• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
I ja sam dobio oko 1400 kuna po hektaru..
Sve manje nam placaju..
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Da li mozda netko ima iskustvo da je krivo ispunjen zahtjev za poticaje, naime nisu mi stavljeni krizici u tabeli na mjesto "podrucje sa znacajnim prirodnim ogranicenjima" IAKS mjera 11., (bivsi TUG) i nije mi isplaceno....neznam sto napraviti sada pa bi svaki savjet i informacija dobro dosla
 

mihajlo

Član
Tu od
28 Sij 2014
Poruka
154
Da li mozda netko ima iskustvo da je krivo ispunjen zahtjev za poticaje, naime nisu mi stavljeni krizici u tabeli na mjesto "podrucje sa znacajnim prirodnim ogranicenjima" IAKS mjera 11., (bivsi TUG) i nije mi isplaceno....neznam sto napraviti sada pa bi svaki savjet i informacija dobro dosla

Te kvaćice se automatski stave ,ako na to imas pravo,ja imam voćnjake i automatizmom je kvaica za vezanu potporu. Samo rucnu uklone ."tov junadi .
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Tako je...ali zahtjev od prije 2015 i 2016 su razliciti sto se tih kvacica tice, zemlje su ostale iste i na istom podrucju koje je i 2015 i 2016 spadalo u ZPO, zvao sam u agenciju da provjerim i rekli su mi da obje opcine u kojima imam zemlju spadaju u ZPO da se to po njima nije moglo dogoditi
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,840
Kod mene osnovno još ništa, evo neka uplata 100 kuna u petak, biće pred izbore ili neće ni biti jer srljamo prema bankrotu države.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Treba ukinut jebene poticaje, pa neće bit više razloga za svađu....
Pa da vidimo koliko će poljoprivrednika radit poljoprivredu iz ljubavi. A ne samo zbog poticaja.
Prije nije bilo poticaja i plačao se još i porez na zemlju, pa se najnormalnije i pošteno živilo od poloprivrede.
Sada uz poticaje, koji i nisu mali, uz neplačanje poreza na zemlju, kao više ne možemo najnormalnije živit od poljoprivrede.
Pa jebig samo neznam od kud svi ti traktori, priključci, mehanizacija i to milijunska......Na kredit, a kredit se mora plačat, pa vam je teško....

U naravi čovjeka je da kad ima, nakon toga želi još više......Upitajte sami sebe gdje je tome kraj....
Ne moze se usporedivati poljoprivreda nekad i sad, nekad je bio drugaciji zivot.
Danas polj.proizvodi sve manje vrijede, pa treba imati cim vecu kolicinu, tu dolazi do potrebe za zemljom i mehanizacijom, koja je opravdana. I poticaj se isplacuje da se nadoknadi niska cijena.
Ne moze se s malim i starim priključcima vise to sve pratiti.
Klima se promijenila, vrijeme je postalo naglije sve je manje povoljnih uvjeta i treba se zuriti uvijek.
U poljoprivrednom gospodarstvu a i u ostalim gospodarstvima( industriji, prometu itd..) nikad nema kraja ulaganju.
Ali neki ljudi to ne shvacaju...
Svi napadaju poljoprivrednike cemu skupa mehanizacija cemu toliko zemlje, stoke itd. Pa recite koji ozbiljni prijevoznik ima stare kamione? Koji gradevinar ima stari bager, mjesalicu i sve kaj ide uz to? Metalci u halama isto imaju novu opremu.
Razlog je jednostavan, puno se radi, nekad je svaka kuca imala par krava i jutro dva zemlje, a i bilo je puno ukucana pa nije ni bilo potrebe za jakom mehanizacijom.
I ako se onda tak dobro zivjelo od poljoprivrede zasto su svi bjezali cim brze i bolje da nađu neki posao i pobjegnu sa sela? Taj mentalitet imamo i danas, cim neko cuje da si poljoprivrednik odma te se smatra glupim i zaostalim i nema potrebe da se vozis u novom "skupom" traktoru jer nisi vrijedan toga..

Sto se tice zemlje,postujem da vlasnik trazi za nju koliko hoce i radi s njom sta hoce, pa bilo to i placanje malciranja.
I pitam se tko je pohlepniji, poljoprivrednik koji je na toj povrsini ulozio novce i naradio se pa trazi poticaj, ili neko tko nije nista radio pa mu nije dosta da uzme sav poticaj nego jos i trazi najamninu?
 

Bracika

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
202
Treba ukinut jebene poticaje, pa neće bit više razloga za svađu....
Pa da vidimo koliko će poljoprivrednika radit poljoprivredu iz ljubavi. A ne samo zbog poticaja.
Prije nije bilo poticaja i plačao se još i porez na zemlju, pa se najnormalnije i pošteno živilo od poloprivrede...

Da, zato i je zadnjih par godina drzave koju velicas, stopa inflacije bila 1000% TISUCU!!!!!
Sama ideja da svi trebamo imati isto je glupa i neodrziva, zato je socijalizam i propo. Ako jos uvijek netko misli da je bilo bolje, nek ode u S.Koreju, tamo cvjetaju ruze svima izgleda.
Naravno da treba biti poticaja, vecih nego sad, jer tako funkcioniraju sve napredne drzave.
Nitko ne spominje davanja koja poljoprivrednici imaju prema drzavi. Ja kao mali ili srednji OPG sa 37 ha sam prosle godine uplatio preko 70 tis.kn u proracun. I tu ne racunam zakup drzavi, rezije koje nisu male i sl.

A ovi sto treze poticaj da im se isplati uz zakup, treba im jednostavno objasnit stvari. Sav novac za zakup se isplacuje na ziro racun. Na to oni drzavi placaju porez. Na koji nacin on moze dobit moj poticaj?? Moze rec hocu tolko novaca, a moje je jel mogu il ne mogu to platit. Ali sve ide na racun.

Imam primjer iz susjednog sela gdje je jedan OPG tuzio zakupodavca jer nije htio uzet novce preko racuna. To je varanje drzave.
Naravno da je izgubio tu zemlju, ali ostalima u selu nije vise palo na pamet traziti isplatu u kesu!
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Šta se to dešava ? Nema isplata više. Neki su dobili nesta malo a neki ništa..
Preboje su napravili prije 3 tjedna a novca na račun nema..
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Pod odluke za 2016 piše da treba čekat do 30.06. dok ne završe sve kontrole. Gdje vam je sada najbolji ministar ikada, kad je pred 10 dana probio rokove više se ne javlja, nema ga ni za lijek.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
U Đakovu, otvara ispostavu appr-a.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
meni sjelo cca 80% poticaja, ako idem uspoređivat prošlu godinu... neznam kolko su isplatili za kaj... Kaj fali ministru ovo je možda prvi kaj bu uvel reda malo...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Kada uvede reda onda ćemo pričat, za sada još nije napravio ništa, osim što nije ispoštovao rokove za poticaje.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Da smo čekali da isplate novce za sjetvu kako su obecali propali bi odavno..
Hvalili se po svim novinama i televiziji da ce poljoprivrednici imati novce za sjetvu..a ono šipak.
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
343
Mislim da su to namjerno napravili tj.nisu nam svima dali isto tako da su neki zadovoljni, a neki ne. Ja sam dobio za istu površinu kao i lani oko 1400 kn/ ha ove god do sad,a lani oko 1800 kn/ha,a za 2014. oko 2200 kn/ha. Pa ko tu koga!? Nešto tu ne štima !?:fiery:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh