobio prava(referentna godina,mladi poljoprivrednik,zemlja u vlasništvu države a nije bilau sustavu poticaja itd....)
1ha=1 pravo..
Pravo iznosi tipa 150e..
Ti sad makneš zemlju,ili otkažeš najam ali ti prava ostaju..i to 2 godine.
Prava se mogu prenesti novome vlasniku,prodati ili ih zadržati.
Ako ih zadržiš a npr uzmeš drugu zemlju u najam ili kupiš a prijašnji vlasnik ti ne prenese prava ili ih ne proda,imaš svoja od prije i ništa ne gubiš.
A kako tocno mogu zadrzati ta prava. Nesto posebno moramo pisati ili?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Odeš u agenciju (ili nazoveš) i zatražiš informacije. Ionako, vjerojatno bez njih ne budeš mogel to provesti.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Prava zadržavaš automatizmom 2 god i ukoliko ne vratiš površinu koju si micao(površinu) brišu se prava.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
I.
Jel mi može netko objasniti, dodatno, to oko prava plaćanja?
Naime imam ovakvu situaciju i što je sad tu što ? (Po kolonama i retcima, molim lijepo.)
Znači postoje tri tablice , 1. tek godina, 2. tablica konvergencija i 3. tablica EAGF
1. tablica Tek godina
- to je valjda za 2018 dok ne isplate potica ?
- jel to onda do 30.06.2019.
- talbica iam jedinstveni broj prava (ID prava), dodjeljene ha i iznos prava u Euro po ha.
Zašto različit iznos prava ? Inače imamo oko 6ha oranica i 17h livada i pašnjaka.
Nešto mi tu ne štima, kužim 111€ na 17ha , vjerovatno za livade i pašnjake, ali ovih 2,37 po 111€ ne kužim , a niti kužim 0,94 i 0,75 po 150€.
Takvih parcela s ha nemam.

Kao se izračuna iznos za OP/ZP/PP/ PVP plaćanje i od kojeg prava plaćanja ?

OP = ID_Prava x 70%
ZP = OP x 80%
PP = ??? (samo za prvih 20ha)
20274

2. Tablica konvergencija
- ovo je njihov izračun i ujednačavanje na nacionalnoj razini , ne kužim to ali ako se netkom da objacniti neka objasni.

3. tablica EAGF
- što tu ja imam od ovih prava i kako se to preosi u hrk / Eure tj kako to utječe na OP/ZP/PP/PVP i ostalo


II. Kako povećati prava na plaćanja ako uzmemo u zakup zamlju koja do sad nije bila ARKOD parcela ?


PS: i meni nedostaje odluka za Zeleno plaćanje
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Jucer au mi rei u agenciji da ce trebati ugovor i da ce se sva zemlja za koju nemamo ugovor brisati. Mogli su barem za ovu godinu ostavit
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Meni su rekli da će možda biti dodatnih provjera, i ako se ustanovi da će se brisati, a da može i da će proći.

Jedno moraju reči u javnosti radi EK i planiranja a drugo je realizacija tog plana.
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
baš sam izvadio danas hrpu posjedovnih listova i mogu reći samo ovo: Dok ne srede zemljišne knjige ne smiju mijenjati pravilnik. Na pola njih su vlasnici ljudi koji su mrtvi već 5 i više godina. Nije na meni da tjeram ljude okolo da idu sređivati vlastite papire, već na državi, a nije u redu da nas država "kažnjava" za vlastite nesređene papire.
Žena na katastru kaže da uskoro kreće to sređivanje, ali i da će to potrajati...
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Ja sam nedugo upisivao zemlju preko geotagiranih fotografija i nisu mi ništa rekli da će se brisat zemlja već da ne uzimam ugovor radi poreza.

Jedno pitanje, na jesen sam otvorio opg i sada sam prvi put prijavio poticaje. Kako i kada ću znati koji iznos bi rebao dobiti ?
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Ja sam nedugo upisivao zemlju preko geotagiranih fotografija i nisu mi ništa rekli da će se brisat zemlja već da ne uzimam ugovor radi poreza.

Jedno pitanje, na jesen sam otvorio opg i sada sam prvi put prijavio poticaje. Kako i kada ću znati koji iznos bi rebao dobiti ?
Kad ti isplate sve onda inače kod njih se nezna.
 

agrobika

Novi član
Tu od
2 Tra 2019
Poruka
10
Pozdrav, da li vam je isplaćen dio za tovnu junad i dobrobit životinja? Gdje se može vidjeti jesu li uopce ta prava ostvarena da se možemo makar nadati isplati?
 

nisamja

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
245
Pozdrav, da li vam je isplaćen dio za tovnu junad i dobrobit životinja? Gdje se može vidjeti jesu li uopce ta prava ostvarena da se možemo makar nadati isplati?
Na Agronet, pod "odluke" za 2018g.bilo je za tovnu junad
 

nisamja

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
245
Ovo drugo.... Za sad nisu izašli sa nikakvim datumom za drugi dio i poravnanja... Kaj bi trebalo bit sad u svibnju...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Meni je isplaćeno baš mi danas čovjek pokazao da je dio isplaćen kad sam pisao poticaj .
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Pa kojih još 15% pa ove godine sam dobio dosada tećinu manje nego prošlih godina a oni kažu dasu isplatili više nego ikad dosada. Koje tu lud?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh