• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

IMT542

Novi član
Tu od
18 Velj 2019
Poruka
15
Jel vi mozete u Agronetu otvoriti Prava na placanje? Meni vec danima nece da se otvori...zablokira.
i kod mene isto tako, ja sam na kraju kliknuo i cekao 15min dok se nije otvorilo
 

nisamja

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
245
možete poslati upit mailom u Agenciju,da vam pošalju tablicu dinamike isplate za vaše gospodarstvo,koju dobijete i onda opet niš ne znate.jer je to do 1.3. kaj je isplačeno...i nema objašnjenja nikakvih.ima jedna stavka "upravljanje rizikom" za koju piše da je isplačena 18.2. a nije....pa ga sad znaj...
to je za isplatu općenito ,ne za mlade....
 

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
78
...ima jedna stavka "upravljanje rizikom" ...
Upravljanje rizikom vam je osiguranje usjeva . To je ona razlika police koju vam je financirala eu i hr .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nisamja

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
245
Hvala na odgovoru! Istina, iznos odgovara.

Koliko nas ima koji smo imali 2 ili više god za redom, kontrolu poticaja? Ako je slučajnim odabirom, kak onda to, stalno isti?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

max23

Član
Tu od
22 Stu 2017
Poruka
83
Hvala na odgovoru! Istina, iznos odgovara.

Koliko nas ima koji smo imali 2 ili više god za redom, kontrolu poticaja? Ako je slučajnim odabirom, kak onda to, stalno isti?
ima nas jako puno
 

max23

Član
Tu od
22 Stu 2017
Poruka
83
VAŽNO!!!!
Ako niste dobili potporu za mjeru 13 (otežani uvjeti-planinska područija) provjerite da li su vam sve površine pokrivene stokom. Ukoliko ste predali zahtjev za npr. 100ha a pokriveno vam je 95ha nećete dobiti ništa. prošle godine ste dobili jer su obračunali na sve osim na dio koji nije pokriven.
Ove godine(odmah danas) morate otići u agenciju i tražiti da odustajete od djela zahtjeva za mjeru 13 iz 2018g jer inače nećete dobiti ništa za tu mjeru. Ukoliko vam se radi o samo jednoj parceli i nije pokrivena stokom pomirite se sa gubitkom cijele potpore.
Tako je meni rečeno i tako sam ja postupio prije par dana.
NAPOMENA
Sve ovo još jednom provjerite u vašoj lokalnoj ispostavi agencije ili zovite ZG.
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
VAŽNO!!!!
Ako niste dobili potporu za mjeru 13 (otežani uvjeti-planinska područija) provjerite da li su vam sve površine pokrivene stokom. Ukoliko ste predali zahtjev za npr. 100ha a pokriveno vam je 95ha nećete dobiti ništa. prošle godine ste dobili jer su obračunali na sve osim na dio koji nije pokriven.
Ove godine(odmah danas) morate otići u agenciju i tražiti da odustajete od djela zahtjeva za mjeru 13 iz 2018g jer inače nećete dobiti ništa za tu mjeru. Ukoliko vam se radi o samo jednoj parceli i nije pokrivena stokom pomirite se sa gubitkom cijele potpore.
Tako je meni rečeno i tako sam ja postupio prije par dana.
NAPOMENA
Sve ovo još jednom provjerite u vašoj lokalnoj ispostavi agencije ili zovite ZG.
Kako se to izračuna,koliko mora biti stoke po hektaru
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Vjerovatno ukoliko su površine=pašnjaci...i to krški,jer tu se muljalo poprilično..do toga da nije bilo stoke uopće na pašnjacima...a brali se milijuni..
 

COLLY

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2018
Poruka
154
VAŽNO!!!!
Ako niste dobili potporu za mjeru 13 (otežani uvjeti-planinska područija) provjerite da li su vam sve površine pokrivene stokom. Ukoliko ste predali zahtjev za npr. 100ha a pokriveno vam je 95ha nećete dobiti ništa. prošle godine ste dobili jer su obračunali na sve osim na dio koji nije pokriven.
Ove godine(odmah danas) morate otići u agenciju i tražiti da odustajete od djela zahtjeva za mjeru 13 iz 2018g jer inače nećete dobiti ništa za tu mjeru. Ukoliko vam se radi o samo jednoj parceli i nije pokrivena stokom pomirite se sa gubitkom cijele potpore.
Tako je meni rečeno i tako sam ja postupio prije par dana.
NAPOMENA
Sve ovo još jednom provjerite u vašoj lokalnoj ispostavi agencije ili zovite ZG.
Točno tako i meni su rekli isto i danas mi odmah isli u agenciju i odustali od malo vise od pola hektara krškog pašnjaka jer tih pola hektara nije bilo pokriveno sa govedima...Sad se nadam da ce isplatiti M13
 

COLLY

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2018
Poruka
154
Vjerovatno ukoliko su površine=pašnjaci...i to krški,jer tu se muljalo poprilično..do toga da nije bilo stoke uopće na pašnjacima...a brali se milijuni..
Mozda netko bere milijune, ali za pola hektara koji nisu pokriveni govedima ja cekam i neznam u cemu je problem, moja agencija nije znala u cemu je problem vec Zagreb zvao i oni mi sve lipo objasnili kao što he Max rekao.
 

max23

Član
Tu od
22 Stu 2017
Poruka
83
Vjerovatno ukoliko su površine=pašnjaci...i to krški,jer tu se muljalo poprilično..do toga da nije bilo stoke uopće na pašnjacima...a brali se milijuni..
Muljaju samo oni koji su u poziciji moći a to je ministarstvo i agencija, sve drugo je da vas napravi na budale. To je stari džeparski/lopovski trik iz autobusa i tramvaja..s jednom rukom vas udara u rame a drugom vadi novčanik.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Ako je problem u pola hektara,ispiši ih i miran si..ja sam im cca 2ha poklonio jer sam se maknuo nekoliko metara od međa,drveća,potoka i čega sve ne i nemam problema..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh