• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Slavonac1

Aktivni član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
243
Pozz..ima li netko osim nas da mu nije isplaćena potpora za mlade a ostvaruje pravo po novom pravilniku?nama i dalje stoji da smo iskoristili pravo dakle 2 mj nisu napravili promjenu u sustavu?
Gdje u sustavu?
 

vvvvin

Član
Tu od
4 Velj 2014
Poruka
70
Mi smo danas zvali agenciju u ZG..njihov sustav je u nadogradnji i ne mogu isplatiti novim mladim polj dok se to ne riješi..do 30.6 je rok strpite se..to već 2mj govore otkako nismo dobili isplatu u 2 mj e sad šta je vama rečeno ne znam..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Dobio odgovor od ministra i iz agencija,JUNAD U TOVU i ZAŠTIČENE PASMINE,sve ostalo što nije isplačeno ide u 5 mj pa dokraja 6 mjeseca.
 

zeljkhun

Novi član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
22
Kolege, što kažete na novi prijedlog pravilnika, ako nemamo vlasnički list parcela upisane u arkod, iste će se i brisati..
Svakako se slažem da neko tko ima svoju zemlju i papir da je on vlasnik a netko drugi bere poticaj na tu zemlju je nedopustivo. Ali isto s druge strane to nepogoduje poljoprivrednicima koji nečiju zemlju obrađuju, primaju poticaj uz suglasnost vlasnila zemlje koji nema riješene papire o vlasništvu jer nema riješene imovinske pravne odnose. Ovo pravilo bi se trebalo provoditi samo za one parcele koje su novom izmjerom sprovedene pod prave vlasnike a ne za one gdje prvenstveno država nije prva uredila imovinsko pravne odnose, tj. parcele koje nemaju rješena pitanja o vlasništvu, gdje ima jedno 20 suvlasnika, parcele koje stoje neriješene po pitanju istog još od vremena da tako kažem nove ere..
Mislim da će to biti katastrofa za neke kao i za mene i veliki korak unazad za i uopce bavljenje poljoprivredom u nekim krajevima gdje nisu rijeseni imovinsko pravni vlasnicki idnosi.Naime za jednu trecinu zemljista sto obradujem vlasnici nemaju papire za zemljiste,znaci ja cu biti prisiljen zemljiste raditi bez potpore ili odustati.Mislim da cu odustati ne samo od toga zemljista nego od svega jer banda ce svake godine donositi nove pravilnike kojima ce j...t jos ovo malo sirotinje koji od poljoprivrede misle opstati.Izgubit ce samo drzava sad ima posla van poljoprivrede i Hrvatske koliko hoces,a da me svake godine j..e kotrola ova ona pravilnik ovaj onaj nece. U kraju di ja zivim nije to Slavonija da mozes racunati i na veci prinos velike parcela i ovako sam bio na granici rentabilnosti a ovo je definitivno kraj.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Po meni je idiotizam tu zemlju ne dati u zakup opgovima,a mi i dalje financiramo tuđe guzice koji beru lijepe pare na tu površinu..
A ionako će načelnici općina i gradova će po nečijem nalogu raditi,tj potpisati...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Do sad todoricevu guzicu, a od sad ruske i ko zna cije. Kod mene u selu imaju 100 hektara do 2050 u zakupu. Mozda cu onda ja i ostali imat priliku za zakup, ako budem ziv...
 

bukovac77

Aktivni član
Tu od
2 Srp 2018
Poruka
130
Mislim da će to biti katastrofa za neke kao i za mene i veliki korak unazad za i uopce bavljenje poljoprivredom u nekim krajevima gdje nisu rijeseni imovinsko pravni vlasnicki idnosi.Naime za jednu trecinu zemljista sto obradujem vlasnici nemaju papire za zemljiste,znaci ja cu biti prisiljen zemljiste raditi bez potpore ili odustati.Mislim da cu odustati ne samo od toga zemljista nego od svega jer banda ce svake godine donositi nove pravilnike kojima ce j...t jos ovo malo sirotinje koji od poljoprivrede misle opstati.Izgubit ce samo drzava sad ima posla van poljoprivrede i Hrvatske koliko hoces,a da me svake godine j..e kotrola ova ona pravilnik ovaj onaj nece. U kraju di ja zivim nije to Slavonija da mozes racunati i na veci prinos velike parcela i ovako sam bio na granici rentabilnosti a ovo je definitivno kraj.

Potpisujem od riječi do riječi.
 

bukovac77

Aktivni član
Tu od
2 Srp 2018
Poruka
130
Ne nisam, na drugoj firmi di sam imao kontrolu mi nisu prihvatili i tu nisam dobio ništa za m13-nekih 150 000kn. Osim toga kaže mi kontrolor tu di je bila stoka sam to trebao još i pokositi, doslovno mi se smijao u facu. Kad sam ga pitao di to piše..šuti, uglavnom nije ništa priznao osim djela koji je pokošen. sve što je napasivano rekao je da nije napasivano i stavio u privremeno neodržavana površina. Jedino sad čekam da mi u odgovoru na žalbu kažu što je 6 mjeseci jelo 55 UG.

Ja sam rekao da ću snimati kontrolu koja mi dođe da imam snimljeno njihovo pametovanje.
 

nisamja

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
231
mene zanima,jel budemo i treću godinu za redom imali kontrolu izravnih plačanja....znam da ima ljudi koji imaju i više godina za redom....gdje je tu onaj "slučajni odabir"?
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
mene zanima,jel budemo i treću godinu za redom imali kontrolu izravnih plačanja....znam da ima ljudi koji imaju i više godina za redom....gdje je tu onaj "slučajni odabir"?
Da li ste dobili nesto od poticaja sad u proljece ako ste u kontroli?
 

nisamja

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
231
Da li ste dobili nesto od poticaja sad u proljece ako ste u kontroli?
Jesmo, ove godine u proljeće, kad i svi. Al avans je bil 2 tj kasnije. A prošle tj.pretprošle, avans je bio kad i svima a prva rata je kasnila 2-3 tj
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Jesmo, ove godine u proljeće, kad i svi. Al avans je bil 2 tj kasnije. A prošle tj.pretprošle, avans je bio kad i svima a prva rata je kasnila 2-3 tj
Mi još nismo dobili ništa sad u proljeće, odgovor je da smo u kontroli....nije mi to baš jasno, al dobro....cekat cemo....
 

nisamja

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
231
Mi još nismo dobili ništa sad u proljeće, odgovor je da smo u kontroli....nije mi to baš jasno, al dobro....cekat cemo....
Nikad nije jasno... Trebaju im mjeseci i mjeseci... Da se zbroje i oduzmu...
 

COLLY

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2018
Poruka
152
Stigli privremeni izracuni u AGRONETU, ali meni za sad nema upisanog izracuna za zeleno placanje, ostalo je upisano koliko je i sjelo na racun.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh