• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Čini mi se da sam jutros na vijestima HR1 u 7 sati čul da nam je neka agencija snizila ionako loš kreditni rejting na osnovu kretanja koncem prošle godine i procjene da bu javni dug i dalje rasel. Ne piše nam se dobro. :mur::mur::mur:
Ako se stvarno ima volje, trebali su krenuti od sebe, ne kozmetički nego oštro. Ukinuti sve povlastice, a plaću vezati koeficijentom na prosječnu u realnom sektoru. Kad poraste u realnom sektoru, rasla bi i u državnim i javnim službama.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Može li mi netko reći koliki se poticaj po hektaru dobio prošle godine za oranice?
Dakle, cijelokupni za predprošlu godinu, bez onoga što je prije Nove godine bilo isplačeno kao predujam zbog loših prilika za ovogodišnju isplatu..
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Gorivo,gnojivo,sjeme spricivo,
sjetva pred vratima ,
a para se nema,
kako posijat pitanje,vec me v'ata trema?

Gume na traktoru lose
a i servis bi trebalo radit
strojevi u rasulu,
a kako to sve, kad se nema s cim platit ?

Svinjaci stari i trosni,
trebalo bi daske mjenjat,
a i pod izrovala bela,
trebalo bi betonirat, a para se nema!

Sto dalje kriza sve veca,
a vlada nikako proracun da smisli,
pa da i meni proljece zablista.
Ref. 2×
Kad ce taj poticaj,
kad ce te pare,
slusaj ministre,
ako neces traktori na cesti da ti svanu !

Eto sta ispadne kad od silne jadikovke dobijes inspiraciju:mur:
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
bio sam u francuskoj prošli tjedan i kaže prodavač john deera da kamat na kupnju novog stroja je do 1 % a rabljenog do 1,6 % a seljaci pogotovo mljekari su im u problemima tak da nas ne spasi nikakav poticaj kad imamo kamate kakve imamo :icon_sad:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Prije ce kod nas ponovo bit more nego sto ce kamate bit 1%.

E da, da ispunim zelju jednom prijatelju pa cu prenest njegove rijeci oko poticaja, otprilike ovako je to izgledalo:

-Si cuo kad ce poticaj?
-Nisam!
-A u p.. ...u pa sta misle, pa kak nema, pa daj pitaj ... e i napisi tamo da su lani partizani jos u drugom mjesecu isplatili prvi dio pa nek ovi ne kemijaju!

Evo prijatelju samo za te nadam se da ce ti odgovorni ispunit zelju!!!:icon_e_wink:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Francuzi uvijek prosvjeduju, ne samo poljoprivrednici. To sto nam mazu oci komunisticki mediji, nema veze s realnim stanjem. Btw, francuski sustav je totalno razlicit od naseg i od svih ostalih u EU. A i to je najagrarnija zemlja. Mi se s njima nikako ne mozemo i ne trebamo usporedjivati.
Samo mi nije jasno sto vi ocekujete od ljudi koji nista osim politike u zivotu nisu radili? Uvijek birate jedne te iste, a i sami se ne razlikujete od tih koje ste izabrali. Dok se sami ne promjenite, nece vam se ni vlast promjenit.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
A daj mi molim te reci pa za koga si onda to ti glasao ?

Ajde prosvijetli nas malo pa da se i mi promjenimo.
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako nisam zadovoljan Jurom kojem sam dal glas na jednim izborima, onda bum na drugim glasal za Štefa. Ukoliko i on iznevjeri moje očekivanje, ni u ludilu se ne bum vrnul Juri. Probal bum s Jožom ili Markom itd. Svatko se more u nekome jemput prevariti. Onaj koji se prevari u istoj osobi više puta se treba zapitati jel možda s njim nekaj ne štima, ili barem ne kukati nad odlukom koju je sam, svojom slobodnom voljom, donesel. Apstiniranje od glasanja je također izraz slobodne volje i ne oslobađa od odgovornosti.

Sad se vratite malo u prošlost i razmislite kojom vladom ste bili zadovoljni. Svaka vam čast ako tu vladu argumentirano branite i pri tome navodite sve kaj se zmislite da su dobroga napravili za olakšanje položaja OPG-a općenito ili barem za probleme koji vas mučiju.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Pa za nikoga. Bio sam u Koreji kad su bili izbori. A i da sam bio doma, ne znam dali bi zaokruzio ikoga, mozda bi samo ponistio listic.
Na predsjednickim izborima sam glasao za malog, jer je bio interesantna promjena, a predsjednik nema nikakve ovlasti. Ali pratio sam im program i dalje ih pratim i to sto Zivi zid prica, narocito o poljoprivredi, nema nikakvog doticaja s ovim planetom.
Dakle, dok se ne pojavi netko normalan, izbori su samo parada idiotizma u kojoj se trose ogromni novci poreznih obveznika. Ionako uvijek isti dobiju izbore.
E da, tek sad kad se malo vise aktivirao, mislim da Stipe Petrina ima veliki politicki potencijal, jedini koji iza sebe ima realne rezultate. Opcenito, vjerujem da je i npr. Ivica Vrkic, osjecki gradonacelnik, mudar covjek. Ima ljudi, ali nisu na pravim pozicijama.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,839
Ako nisam zadovoljan Jurom kojem sam dal glas na jednim izborima, onda bum na drugim glasal za Štefa. Ukoliko i on iznevjeri moje očekivanje, ni u ludilu se ne bum vrnul Juri. Probal bum s Jožom ili Markom itd. Svatko se more u nekome jemput prevariti. Onaj koji se prevari u istoj osobi više puta se treba zapitati jel možda s njim nekaj ne štima, ili barem ne kukati nad odlukom koju je sam, svojom slobodnom voljom, donesel. Apstiniranje od glasanja je također izraz slobodne volje i ne oslobađa od odgovornosti.

Sad se vratite malo u prošlost i razmislite kojom vladom ste bili zadovoljni. Svaka vam čast ako tu vladu argumentirano branite i pri tome navodite sve kaj se zmislite da su dobroga napravili za olakšanje položaja OPG-a općenito ili barem za probleme koji vas mučiju.

Ok, Jure je HDZ, Štef je SDP, tko su Joža i Marko, možda MOST i HSS ?
 

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224
Prvo naslov na agroklubu:poljoprivreda među proračunskim dobitnicima a onda u par minuta promjena u :proračun za agrar: tresla se brda, rodio se miš!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kriva raspodjela. Ako Juru izjednačujete s HDZ-om onda je HSS i svi koji su prije izbora koalirali s HDZ-om = Jura.
No nije poata u tome. Poanta je da se ne ponavlja greška kod idučih izbora.
Nemojte mi reči da nije na prošlim izborima bil ponuđen izbor za koji još nismo glasali.
Da nismo ponovili pogrešku, danas bi bil sasvim drukčiji odnos u Saboru. I Domoljubna koalicija i Hrvatska raste bi bili u oporbi. Možda nam ni s novim ne bi bilo bolje, ali bi bili tek prvi put od njih prevareni.
Svakog čovjeka se može jedanput prevariti, a budalu i više puta. I ja sam bil budala, koja je u dosadašnjih 20 godina više puta prevarena od istih. Nadam se da bum novim pristupom, davanjem povjerenje nekom novom, barem imal mirniju savjest, jer bum pokušal nekaj lošega promijeniti.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh