• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

boskobuha25

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2017
Poruka
154
Poslan upit dali je to sve od uplata za mlade odgovor iz agencije je ...za navedenu potporu odobreni ste u cijelosti..... što god to značilo?, a isplaćeno je do sada cca 450 kn/ha a kad se podjeli površina s uplaćenim toliko i stoji u agronetu pod odlukama za 2018 g a to je jako daleko od dosadašnjih uplata od 900kn/ha .
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Sinoć je malo radila olovka ,papir i net banking,iznosi odluka za sve stavke na agronetu se poklapa sa isplatama,počevši od prve isplate u 11 mj pa do zadnje,tako da u mom slučaju,amen,nema više,uglavnom dobio sam na stavki osnovno i zeleno plačanje 10 % manje nego za 2017 ,a to je povazano sa povečanjem zemljišta na razini države koje je ušlo u sustav isplate.
 

slider141

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
205
MI dobili za 50ha, 2015 i 2016. godine. Eto toliko koliko lokalni službenici u apprrru imaju točne informacije.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
U nekoj brošuri sam čitao da se dobije za 25ha,a ako imaš 50 ha dobiješ opet za 25..a tko će više znati..očito im je problem napisati javno da se smanjilo za mlade i zašto..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Još ne danas sam geotagirane fotografije slao.
Nebi ih upisivali onda.
 

COLLY

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2018
Poruka
152
Još ne danas sam geotagirane fotografije slao.
Nebi ih upisivali onda.
Da izasao je novi pravilnik, moze se danas upisat bez ugovora i geotagirati, ali svi mi koji nemamo ugovore moramo ih dostaviti do 31.12.2019. ...e sad tko ce to uspjeti svaka cast, ja tesko mozda za 10%
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
499
Ako se to desi da će trebati ugovori za svu zemlju koja je upisana u arkod sustav ja definitivno prekidam proizvodnju i odlazim za Njemačku .
Razlog je taj ja obrađujem trenutno 85 hektra zemlje od tih 85 hektara 70 je pod poticajem a 15 hektara radim bez poticaja jer si drugi ljudi uzimaju poticaj tj vlasnici parcela.
Možda sad glupo zvuči da prekidam proizvodnju i živim samo od poticaja ali to nije istina sav novac koji dođe od poticaja ulaže se nazad u poljoprivredu kupnju repromaterijala ili se kupi neki stroj ili pak objekti za poljoprivredu traže ulaganje.
Još jedan razlog je taj kaj ja Živim u Hrv.Zagorju di ima milijon vlasnika kat.čestica i pola njih je umrlo vec i zemlja nije raščišćena. Pitanje gdje da ja pronađem sve te ljude i sa njima napravim ugovore o najmu prvo od 100 ljudi njih 10 ih mi bude možda potpisalo a svi ostali budu rekli ti si lud ti nam očeš zemlju zeti niš ti nebum potpisal upravo to se bi desilo.
Do sad sam do vlasnika zemlje dolazil preko katastara i putem tel.imenika nasel tel.broj i preko telefona smo se dogovorili da mogu obrađivati zemlju, sa nekim ljudima sam se i stal i tražili su neku lovu u zamjenu ili uslugu u redu i to sam prihvatil, zemlju sam upisal u poticaj preko geo fotagrafija i tak funkcionira to do sad. Ali su i ti ljudi rekli da ne žele potpisivati jer su strahu da se im bude to uzelo ..
I da napomenem vlastite zemlje imam 10 hektara svoje ostalo je sve od drugih ljudi..
Znači 70 hektara kaj je upisano u arkod je na 108 parcela a tih 108 parcela ima vjerovatno 500 katastarskih čestica eto prvo nek raščiste imovinsko pravne odnose a onda nek idu stvarat takve glupe zakone !
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Ako se to desi da će trebati ugovori za svu zemlju koja je upisana u arkod sustav ja definitivno prekidam proizvodnju i odlazim za Njemačku .
Razlog je taj ja obrađujem trenutno 85 hektra zemlje od tih 85 hektara 70 je pod poticajem a 15 hektara radim bez poticaja jer si drugi ljudi uzimaju poticaj tj vlasnici parcela.
Možda sad glupo zvuči da prekidam proizvodnju i živim samo od poticaja ali to nije istina sav novac koji dođe od poticaja ulaže se nazad u poljoprivredu kupnju repromaterijala ili se kupi neki stroj ili pak objekti za poljoprivredu traže ulaganje.
Još jedan razlog je taj kaj ja Živim u Hrv.Zagorju di ima milijon vlasnika kat.čestica i pola njih je umrlo vec i zemlja nije raščišćena. Pitanje gdje da ja pronađem sve te ljude i sa njima napravim ugovore o najmu prvo od 100 ljudi njih 10 ih mi bude možda potpisalo a svi ostali budu rekli ti si lud ti nam očeš zemlju zeti niš ti nebum potpisal upravo to se bi desilo.
Do sad sam do vlasnika zemlje dolazil preko katastara i putem tel.imenika nasel tel.broj i preko telefona smo se dogovorili da mogu obrađivati zemlju, sa nekim ljudima sam se i stal i tražili su neku lovu u zamjenu ili uslugu u redu i to sam prihvatil, zemlju sam upisal u poticaj preko geo fotagrafija i tak funkcionira to do sad. Ali su i ti ljudi rekli da ne žele potpisivati jer su strahu da se im bude to uzelo ..
I da napomenem vlastite zemlje imam 10 hektara svoje ostalo je sve od drugih ljudi..
Znači 70 hektara kaj je upisano u arkod je na 108 parcela a tih 108 parcela ima vjerovatno 500 katastarskih čestica eto prvo nek raščiste imovinsko pravne odnose a onda nek idu stvarat takve glupe zakone !
Kod nas ljudi niti nedaju u najam,već im raste barem na livadi i oranici.Radije imaju zapušteno nego što daju u najam,a zemlja im odmah ispod kuća.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Kolega zekson nemoraš se opravdavat nikome,da nema poticaja nebi bilo poljoprivrede htjeli mi to sebi priznati ili ne..tko bi radio na zemlji kad jedino što znaš u sjetvi koliko te košta repromaterijal.
A cijenu gotovog proizvoda oni poštelavaju onak kak njima odgovara najviše.
A to je tako da ti nemožeš zaraditi kak se spada nego tek toliko da plivaš na površini vode a da se ne utopiš..
I tako u krug..kad je dobra godina onda je cijena smiješna i opet nisi zaradio,jer spuste cijenu,kad je loša godina,đabe viša cijena kad nemaš dobar prinos..kad imaš sve kak se spada fale proteini,i ostale pi*darije..da ne nabrajam..znate poantu.
 

COLLY

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2018
Poruka
152
Ako se to desi da će trebati ugovori za svu zemlju koja je upisana u arkod sustav ja definitivno prekidam proizvodnju i odlazim za Njemačku .
Razlog je taj ja obrađujem trenutno 85 hektra zemlje od tih 85 hektara 70 je pod poticajem a 15 hektara radim bez poticaja jer si drugi ljudi uzimaju poticaj tj vlasnici parcela.
Možda sad glupo zvuči da prekidam proizvodnju i živim samo od poticaja ali to nije istina sav novac koji dođe od poticaja ulaže se nazad u poljoprivredu kupnju repromaterijala ili se kupi neki stroj ili pak objekti za poljoprivredu traže ulaganje.
Još jedan razlog je taj kaj ja Živim u Hrv.Zagorju di ima milijon vlasnika kat.čestica i pola njih je umrlo vec i zemlja nije raščišćena. Pitanje gdje da ja pronađem sve te ljude i sa njima napravim ugovore o najmu prvo od 100 ljudi njih 10 ih mi bude možda potpisalo a svi ostali budu rekli ti si lud ti nam očeš zemlju zeti niš ti nebum potpisal upravo to se bi desilo.
Do sad sam do vlasnika zemlje dolazil preko katastara i putem tel.imenika nasel tel.broj i preko telefona smo se dogovorili da mogu obrađivati zemlju, sa nekim ljudima sam se i stal i tražili su neku lovu u zamjenu ili uslugu u redu i to sam prihvatil, zemlju sam upisal u poticaj preko geo fotagrafija i tak funkcionira to do sad. Ali su i ti ljudi rekli da ne žele potpisivati jer su strahu da se im bude to uzelo ..
I da napomenem vlastite zemlje imam 10 hektara svoje ostalo je sve od drugih ljudi..
Znači 70 hektara kaj je upisano u arkod je na 108 parcela a tih 108 parcela ima vjerovatno 500 katastarskih čestica eto prvo nek raščiste imovinsko pravne odnose a onda nek idu stvarat takve glupe zakone !
I meni je tako, stvarno je pravilnik za debile, imam cestica malih oko 200 na 20 ha i što sad? kako ministar razmislja ne znam ali nije dobro...najbolje otici u Njemacku a Hrvatska nek zaraste u korov.
 

slider141

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
205
Malo nejasno onda.
4. POTPORA ZA NOVE MLADE POLJOPRIVREDNIKE U IZRAVNIM PLAĆANJIMA:
  • (dodatna plaćanja za 50 ha) isplate vrše pet godina bez obzira koliko je godina proteklo od osnivanja gospodarstva i prvog podnošenja zahtjeva za potporu za mlade: npr. ako je netko osnovao gospodarstvo 2013. i prijavio se za mjeru za mlade 2015, može ostvarivati tu potporu 5 godina
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh