• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ratar990

Član
Tu od
9 Velj 2016
Poruka
62
šta je ovaj poticaj iscjepkan na sto dijelova? 3. put sam sad dobio za osnovno u roku tjedan dana sve na kapaljku
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Recite vi kaj oćete ali ja sam zahvalan za svaku kunu poticaja, do sad nikad tak brzo i u takvom iznosu (isplaćeno do danas 2490kn/ha).
Neznam čemu se bunite!? Nek bu u 100 rata ali nek bude.
Dok dođe uvijek dobro dođe.
Poticaj nije plaća nego samo subvencija jednog dana možda ga neće bit a trebat će i bez njega.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Ovi su banda kakvih nema.
Kakvi sad tek propisi dolaze.
Ja samo neznam tko će to sve ispunjavat.
I ovo su još godinu dana dobri poticaji dalje se ništa nezna koliki će biti.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Ma nisu.... Iskopirali su samo- baš sve iz pravilnika Eu, gdje se baš mi i ne uklapamo u nekim stvarima, možda jer nismo bili spremni za sve ili smo trebali prilagoditi svojoj agrarnoj politici.
Nek se kontrolira,, nek prate kome idu poticaji, nek rade...
Onome kome od 2015.g.nije pozitivno raslo gospodarstvo taj je opako zabrljo.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Ima tu malo više toga.
Realno to nema smisla.
Promašena Hdz politika.
Bio je susjed na predavanju neće se za zelenu gnojidbu ni smjeti malčirat
A da ne govorim da su smanjili i na jednog bika za osobne potrebe.
Totalno lihvarski samo da se ne proizvodi.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Ima tu malo više toga.
Realno to nema smisla.
Promašena Hdz politika.
Bio je susjed na predavanju neće se za zelenu gnojidbu ni smjeti malčirat
A da ne govorim da su smanjili i na jednog bika za osobne potrebe.
Totalno lihvarski samo da se ne proizvodi.
Pa naša politika je od 95. promašena općenito. Bilo je pojedinaca koji su mogli nositi dobre promjene ali nisu bili valjda podobni.....
I ja bi osobno zabranio malčiranje zelenog usjeva, osim u iznimnim situacijama jer ima mogućih rješenja, npr. tanjuranje ili valjanje - puno jeftinija mogućnost ili direkt oranje ili ostaviti kao pokrovni usjev pa direkt sjetva.... kamo već manje trošenje energije.
Pa mislim da je dosta jednog bika godišnje po familiji, 400kg mesa!?
A bilo bi i za kumove, prijatelje i susjede.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
To su gluposti da oni idu ograničiti koliko ćeš ti sebi.
Imam 12 prasaca za familiju možda da i to ograniče.
Ništa nisu poduzeli protiv ovih što imaju opg za paravan i šverc.
A po nama manjima gaze.
Sami su krivi jer su davali poticaj za livade a nema stoke.
A s druge strane se potiče da se neradi.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Ajd da još nešto dodam jer mi se raspravlja a tema je poticaj.

A gle po meni nema razloga za brigu, ako vam treba tolko praseta vaša stvar, a kladim se da ni nemaju kaznu ni sankciju ako zakolješ za svoje potrebe kojeg više, i ja sam godišnje 3-5 koma da za svoje potrebe pisao a uredno dokazao s uzorkom mesa na trihinelu itd.
Ovi tkz. šverc-opg će ubrzo završit ili će radit kak treba, prema situaciji kako ide.
A zašto ne poticaj za livadu? Ako ne može biti oranica, ali ju brate drži u urednom stanju..
Još veća je glupost Eko poticaj bez ikakvog eko proizvoda s tog hektara.
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
Samo me zanima sto ce biti sada sa onima koji lovu ubiru preko "ugara" vec par godina, ili prijave pod oranicu a tamo korov koji se jednom-dvaput pomalcira tek tako...
A najgore od svega da doma nemaju ni psa, a kamoli domace zivotinje....
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
624
S druge strane i one realne, što će tebi poticaj za ono što sebi ostavljaš?? Jel dobije poticaj onaj koji kupuje meso u trgovini? Moje mišljenje je to da je ovo korak u pravom smjeru.da se odvoje proizvođači od uzgajivača poticaja.
Eto primjera nekih malih u mojem kraju: ima 2 krmače nešto prasadi ostavi sebi nešto proda, ima isto i ovce ista situacija i sve to na crnjaka,negdje je zaposlen i poljoprivredu radi vise iz hobija i za svoje potrebe, prinosi im nisu važni, nije u sustavu pdv-a, radi zemlju dobije poticaj. I što tu država potiče?? A koliko je takvih? 90000 u našem sustavu, trebalo bi uvesti da tko nije u sustavu pdv-a ima pravo tipa 60-70% prava potpore u odnosu na one u sustavu pdv-a.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Zato si takvi opredjeljeni u (po novom opg) u SPG.

Nek me neko ispravi ako grešim, ali mislim da samo 2.god. zaredom može ići ugar, nakon toga se zemljište kategorizira kao nepoljoprivredno zemljište.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Nismo svi u mogućnosti puno proizvoditi.
Koliko njih ništa ne proizvodi i prodaju svašta a ništa nemaju.
Naravno da ćeš i sebi proizvesti zdraviju hranu.
Za svu obitelj.
Višak prodaš.
Ali neke stvari su nelogične.
Najgore je kad mi mali svime se bavimo jer nam kupci sve traže.
A preko pola njiva nemogu upisati na poticaj.
Jer traže po dva potpisa a ljudi nedaju.
To su sami krivi.
Najbolje je bilo bez ugovora, zna se ako radiš zemlju.
A ako je njima do toga poreza ja bi ga i platio.
Sad ti ispuni evidenciju 12 ha na poticaju a još par ha bez poticaja.
Ispada da trošim i pesticide previše.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,537
Sve je to točno ali oni sa razno raznim pravilnicima,uredbama hoče prisiliti ljude da naprave posao za koji su oni plačeni i dobili novce iz EU_a ali nisu napravili ništa od toga.
Oni samo čekaju da to mi uradimo a država,odvjetnici,bilježnici samo žanju novce i smiju se.
Neču dalje
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ništa danas. Nije bilo ni za duhan, nadam se da ako ne sutra, da bi idući tjedan trebalo.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh