• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Svakako,ali ako se prvo upozori vlasnik/vlasnici tipa "morate ambroziju ukloniti ili mračnjak sa parcele te i te u tom i tom roku"
Mislim da bioraznolikost ne tolerira invazivne vrste korova...
I nitko ne reagira mjesecima,godinama...onda to odradi neka firma i ispostavi račun.
Onda ili će netko reagirati ili vlasnika/vlasnike nije briga za to..
Edit: zato kažem,idemo prvo na lijep način upozoriti...ne odmah nečiju zemlju oteti..

joj lega, kad počneš pisat davno pokojnim osobama, zapitaš se tko je tu lud...
prvo uvesti reda u vlasničke knjige, nakon toga objediniti katastar i gruntovnu (svi podatci o jednoj čestici na jednom mjestu), umrežavanje matičnih ureda da se maknu mrtvi vlasnici te automatski pokrenu ostavinski postupci na žive i tada ćemo moći kulturno priupitati vlasnika na koji način želi raspolagati svojim zemljištem.
svi koji su se dosad naučili lapati lovu za tuđu zemlju morali bi se malo kultivizirati... ;)
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
I vlasnici su krivi pola ih neće ugovore da radi pa ti to objasni.
Koda ti daruju zemlju a ne da ju čistiš
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Ako mrtvi glasaju,mogu i dobiti pismo:)
Ja velim da se sve može kad se hoće.
Treba uvesti reda.

Natura2000 imaš kosca kod nas u lonjskom polju,ima i onih leptira,postoji karta negdje na netu..
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Čuo sam dabise od ove godine bilo moguće uz ekološku proizvodnju upisat još dvje mjere iaks ruralnog razvoja.
Dalije još neko čuo nešta u promjenama u plaćanju?
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
343
Zna li netko,hoće li u 2.mj. biti isplate poticaja!? U nedjelju u poljoprivrednoj emisiji nije bilo ni spomena o poticajima, tj. o isplati preostalog .
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Čuo sam dabise od ove godine bilo moguće uz ekološku proizvodnju upisat još dvje mjere iaks ruralnog razvoja.
Dalije još neko čuo nešta u promjenama u plaćanju?
Da, to je mjera M10.1.12. Korištenje feromonskih, vizualnih i hranidbenih klopki u iznosu 293 e/ha i mjera M10.1.16. Mehaničko uništavanje korova unutar redova višegodišnjih nasada u iznosu 373 e/ha.
U kombinaciji sa mjerom M11.1. Prijelaz na ekološke poljoprivredne prakse i metode ili M.11.2 Održavanje ekoloških poljoprivrednih praksi i metoda, može se kombinirati samo jedna od ovih mjera....Npr

M10.1.12 + M11.1. (M.11.2) ili
M10.1.16 + M11.1. (M.11.2).
I to gore napisano vrijedi po starom pravilniku NN 21/19.Novi pravilnik izlazi krajem veljače-ožujka 2020. pa ćemo vidjeti ima li promjena.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Pa ako se nitko ne oglašava ide po starom..1.rata u veljači,mjera iaks 13 u ožujku..u 4 i 5 poravnanje,ostatak neznam...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Lani bilo u 3.mjesecu..
Danas predao poreznu prijavu i znam da je bilo u ožujku.mjera 13...
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
624
Ja sam dobio informaciju da je isplaceno 700kn/junica, a treba biti isplaceno 2500..tako da nije isplacena polovica,a kada ce... Kada im se prohtije
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh