• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja

Brad1

Aktivni član
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
129
Nisam usporedjivao,ali vjerojatno da fali jer sam pisao prituzbu na kontrolu na terenu koju su mi uvažili vezano za zelena plaćanja.

Darac99

Novi član
Tu od
14 Kol 2021
Poruka
3
Pozdrav, otvorio bi pausalni obrt (jer sam zaposlen) te se prijavio na natječaj mjere 6.1. Ako prođem kupio traktor i malčer. Pa bi zapuštene nekad poljoprivredna zemljišta danas zarasla u sikare malcirao i održavao, za početak stvorio livadu... Da li se za to moze dobiti poticaj, i koliki?
Nemam ništa zemlje na sebi, ali bi ugovorima uzeo u zakup ili kako već, od rodbine koja to ne održava i drugih....
Hvala na odgovoru.

komer

Dobro znana faca
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,153
Prouči dokumentaciju natječaja za početak.
Ovisno o godini u kojoj je natječaj objavljen vrijede takva pravila i znaju se mijenjati.
Što se OPGa tiče moraš imati nekakvu minimalnu "vrijednost" OPGa,a kako je kod obrta neznam.
Za neke natječaje je bilo da moraš biti u registru poreznih obveznika minimalno godinu dana..kao da da OPG bude minimalno godinu dana "star".
Iznos poticaja ovisi o puno toga i bilo je pdf brošura izdano od agencije za plaćanja,pa slobodno prouči..

• Like
Reactions: ZJ

maija21

Novi član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
11
Pozdrav svima!

gledao sam nešto na internetu oko OPG-a i iskočila mi obavijest, skinem datoteku i piše: Izvještaj o kontroli na terenu zahtjeva za izravnim plaćanjima i pojedinim mjerama ruralnog razvoja za 2020. godinu, kontrola površina daljinskim istraživanjem - K4O (opći dio), i sad piše redak dolje da su utvrđene nesukladnosti. Nije mi jasno zašto i kako, kad već godinama imamo isto sve i samo mijenjamo kulture i dosad je godinama bilo sve ok. Mali OPG imamo, ali ne bih želio ostati bez poticaja. Da li je netko imao sličnu stvar i što to znači? U ponedjeljak ću otići na savjetodavnu, pošto danas više ne rade sigurno...

Na vrh