• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Danas opet iznenađenje u banci,u tri uplate 21. i 30.6. sjelo još 777kn/ha,nešto za prirodna ili posebna ograničenja,nekakva plaćanja bez financijske discipline,i nešto za klimu i okoliš.
Otkako je počela isplata s predujmom,novci pljušte ko kiša!
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Danas opet iznenađenje u banci,u tri uplate 21. i 30.6. sjelo još 777kn/ha,nešto za prirodna ili posebna ograničenja,nekakva plaćanja bez financijske discipline,i nešto za klimu i okoliš.
Otkako je počela isplata s predujmom,novci pljušte ko kiša!


Sad tek znamo kako je biti u europi :drink:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pa,eto,hvala Bogu,meni osobno EU nije naškodila,a sad ovaj poticaj je sve skupa tri puta veći nego što smo očekivali,i nemam se što žaliti.
Samo mi nije jasno kako neki dobivaju potpore u lipama?
Jel može biti da ljudi ni ne znaju kome su sve dužni,i tko se naplaćuje iz poticaja?
 

bilogora

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2015
Poruka
186
nas 80 posto je dobilo par kuna i 20 posto manji poticaj nego lani, neznam kak nekima pljušte novci al meni fali dosta, a pošto sam mladi poljoprivrednik trebao sam dobiti 25 posto veći poticaj nego lani! pa raćunajte 20 tisuća manje nego lani a trebao sam dobiti 25 posto više nego prošle godine, čudne igre se igraju. S tim da kod mene nema ovrha
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
726
Puno gluposti u članku, od toga da nema kontrole do toga da je eko isplaćen u cjelosti. Svake godine imam barem jednu kontrolu i prošle godine sam dobio opomenu jer kad je dosao nadzor u jednom sam voćnjaku između redova imao travu 30-tak cm.
Ja još nisam dobio ni lipe za eko ni mjeru 11, ostali?

Sve isplaceno do 30.06. Eko i prijelazno, poslje 30.06. Sjelo jos nekih 50 kn po ha, nisam jos isao vidjeti za sto je.
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
nas 80 posto je dobilo par kuna i 20 posto manji poticaj nego lani, neznam kak nekima pljušte novci al meni fali dosta, a pošto sam mladi poljoprivrednik trebao sam dobiti 25 posto veći poticaj nego lani! pa raćunajte 20 tisuća manje nego lani a trebao sam dobiti 25 posto više nego prošle godine, čudne igre se igraju. S tim da kod mene nema ovrha

A od kud ti informacija da mladi poljoprivrednik morao dobit 25 posto veci poticaj, bolje 2,5 posto......
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
od 23,2,2015-26,6,2015 smo dobili duplo više nego
za razdoblje 3,11,2015-4,7,2016.
tako da smo mi dobili 50% manji iznos za proizvodnu 2015.
Ništa mi nije jasno .
Osnovno plaćanje zeleno plaćanje nešto i TUG i na kraju banana.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Dali ima itko dobar sa matematikom na forumu,ja sam vukao 2 ali ove računice što je ovaj kancelarijski štakor u emisiji Plodovi zemlje govorio,mi više liče na znanstvenu fantastiku,a pogotovo izjava kako sve informacije budu u skoroj budučnosti dostupne i na pametnim telefonima krajnjim korisnicima,zemljo otvori se i progutaj ga.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Koliko sam ja razumio, oni pocinju provodit socijalizam iz onog prijasnjeg sistema.. tko radi vise i imao veca prava na temelju svojeg krajnjeg proizvoda, tome budemo uzeli i dali onome tko ima manju proizvodnju i time manja prava..
I onda govore o nekoj ZPP gdje su nasa prava daleko manja od zapada a porez 5x veci..i onda ti posluj pozitivno i pokusavaj egzistirati u ovoj proizvodnji..
Sto bi se reklo: a di su moje pare??? Toliko o transparentnosti.. iz godine u godinu pocinjem shvacati da je sve manje nade u poljoprivredi u nasoj lijepoj opljackanoj RH..

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Takav sistem je nepošten i kriminalan,poticat treba samo nešto što se proizvede .Dobro nije svugdje ista situacija oko pojedine proizvodnje ali to se da lako regulirati.Za stočara proizvođača mlijeka je bio najkvalitetniji poticaj da mu se da po proizvedenoj litri mlijeka,pa koliko tko umije,jer imamo pojedinaca koji okrenu 2-3 kulture na jednom hektaru i sve pretvaraju u mlijeko ili meso.Evo imam primjer jednog prijatelja iz sela,predaje oko 150 tisuća litara mlijeka,on je na cijenu mlijeka 4 kn u 2008 bio u dobiti jako puno,od te 2008 do danas sa ovom cijenom mlijeka on je kroz poticaj dobio samo pola ondašnjeg iznosa,znači smanjenje cijene njegovog proizvoda tj. mlijeka sav poticaj po svim stavkama donio mu je samo 50% dobiti,tako da su ti poticaji postali političko trgovanje,žderanje seljačkih živaca i opče bogaćenje pojedinaca na legalan način
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ako sam ja dobro razumio onog tipa na poljoprivrednoj emisiji ide se na to da se smanje poticaji sada su na nekih 195€ a ja idem u direktnu pogodbu za najam zemljišta od države po cijeni 506kn/ha sa direktnom pogodbom je situacija 2x 506 znaci da cu skoro koliko dobijem opet vratiti državi hm... vise nisam sihuran dali se uopće isplati ista raditi
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
bilogora,ta njihova predavanja su po raznim propisima,evo na zadnjem održanom u našoj opčini,predstavnik savjetodavne je održao jedno predavanje da bi na kraju izjavio da i on mora ići u Zagreb na neka svoja predavanja koja pišu neki blesavi i čudni ljudi,tako da je to sve začarani krug gdje smo mi seljaci jebena stranka.
 

bilogora

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2015
Poruka
186
bilogora,ta njihova predavanja su po raznim propisima,evo na zadnjem održanom u našoj opčini,predstavnik savjetodavne je održao jedno predavanje da bi na kraju izjavio da i on mora ići u Zagreb na neka svoja predavanja koja pišu neki blesavi i čudni ljudi,tako da je to sve začarani krug gdje smo mi seljaci jebena stranka.

znate onu pjesmu- više me ništa nemože iznenadit........
 

tovi

Član
Tu od
25 Sij 2012
Poruka
72
Može ,može iznenadit ali zanimljivo mene uvijek na gore,,eto mi dobili samo 40% nego prošle godine nije mi žao ništa što sam to sve poslao kvragu.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Aha ,sjelo sada popodne 240 kuna,bog te pitaj za što,ovo je za rubriku da ne povjeruješ,svaki tjedan 200 kuna za pivu
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Ajkula nisi jedini kome tako sjeda po 200-300kn.ja još za ekološku ni kune ni moji neki kolege još nisu dobili. zvao agenciju kažu da imaju probleme sa aplikacijom
 

MINI

Član
Tu od
20 Pro 2010
Poruka
53
Aha ,sjelo sada popodne 240 kuna,bog te pitaj za što,ovo je za rubriku da ne povjeruješ,svaki tjedan 200 kuna za pivu


Dobro kažete, ov je za rubriku da ne povjerujete! Meni jučer sjelo 124,00 kuna.
Jel netko za da pozove ministra poljoprivrede - tehničkog na pivu i da mu dokažemo da laže jer je prije dva tjedna rekao da su sve isplatili????
Nemoš vjerovat!!!!
 

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
Pozdrav kolege poljoprivrednici, ispričavam se što upadam u ovu temu ali jednostavno moram to ovdje napisati obzirom da svi pratimo komentare na ove nesretne poticaje..Naime o čem se radi danas me zove jedan gospodin od kojeg sam iznajmio zemljište bolje rečeno dao mi je 1,5 ha na 2 godine BEZ NAKNADE za koji smo uredno sklopili ugovor kod javnog bilježnika kako je dobio od porezne uprave riješenje da mora platiti porez na dohodak obzirom da je iznajmio zemlju.. U rješenju se navodi kako smo tog i tog dana sklopili ugovor na rok od 2 godine i naveli cijenu 0,00kn ali da je to protivno zakonu jer se ne može dati nikomu za badava zemlja u najam i oni su lijepo razrezali čovjeku porez u iznosu od 5 i nešto kn mjesečno. Da stvar bude još zanimljivija čestica koju smo naveli u ugovoru zapravo ima 2ha a ja obrađujem ovih 1,5 obzirom da su na ostatku kuća.štala i dvorište ali oni su uredno obračunali za punih 2 ha.... navodno je to stupilo na snagu od 1.5 ove godine i svi bilježnici su dužni slati primjer ugovora u poreznu upravu da mogu obračunati porez
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh