• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Logika mi onda govori ajmo dić za mlade sa 25 na 50ha,ali ćemo s 900kn na 450 po ha smanjiti..pa genijalna ideja.
Takve trebamo da nam poboljšaju poljoprivredu.
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
249
Pa zar nije tole izjavio da je i ove godine podebljao poticaje? - e to je to, uzmi manjima od 25 a ovima od 50 ostavi istu cifru i pričaj kako si povećao površine za mlade! Kao kad mjeriš kuću od 150m2 a ona je 300+120 za roštilj 🤧
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
A stvarn oim to za zemlju jije u redu. Kod nas jos nema poreza za taj najam. Da li sad po novim ide? I koliko otprilike iznosi po hektaru?
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
A stvarn oim to za zemlju jije u redu. Kod nas jos nema poreza za taj najam. Da li sad po novim ide? I koliko otprilike iznosi po hektaru?

Ima ima i porezi, vjerojatno je i to jedan od razloga zašto novi pravilnik. Svi novi ugovori o zakupu se i oporezuju.
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Ima ima i porezi, vjerojatno je i to jedan od razloga zašto novi pravilnik. Svi novi ugovori o zakupu se i oporezuju.
Ok a koliko otprilike iznosi po hektaru?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da izasao je novi pravilnik, moze se danas upisat bez ugovora i geotagirati, ali svi mi koji nemamo ugovore moramo ih dostaviti do 31.12.2019. ...e sad tko ce to uspjeti svaka cast, ja tesko mozda za 10%

Gle baš sam dobar s ovim iz agencije i on mi je upisao rekao je da se još nezna hoće li oni to uvest .
Prvo i osnovno ljudi mi nedaju ugovor a drugo ako bude tako prekinut smanjit sve pa neka Tolušić kopa.
I ovako je teško a oni idu fantazirat od 9 ha na poticaju ostat će mi 4 samo .
Plus nekih 5 ha što radim a drugi bere poticaj i nikom ništa.
Ova država nije za ljude koji rade nego koji kradu.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Bez uvrede bilo kome ali sami smo si krivi ako radimo tuđu zemlju a drugi bere poticaj.
Mislim da je ministar rekao da se takve stvari slobodno prijave..jer to je protuzakonito.
Ja bih prvi prijavio da znam nekoga tko tako radi.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Što možeš kad nema dobre zemlje kriva je država jer ne kontroliraju .
Bilo bi dovoljno da provjere evidencije prskanja i ostalo naplate kaznu pa nebi drugi brali.
A ministar samo laje eto ja sam mu slao za 5 opg šta ništa ne rade i preprodaju.
Ja koji radim muku mučim s takvima i što je poduzeo ništa.
Kao da briga njega bitna je njegova vila.
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
"Dokazi o vlasništvu ili posjedu su: izvadak iz zemljišnih knjiga, izvadak iz katastra, ovjereni ugovori o zakupu, dugogodišnjem zakupu, davanju na korištenje izravnom pogodbom, privremenom korištenju, prodaji, koncesiji ili plodouživanju, služnosti šumskog zemljišta ili darovanju, pravomoćna sudska odluka, drugo pravomoćno rješenje nadležnog tijela i drugo. "
jel netko može objasniti kakvi su to ugovori koji obuhvaćaju ovo podebljano?

edit: a evo baš danas išao pitati za jednu parcelu. vlasnik je žena koja je umrla prije 5 godina. jel da ja nju sad otkopam dam mi potpiše? bravo ministre
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
mislim da ministarstvo poljoprivrede nema veze sa neuređenim zemljišnim knjigama,te da ipak oni nekoga prozivaju da se pokrene...a to je ministarstvo pravosuđa.
Samim time što je vlasnik zemljišta žena koja je prije 5 godina umrla,govori o tome da je pravosuđe u banani,ne poljoprivreda..
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
jasno je to, ali ček malo, znači ministarstvo poljoprivrede želi "kazniti" ministarstvo pravosuđa na način da kazni nas? Nema logike. Ako je tako, trebali su pokrenuti javnu priču među sobom nakon što se digla panika zbog zloporaba i uvjetovati pravosuđe da sredi zemljišne knjige u tom i tom roku nakon čega bi svaka parcela onda morala biti pod ugovorom. 80% potpora dobivamo iz EU. nek je 30% parcela sa nesređenim stanjemi onda posljedično preko nas i RH gubi 20-30% EU novca. ako oni smatraju da su zloporabe bile većeg iznosa od gubitka koji će uzrokovati brisanje parcela koje se uredno obrađuju onda bravo za njih
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Misliš da je to nekoga od njih briga?prebacivanje loptice na drugi resor...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Ima ima i porezi, vjerojatno je i to jedan od razloga zašto novi pravilnik. Svi novi ugovori o zakupu se i oporezuju.
Eto sad se je i to već počelo oporezivat, a meni posebno glupa stvar, kupiš zemlju, ne možeš ju stavljat u trošak i pravdat.
 

boskobuha25

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2017
Poruka
160
I tko će opet platiti taj porez opet zakupoprimac jer će zakupodavac da podigne cijenu zakupa za taj iznos poreza ali dobro mi smo navikli da nas se guli i to je uredu samo mene više od tog brine ovaj zajebe za mlade ministar se toliko busa mladi su nada ovo ono onda im ga metne da isti po pizde i odu u njemačku farbati ograde u to ime jedna prigodna Diži se tito
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Ne branim nikoga ali vjerovatno i sami znate nekoga tko plaća zakup zemlje 1000 i više kuna po ha.
Država je tu vidjela prostora za ubrat porez.
Ista ta država daje zemlju u zakup po 100,200,300kn po ha.
Fora je u tome da oni koji naplaćuju 1000 i više kuna za hektar neka i plate velik porez na to..
A opet mi pametni plaćamo toliko para zakupa..
U prenesenom značenju,sami sebi skaćemo u želudac.
Od obrade zemlje pa da vlasnici beru poticaje,do plaćanja zakupa 1000 i više kuna..
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Dobro,a ako je zemlja na ugovor o zakupu bez naknade koju sam do sada tako imala da l i ina to ide porez. I kolilo otprilike?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Porez plaća onaj koji prima novac, a ne onaj koji plaća zakup.

Grabizam za zemlju je počeo odavno... Ja ne prelazim preko 1300kn/ha u zakupu jer ne mislim da vrijedi više. Neki su se ubacili u "naš" atar sa 1600kn/kj i sad nakon par godina su klekli, masovno odustaju od zakupa jer ne mogu izdržati toliki rahod.

A svi Vi koji ste potpisali ugovore na 100kn, a plaćate 1000kn ste se zahebali jer ne možete prikazati tih 1000kn kao trošak nego samo tih 100kn koji su na ugovoru. A većina ljudi će Vam reći ma meti što manje, a većina ljudi koji plaćaju zakupe nema pojm da se na zakup plaća porez, a zakupoprimac to zna i nastoji zahebati zakupodavca da on plati što manje poreza kada vi prijavite porez na dohodak.

Ja sam se opekao, ali sam istjerao vodu na svoj mlin jer sam išao praviti nove ugovore. Mada je i kod nas malo drugačije i sa zemljom i s ljudima.

A što se tiče ovog zakona... On je donesen baš zbog tog poreza na plaćanje zakupa. Jer mnogi rade neku zemlju, a ne plaćaju zakup ili plaćaju, ali na crno. Dakle problem je ta siva ekonomija, ovime se nastoji natjerati nas da umjesto države vitlamo okolo ljude da potpisujemo ugovore i druge gluposti pa samim time možda netko i riješi imovinko pravne odnose umjesto tog drkavog ministarstva pravosuđa, jer svi su oni dobro podkoženi i uhljebljeni da bi išta radili.
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Pa.npr. mi ne placamo zemlju. Vec radimo zemlju od ljudi koji vise ne obradjuju, nek isu vani, a neki su stari. I sve bez naknade
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Pa.npr. mi ne placamo zemlju. Vec radimo zemlju od ljudi koji vise ne obradjuju, nek isu vani, a neki su stari. I sve bez naknade
Ima nas puno takvih, ali treba punit proračun, samo to je na kraju bitno.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh