• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

COLLY

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2018
Poruka
152
Ako je problem u pola hektara,ispiši ih i miran si..ja sam im cca 2ha poklonio jer sam se maknuo nekoliko metara od međa,drveća,potoka i čega sve ne i nemam problema..
To sam i napravio, stvar je u tome sto nisam ni znao da pola hektara nisu pokrivena govedima i da zbog toga cijela mjera M13 nece biti isplacena. Ja sam to jucer makao i sad budemo vidili kad ce isplata.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Daj vi meni objasnite kako vi znate što vam je isplaćeno i za koliko ha, i ostalo?

Ja na uplatama vidim samo glupe opise plaćanja gdje nije naveden postotak a niti mjera a niti površina...

Baš me zanima kako vi zaključujete koliki vam je postotak isplaćen jer morate za to znati ukupni iznos poticaja za 2018.
A tko to zna kad su omotnice u igri i pojedinci sada mjenjaju zahtjeve a rok promjena zahtjeva je bio prošle godine u lipnju.


Drugo netko je spomenu da ne može pomapirati iznose isplata na razini kalendarske godine i da je neusporedivo.

Inače knjigovodstveno financijska godina prati kalendarsku godinu, a ova "posebna" agencija koja se bavi plaćanjima (što su financije) ima svoju definiciju financijske godine. I to su ljijepo objavili na Baza korisnika potpora - Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju
Pogledajte njihove definicije 2016 i 2017 financijske godine.

Mislim smješno, citiram:
"*Financijska godina odnosi se na razdoblje od 16. listopada do 15. listopada sljedeće godine.
** Financijska 2016. odnosi se na razdoblje od 16.10.2015. do 15.10.2016.
***Financijska 2017. odnosi se na razdoblje od 16.10.2016. do 15.10.2017."

Kakvog to smisla ima?

Jel imamo nekoga s vezom pa da se prijavi ova ne korektnost u ministarstvo ? I poboljša ovaj fup pri izračunu.
Valjda analitika treba pomoći a ne zbunjivati ljude.
 
Posljednje uređivanje:

nisamja

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
231
#komer, ti imaš najviše strpljenja i volje.. De čovjeku pojasni...(da smo svi u istom dreku i znamo kolko i on)
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Iznos prava na plaćanje imaš u aplikaciji agronet pod "prava na plaćanja".
Osnovno iznosi 80% od toga,pa pomnoži sa 0.8 i dobiješ iznos osnovnog.
Osnovno pomnižiš sa 0.7 i dobiješ iznos zelenog.
Prerqspodijeljeno je oko 400kn ha,mladi su oko 900kn pa ha..
Iaks mjera 13 ovisi gdje se nalaziš od 82 do 226eura po ha..
Ekološka i proizvodno vezana potpora neznam.koliko je jer nisam korisnik..
A postotke izračunaš jednostavno od površine koju imaš,gore navedenim izračunom ćeš dobiti koliko trebaš dobiti,oduzmeš od onoga koliko si dobio i postotak onda lako izračunaš...malo si daš truda i dobiješ sam rezultat..nikoga nemoraš zvat telefonski u agenciju da ti kaže koliko si posto dobio...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Drugi dio za mlade,druga rata-poravnanje,i sve ostalo što nije do sada isplaćeno..i tako sve do 30.6
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Iznos prava na plaćanje imaš u aplikaciji agronet pod "prava na plaćanja".
Osnovno iznosi 80% od toga,pa pomnoži sa 0.8 i dobiješ iznos osnovnog.
Osnovno pomnižiš sa 0.7 i dobiješ iznos zelenog.
Prerqspodijeljeno je oko 400kn ha,mladi su oko 900kn pa ha..
Iaks mjera 13 ovisi gdje se nalaziš od 82 do 226eura po ha..
Ekološka i proizvodno vezana potpora neznam.koliko je jer nisam korisnik..
A postotke izračunaš jednostavno od površine koju imaš,gore navedenim izračunom ćeš dobiti koliko trebaš dobiti,oduzmeš od onoga koliko si dobio i postotak onda lako izračunaš...malo si daš truda i dobiješ sam rezultat..nikoga nemoraš zvat telefonski u agenciju da ti kaže koliko si posto dobio...
Kolega ja tu formulu kužim već dugo,al šta vredi kad nikad ne isplate sve,nekad fali više nekad manje,sad mi po tome još dosta fali al ja više ne računam na ništa,jer sad su na redu,što se izravnih tiče ostala još poravnanja a to su sitni iznosi....dakle oni koji planiraju nešto ,tj oslanjaju se na isplatu poticaja,teško mogu znati postotak dobivenog i preostalog za isplatu.......lp
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Po meni bi jedino ispravno bilo da nam predoče analitiku. Naveden broj pojedine parcele, površina, kultura i iznos, specificiraniposebni dodaci (tko ih ima9. Dakle njihov izračun, kako su došli do konačnog iznosa. No tome se ne treba nadati, jer bi onda svatko mogel prekontrolirati stavke i utvrditi ako je negdje zakinut.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Neznam zašto isplate više ili manje,to treba njih u agenciji pitati..
Ovo je formula po kojoj si možeš izračunati koliko trebaš dobiti,e sad ima tu ono koliko je odobreno,koliko ima možda nekih sankcija,preboja itd..nisam imao s tim iskustva pa nemogu konkretno napisati kako i zašto..
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Pa nešto sitnog duga sam imao,tu su vrlo ažurni...na meil dobiješ obavijest o prijeboju par sati prije nego sjedne lova,i čak skinu za tekuči mjesec obaveze,ali sankcija,tj financijske discipline nisam imao,i stim se slažem,dug se mora namiriti(e kad bi svi tako razmišljali),a dobio sam i neke obavjesti o kontroli na terenu,ali bez mog prisustva i sve je bilo ok.
Sad pokušavam negdje iščeprkati jedan meil od veljače ove godine al nemogu ga nači,možda sam ga greškom obrisao a radi se o sljedečem....cifre neče biti točne već karikiram radi lakšeg pračenja.......prije podne dobijem obavijest o prijeboju poreznog duga....dakle izričito piše da opg taj i taj potražuje 5 000 kn po stavki toj i toj,porezni dug iznosi 1500 kn,za isplatu ostaje 3500 ŠTO JE UPLAČENO NA RAČUN....naravno u tom trenutku na račun nije to sjelo,što nije problem,sjelo je popodne....ali je problem što nije sjelo 3500 nego 2400.....znači dio kolačiča se putem izgubio........ili ja neznam matematiku na nivou osnovne škole........e sad da se tu njih malo davit,al ostaje pitanje koliko se to isplati....nemogu ja toliko bit korektan i ispravan koliko mi raznorazne kontrole mogu zakomplicirati život.....i sad ti znaj......što se tiče isplata hza osjetljive sektore i mjere 17(participacija u osiguranju),sve u lipu mi štima i u rokovima.....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Pošalji im mail,čisto da vide da nisi lajbek i da ti fali love koju trebaš dobiti...pa ćeš dobiti odgovor,ažurni su po tom pitanju..barem do sada, kad sam im pisao.
Bar ćeš znati što je u pitanju...
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Budem nakon 30.6. jer znaš i sam koj će biti odgovor....isplata u tijeku......prije ove isplate sam im poslao upit i ažurno su mi(al ne i brzo) odgovorili te poslali ispis uplata ali i prijeboj duga koj je postojao,tu su me razoružali jer nisam ažurno pratio stanje na poreznoj,tu možda malo krivim knjigovođu....sad sam promjenio knjigovođu i tražim svaki mjesec stanje na poreznoj,pa ćemo vidjeti poslije 30.06........al opet jbg,nemožeš sa njima,samo se zakopat ak te uzmu na zub........jbt ja sam sa ženom sam i još sam u radnom odnosu(opg na ženi) i normalno da administrativni dio nemogu stiči besprijekorno stiči voditi,trudim se max da sve štima,al kao što sam gore naveo,nemogu ja toliko bit korektan koliko oni mogu nakalemit ako hoče.....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Slažem se ali nedaj se..ako si ispravan a oni ti traže bilo šta da te "ošišaju" tuži ih..znam da nije jeftino ali nek ti 10 godina uskraćuju par tisuća,nakupi se a imaš na to pravo kao i svi mi u sustavu potpora..u krajnjem slučaju neka ti i kažu "gledajte,zbog toga i toga dobivate manje" i onda ćeš to ispraviti ili što već..znaš na šta mislim..
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
19885

Evo ovako su moja prava : 17ha -livada , pašnjak, ostalo su oranice valjda

Što im je sad ova vrijednost jel to u €urima ?
i kako doći do cifre za osnovno plaćanje , dalje znam 70% OP je Zeleno, onda do max 65% OP-a na nacionalnoj bazi za preraspodljenjo.
te dalje za PVP i slično.

Ps - dodatno
Da li znate mogu li neke livade ili pašnjake prenamjenitu u oranicu zbog potrebe sijanja soje ili lucerne i sl?
I koji su uvjeti? Nešto kažu na nac bazi da se ne smije promjeniti više od 5%. Nisam Natura2000, samo osjetljiva područja moslavačke gore.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Pa to ti je vrijednost prava..u eurima..osnovno x 0.8,zeleno x 0.7 i to je to..
Pitaj u agenciji dal smiješ preorati,vjerovatno smiješ ali morwš nekakav zahtjev napisati i razlog(manjak oranica) i to uglavnom prolazi...
 

COLLY

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2018
Poruka
152
View attachment 19885

Evo ovako su moja prava : 17ha -livada , pašnjak, ostalo su oranice valjda

Što im je sad ova vrijednost jel to u €urima ?
i kako doći do cifre za osnovno plaćanje , dalje znam 70% OP je Zeleno, onda do max 65% OP-a na nacionalnoj bazi za preraspodljenjo.
te dalje za PVP i slično.

Ps - dodatno
Da li znate mogu li neke livade ili pašnjake prenamjenitu u oranicu zbog potrebe sijanja soje ili lucerne i sl?
I koji su uvjeti? Nešto kažu na nac bazi da se ne smije promjeniti više od 5%. Nisam Natura2000, samo osjetljiva područja moslavačke gore.
Ti imas dvije vrijednosti prava, jedna ti je 111eu a druga 150eura.
17x111eu=1887eu x 0.8= 1509eu x 7.4=11171kuna pa onda zeleno x0.7=7819kn...
Tebi za tih 17 ha osnovno iznosi 88,7 eu/ha ili 656 kn/ha
Sad tako one druge cifre koji imaju vrijednost prava 150 eura izracunas.
 

COLLY

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2018
Poruka
152
VAŽNO!!!!
Ako niste dobili potporu za mjeru 13 (otežani uvjeti-planinska područija) provjerite da li su vam sve površine pokrivene stokom. Ukoliko ste predali zahtjev za npr. 100ha a pokriveno vam je 95ha nećete dobiti ništa. prošle godine ste dobili jer su obračunali na sve osim na dio koji nije pokriven.
Ove godine(odmah danas) morate otići u agenciju i tražiti da odustajete od djela zahtjeva za mjeru 13 iz 2018g jer inače nećete dobiti ništa za tu mjeru. Ukoliko vam se radi o samo jednoj parceli i nije pokrivena stokom pomirite se sa gubitkom cijele potpore.
Tako je meni rečeno i tako sam ja postupio prije par dana.
NAPOMENA
Sve ovo još jednom provjerite u vašoj lokalnoj ispostavi agencije ili zovite ZG.
Max jesi li dobio M13 nakon što si postupio kako su rekli?
 

bukovac77

Aktivni član
Tu od
2 Srp 2018
Poruka
130
Kolege, što kažete na novi prijedlog pravilnika, ako nemamo vlasnički list parcela upisane u arkod, iste će se i brisati..
Svakako se slažem da neko tko ima svoju zemlju i papir da je on vlasnik a netko drugi bere poticaj na tu zemlju je nedopustivo. Ali isto s druge strane to nepogoduje poljoprivrednicima koji nečiju zemlju obrađuju, primaju poticaj uz suglasnost vlasnila zemlje koji nema riješene papire o vlasništvu jer nema riješene imovinske pravne odnose. Ovo pravilo bi se trebalo provoditi samo za one parcele koje su novom izmjerom sprovedene pod prave vlasnike a ne za one gdje prvenstveno država nije prva uredila imovinsko pravne odnose, tj. parcele koje nemaju rješena pitanja o vlasništvu, gdje ima jedno 20 suvlasnika, parcele koje stoje neriješene po pitanju istog još od vremena da tako kažem nove ere..
 

COLLY

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2018
Poruka
152
Kolege, što kažete na novi prijedlog pravilnika, ako nemamo vlasnički list parcela upisane u arkod, iste će se i brisati..
Svakako se slažem da neko tko ima svoju zemlju i papir da je on vlasnik a netko drugi bere poticaj na tu zemlju je nedopustivo. Ali isto s druge strane to nepogoduje poljoprivrednicima koji nečiju zemlju obrađuju, primaju poticaj uz suglasnost vlasnila zemlje koji nema riješene papire o vlasništvu jer nema riješene imovinske pravne odnose. Ovo pravilo bi se trebalo provoditi samo za one parcele koje su novom izmjerom sprovedene pod prave vlasnike a ne za one gdje prvenstveno država nije prva uredila imovinsko pravne odnose, tj. parcele koje nemaju rješena pitanja o vlasništvu, gdje ima jedno 20 suvlasnika, parcele koje stoje neriješene po pitanju istog još od vremena da tako kažem nove ere..
Bit ce tu puno problema i sam imam bas takav problem s djelom zemlje, a nemoguce je rjesiti
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh