• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Poticaj je pravo onoga koji radi a mi bi trebali biti budale koji radimo a drugi bere vrhnje.
E neće tako zato i je tu poljoprivreda drugi beru poticaje novci idu tko zna kuda a ne idu u proizvodnju.
I onda se čudimo jer je loše u državi.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Meni nije mizerija poticaj za 8ha zemlje..mizerija je u usporedbi sa ulogom koji je potreban za nešto i posijati,te nakon što u red dovedeš zemlju,napraviš analizu,pognojiš da nekog vraga i rodi i onda dobiješ "vritnjak" pa si čovjek sam bude sijao...tak kod nas to ide..a nečiju zemlju održavati "na riječ" je po meni poprilično nesigurno.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Hahaha, obavezno. Arende 100 - 150 €/kj i još da dobije poticaj. Hau jes no. Ako mu je do poticaja, nek sam radi.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
249
Ako nemaš top (ja nemam) zemlju poticaj je većinom ono što ti ostane...a rizik je veliki....još kada imamo ovakve političare najbolje je tražiti drugi posao:

20. veljače 2017.
"Ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić najavio je u ponedjeljak da će poticaji poljoprivrednicima biti isplaćivani u veljači i travnju te rekao da će tako biti dok on bude ministar.

“Od sada pa nadalje, dok sam ja ministar, poticaji će ići u veljači i travnju, a avansi do kraja jedanaestog mjeseca”, rekao je Tolušić.

Poljoprivrednik mora znati kada će dobiti svoj novac te dobiti poticaje prije sjetve i na vrijeme, poručio je Tolušić koji je razgovarao sa splitsko-dalmatinskim županom Zlatkom Ževrnjom i gradonačelnicima i načelnicima općina Cetinske krajine."

http://prigorski.hr/tolusic-isplata-poticaja-veljaci-travnju/
 

Eros

Član
Tu od
11 Velj 2015
Poruka
78
Ako nemaš top (ja nemam) zemlju poticaj je većinom ono što ti ostane...a rizik je veliki....još kada imamo ovakve političare najbolje je tražiti drugi posao:

20. veljače 2017.
"Ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić najavio je u ponedjeljak da će poticaji poljoprivrednicima biti isplaćivani u veljači i travnju te rekao da će tako biti dok on bude ministar.

“Od sada pa nadalje, dok sam ja ministar, poticaji će ići u veljači i travnju, a avansi do kraja jedanaestog mjeseca”, rekao je Tolušić.

Poljoprivrednik mora znati kada će dobiti svoj novac te dobiti poticaje prije sjetve i na vrijeme, poručio je Tolušić koji je razgovarao sa splitsko-dalmatinskim županom Zlatkom Ževrnjom i gradonačelnicima i načelnicima općina Cetinske krajine."

http://prigorski.hr/tolusic-isplata-poticaja-veljaci-travnju/

Tako je!!!! Ajmo sada da vidimo tog facu od ministra šta će da kaže na to!
Tak i tak on to sve čita šta mi pišemo ;)
 

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224
Ima on posla preko glave! Prvo je morao potegnuti iz Virovitice voditelja agencije za plaćanja i njegovog zamjenika u Zagreb u agenciju za plaćanja i to ni manje ni više nego na mjesto zamjenice ravnateljice Copić?! Hmmm....I da...On će spasiti poljoprivredu...Spasit će se sam tko zna a tko ne zna njemu ni jedan ministar neće pomoći.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Darijus, a kaj ti delaš od poljoprivrede i kolko toga da se tebi isplati delat bez poticaja, kad tak pričaš...? reci i meni pa ak je tolko isplativo i ja bum delal kaj i ti i odma se odričem poticaja i svih prava...
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
mislim da niko ne treba da se odrekne poticaja na polj. proizvodnju
na kraju krajeva to je nekakav nadomjestak za smanjenu cijenu naših proizvoda
a sad za zakup zemlje, pa to je kako se dvojica dogovore, a tebi ako se isplati radi
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
meni je nelogičan stav da se zemlja obrađuje bez da vlasnik ima išta od toga...pa niti država ne daje zemlju bez naknade, neznam zbog čega se očekuje od ljudi da to rade.
Ako ne platiš najam, zar nije u redu da čovjeku ostane pravo na poticaj?
Inače, za sve koji neznaju što ja radim, radim povrće i sam ga plasiram na tržnici.
Svakako probajte, samo treba pazit da se i ne naradite.
Malo je tu vožnje na traktoru (ne kažem da je nema), ali postoji x operacija di trebaju samo ruke. A di trebaju ruke, hektara puno ne treba...pa je to i malo poticaja na ukupnu sumu proizvodnje, pa ih se i ne traži...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ja radim parcelu 4 kj od 5 vlasnika. U 3 godine samo sam jednom uspio pokositi pšenicu. Naravno, zemlju ne plaćam ništa, jer da je bila za nešto, dobio bi je netko drugi. Radim i dva špica, jedan od 3/4 jutra, a drugi pola jutra. I to su parcele za koje ne plaćam ništa, a primam poticaj. Sad sam uzeo i dvije potkućnice od frtalj jutra, bez poticaja. A radim jednu parcelu od jutra za koju plaćam 100 eura, a vlasnik mi ne želi dati ugovor jer mašta o milijunima - planira je prodati zadnjih 10 godina. Ali da nekome dam i poticaj i arendu - ne pada mi na pamet. A uzet ću svaki komad u kojem se može okrenuti mali Ferguson.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja za 8 ha dobijem s svime 30000 kn.
Što bi ja imao od proizvodnje da nema poticaja.
Kukavo bi to bilo a ja sve to uložim i ide se naprijed .
Ovako nije problwm platit zemlju ali kad za jutro trazi 1500 kn za najam onda to nema smisla.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Ja radim 15,66hektara, cca 10 je moje a ovo ostalo radim od ljudi... nikomu ne plačam ništa i za sve imam ugovore, kod mene ima više neobrađenog nego obrađenog a svaka 5. parcela ima šiblje i živicu od koje nebu nikad ništa pa čak ni šuma... ko oče da mu obrađujem sretan je da mu trnje ne raste... uzel sam sad dva hektara bez ugovora jer čovjek nema čiste papire, al kak mi se čini više takvu zemlju nebudem uzimal jer mi je slaba zarada na tome... inače da ne svati neko krivo, nije kod mene zemlja neke ekstra kvalitete npr. usporedbe radi, teško je dobiti više od 3 tone pšenice na ral, tak da poticaj dobro dođe...
A i glupo je ne uzeti novce koje ti neko daje ako obrađuješ zemlju
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Evo se slučajno nađoh ovdje pa malo čitkam i gledam i izgleda živim u "normalnom" dijelu gdje se obrađuje zemlja.

Pravo na poticaj ti nitko nije obvezan predati, ali kod nas to ide kako spada, tko obrađuje njemu ide poticaj. Vlasnik dobije novac od arende i to je to.

E sada, darijus je rekao jednu stvar koja je istinita, ali uvijek postoji taj mali ali...

Poticaj ne treba biti ono zbog čega mi radimo zemlju, ruku na srce, ako je to jedino, bolje nas sve pustiti u pm, daj Rusu da radi naše oranice, mi spizdimo pare dok ih ima i onda idemo svi u Njemačku, dok nas ne protjeraju. Mada uvijek treba govnara i onih što rade svakakve poslove za njima mizernu plaću, a nama bogovsku. Neće biti bogovska ako je nećemo imati potrošiti tamo gdje ona ipak nešto "vrijedi". No, opet, skrenuh s teme.

Hmm... Poticaj... Zanimljiv je taj poticaj, svima toliko bolna točka da su poljoprivrednici na lošem glasu zbog njega. Nitko ništa ne radi, a dobija pare. Pa ja bi svima koji tako misle dao da makar malo osjete kakav je to posao biti poljoprivrednik i moliti se da tvornica pod vedrim nebom ne "izgori". Posij i daj sve na vrijeme. Evo ova godina je bila takva da nam vrijeme nije dalo da odradimo sve u optimalnom roku.

A sad da se vratimo na taj poticaj. Poticaj je dobar jer se pokriješ za repromaterijal i možda nešto i ostane, a onda na konto toga ti zaradiš za svoj trud odnosno ono što dozri na toj površini.

E sada, da, ima onih koji ubiru poticaje, a zemlja ne liči na ništa, ali to nije kriv narod, nego vlada, odnosno oni koji (ne)vode brigu o tome. Treba krenuti sa represivnim mjerama. Prijavio si poticaj na to i to. Inspekcija je ta koja treba doći i provjeriti situaciju na polju. Ako je sve uredno, poticaj ide i dalje. Ako njiva ne liči ni na što. Bajo moj, ode tebi dio poticaja, a ako si nas zahebao tj. nisi ništa ni posijao nego pustio draču, ajmo lagano coluj pare nazad, a uz to i kazna da se usereš, da prodaš i traktor i zemlju da namiriš kaznu, e onda bi se dobro razmišljalo što i kako raditi.

Da ne kažem da se uvede poticaj po prinosu, ali to je već krajnje represivna mjera i to bi trebalo izbjeći. Ovaj sadašnji sistem je dobar, ali nema tu provjera kako spada...

Poticaj treba biti ono što i je, a već sam naveo, da si kupiš sjeme, gonijvo preparate i ne daj bože nekakve nepogode da sve propadne da ako ništa budeš na nuli, a tko misli da će se obogatiti na poticaju, nek' zaboravi na to...

Doduše ovo je samo moje skromno mišljenje...
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
249
E sada, da, ima onih koji ubiru poticaje, a zemlja ne liči na ništa, ali to nije kriv narod, nego vlada, odnosno oni koji (ne)vode brigu o tome. Treba krenuti sa represivnim mjerama. Prijavio si poticaj na to i to. Inspekcija je ta koja treba doći i provjeriti situaciju na polju. Ako je sve uredno, poticaj ide i dalje. Ako njiva ne liči ni na što. Bajo moj, ode tebi dio poticaja, a ako si nas zahebao tj. nisi ništa ni posijao nego pustio draču, ajmo lagano coluj pare nazad, a uz to i kazna da se usereš, da prodaš i traktor i zemlju da namiriš kaznu, e onda bi se dobro razmišljalo što i kako raditi.

Dakle ako ti vidim ambroziju na strništu (nema veze što se neće osjemeniti) ode poticaj pa ti vidi nagodinu! Ako ti nađem koju u kukuruzu ili soji imaš rok od 7 dana da je uništitš ili ode poticaj! Ako Ima trave u žitu koja mi se ne sviđa ode poticaj? Ako ti dođem u kontrolu u prosincu i ne vidim na njivi ono što si prijavio - ode poticaj, pare nazad i kazna!
Najbolje da odmah zakonom stavimo obavezno gmo sjeme i samo pičimo totalom cijelu godinu da sve to liči na nešto....sami sebi smo najveći neprijatelji.

Da mi je barem dalička poslala koji mail pa bi se na burzi digla lova i puco bi mi za poticaj....
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Evo se slučajno nađoh ovdje pa malo čitkam i gledam i izgleda živim u "normalnom" dijelu gdje se obrađuje zemlja.

Pravo na poticaj ti nitko nije obvezan predati, ali kod nas to ide kako spada, tko obrađuje njemu ide poticaj. Vlasnik dobije novac od arende i to je to.
...

Bas sam frisko kupio zemlje i bivsi zakupoprimac mi ne zeli prepisati prava na poticaj. Cini mi se da ce toga biti sve vise pa prema tome sve manje ce se mjenjati zakupci.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Da baba upravo tako. Dronovi trebaju nadletati zemljista i direkt plenkovicu slati slike, a on ce onda upregnuti dalicku da ti sprovede lex baba.

Pa nece ti nitko nista ako si ti posijao ono sto si prijavio i drzis to uredno, a uredno je to da u suncokretu nadjes ambroziju, a ne suncokret u ambroziji. Razumijes?

Bubam npr. zatravljenost do 30% je u redu pod pretpostavkom da vise nisi mogao uci spartacem ili nisi mogao prskati u razvoju korova zbog kise etc. Nisam mislio na one koji rade zemlju normalno, nego na one koji prijave repu, a ubiti je siprazje na njivi. Ti si se uhvatio striktno da sve treba nicati malte ne u sterilnim i labaratorijskim uvjetima.

@NH

Pa cuo sam da se nadje poneki koji nece prebaciti prava jer misli da ce se obogatiti.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da malo zapaprim temu reko mi čovjek iz agencije da poticaj krenuo sad jel istina ili nije neznam.
On tvrdi da je dobio dio.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh