• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Eros

Član
Tu od
11 Velj 2015
Poruka
78
Kolege poljoprivrednici,

dali možete izračunati koliko ste dobili po hektaru za odrzavanje ekološke poljoprivrede (ne za prelazno razdoblje)?
Imate na agronetu iznos hektara i to podijelit sa iznosom koji vam je isplaćen.
Navodno su skidali od 10-15%.
Iznaće bi trebao biti iznos od 723 eura. cca. 5.350kn.

Pozdrav:icon_fU::icon_fU:
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
250
Ja ti nemogu pomoći jer mi je isplaćeno 0 kn a i u agronetu je 0 kn - još me "kontroliraju"...ili ih zaboli...ali u pravilniku su ovi iznosi za 2017. godinu negdje pri kraju...

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2017_03_19_446.html

M11.1.1.Plaćanja za prijelaz na ekološke poljoprivredne prakse i metode:

Oranične kulture 347,78
Višegodišnji nasadi 868,18
Povrće 576,94
Trajni travnjaci 309,94

M11.1.2. Plaćanja za održavanje ekoloških poljoprivrednih praksi i metoda:

Oranične kulture 289,82
Višegodišnji nasadi 723,48
Povrće 480,78
Trajni travnjaci 258,28
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
250
bravo mladi1993!

što nas više digne glavu biti će nam bolje!

...i poruka agenciji - svaka akcija ima i reakciju....neka si malo razmisle tko im daje plaću i za koga oni treba da rade!
 

Toni_montana

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
90
Poslani izvodi iz banke od prosle godine do danas gdje se vide sve transakcije po žiroračunu! Željno iscekujem povratni info gdje je nestala 1/5 novaca koje tvrde da su uplatili!
 

Hope

Član
Tu od
30 Sij 2017
Poruka
43
Nitko ništa neobjavljuje, nikakvih informacija, znači svima su isplaćeni poticaji u punom iznosu?
 

jacca

Član
Tu od
28 Velj 2014
Poruka
54
Meni još uvijek u kontroli...Za sada sam dobila1/3 prema mojem izračunu...Ali zato mi je bila i poljoprivredna inspekcija ….Naime , nekome tolko smetam da me već drugi put ove godine prijavio....Naravno, nitko od kontrola ne nalazi greške za koje me prijavljuju ali zato mi valjda nisu isplatili u punom iznosu jer su papiri valjda još u nečijoj ladici a taj netko je baš na godišnjem....
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Eto meni su 4000 kn manje prema prošloj godini uzeli.
Došlo kući sve isto lopovi.
 

Hope

Član
Tu od
30 Sij 2017
Poruka
43
Očito je da su poštenje i rad uzaludni, na takav način, pošten jedino možeš u Poštu, odnijeti ono malo jada od poticaja, podijeliti Vodovodu, Elektri, Hrvatskim vodama, T-comu, HRT, kupiti nešto malo plavog dizela i nedaj Bože da se traktor pokvari. Kontroliraju nas bjednike, gdje su kontrole velikima???? Prošle godine kriva sam jer je susjesova zemlja zarasla u šikaru i možeš misliti, nije moja zemlja točno po njihovim mjerama, zašto sam ja kriva što Pero neobrađuje svoju zemlju, zašto ne kazna njemu, a ne meni uzeti od poticaja? Žalosno, ali istinito, volim ovu svoju Hrvatsku, težak i okrutan život je za pravednike, dođe mi da odem bilo gdje, gdje se cijeni rad i poštenje, ovako samo tonemo u beskraj!!!!!!!
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Ne vrijedi se sekirati.Meni za 1.96 hektara ekološkog
isplatili4960.00 kuna.Kad sam zvao agenciju odgovor
Dobičete pismeni izračun za sav poticaj kao i svi korisnici.
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
A koliko misliš da bi trebao dobiti 1,96ha x 289,82 EUR/ha ako si u prijelaznom razdoblju ili 289,82 eur/ha ako si zašao iz prijelaznog razdoblja
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Smanjili su eko proizvodnju a i eko je dosta manja od prijelaza. Ako je ovo iznos za ratarstvo onda je ok, ako je voce ili povrce onda je premalo.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Ako se ne varam ekološkim ide kao i konvencionalnim + ekološka..
Znači osnovno + zeleno + preraspodijeljeno + mladi+ iaks + ekološka..
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ja sam za zadnju godinu prijelaza dobio oko 300 €/ha. Nisam primjetio neka smanjenja.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Svi pricamo o ekoloskoj ali treba razlikovat odrzavanje ( eko status) od prijelaznog razdoblja. Za prijelazno razdoblje su veca placanja.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Stigao danas obracun postom. Eko ispada 5300kn a prijelaz 6500kn, pricamo o trajnim nasadima/ha.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh