• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

agrobika

Novi član
Tu od
2 Tra 2019
Poruka
10
Zna li netko gdje se može provjeriti jesu li odobrena prava za dobrobit životinja, da se ne nadamo bezveze.
 

COLLY

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2018
Poruka
154
Tko ti je rekao?tvoja agencija ili Zagreb?mislim da li je sigurna informacija
 

COLLY

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2018
Poruka
154
Danas smo saznali za zemlju za ovu godinu ce vrijediti, ovo sto je upisano bez ugovora, znaci za 5o dobijemo poticaj,.ali ako ne napravimo ugovor brise se iz arkoda.
Tko ti to rekao?
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
evo da napišem jedan moj problem a nisam jedini , danas išao išao u VTC. u ured HPA ili kako se više zovu da ih pitam što je sa poticajem za naše junice koje imamo iz vlastitog uzgoja koje niko ne spominje ,njihov odgovor je tko ti je pravio zahtjev za poticaj ?Sam sam ga pravio potvrdio sve listove isprintao i poslao preporučeno , e tu si zeznio i nećeš dobiti poticaj za 6 oteljenih junica jer nisi potvrdio dodatni list a rok je bio do 15.05 :mad:o_O
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
prilikom popunjavanja jedinstvenog zahtjeva trebalo je i otvoriti "nacionalne potpore" i popuniti i priložiti jedinstvenom zahtjevu ,da bi se dobio poticaj za sve domaće junice iz vlastitog uzgoja koje će se oteliti ove 2019, i eto 6 mj . stalno pitam djelatnike hpa i nikad ništa nisu znali do danas sad sve znaju :mad::mad: što treba prilikom popunjavanja zahtjeva napraviti, da je išlo po junici kada se oteli 2015kn a sad valjda 2500kn, dobro su me sjebali:mad: nadam se da sam potpuno krivo shvatio njihovo objašnjenje :unsure: 9 komada do kraja godine :eek: rok je bio 15.05
 

COLLY

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2018
Poruka
154
prilikom popunjavanja jedinstvenog zahtjeva trebalo je i otvoriti "nacionalne potpore" i popuniti i priložiti jedinstvenom zahtjevu ,da bi se dobio poticaj za sve domaće junice iz vlastitog uzgoja koje će se oteliti ove 2019, i eto 6 mj . stalno pitam djelatnike hpa i nikad ništa nisu znali do danas sad sve znaju :mad::mad: što treba prilikom popunjavanja zahtjeva napraviti, da je išlo po junici kada se oteli 2015kn a sad valjda 2500kn, dobro su me sjebali:mad: nadam se da sam potpuno krivo shvatio njihovo objašnjenje :unsure: 9 komada do kraja godine :eek: rok je bio 15.05
Pa nisu to mali novci, kako ti nisu prije 15.05.znali objasniti...ako nesto nisi znao zato su oni tu da objasne i daju upute na vrime, a ne kad prođe rok. Ja bjesnim kad cujem ovakve stvari, jer mi se nesto slicno desilo.
 

Ijop

Član
Tu od
20 Pro 2012
Poruka
124
Čitaj drugi dio s boldanim slovima (objavljeno 05.03.2019.)
Provjeri kod APPRRR da li postoji zakašnjeli rok ali koliko ja znam za životinje nema, samo za zemlju. Osobno si popunjaval zahtjev i krivica je 99% tvoja. Isto bi bilo da si bio u agenciji i da je on popunjaval a ti potvrđival (i nisi ga pital kaj s junicama). Inače bilo je u ovoj temi spominjanja da ove godine zahtjev za poticaj za junica (Potpore za gubitak prihoda u uzgoju rasplodnih junica kombiniranih i/ili mliječnih pasmina goveda) ne ispunjavaju djelatnici HPA već se ispunjava zahtjev preko agroneta.

Osobno mi je apsurdno (bedasto) zvuči da djelatnici HPA-a i APPRRR-a tijekom travnja i svibnja (kad počne glavna žeža popunjavanja zahtjeva) ne znaju dati informaciju kako i kaj treba za ostvarivanja prava na poticaj. Žao mi je kaj nisi postavio ovo pitanje ovdje u grupi prije mjesec dana.
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
Svaki mjesec dolaze iz hpa vagati i uzorkovati mlijeko i pitam svaki puta što ima šta je sa junicama ,odgovor ništa se nezna a danas mi začuđeno kaže 08.06 pa šta ti ne znaš za to , danas mi je netko javio da nisam jedini koji je tako prošao i da će nas pozvati u agenciju da se to ispravi pa ću vidjeti dali će biti istina,
 

splenkov

Član
Tu od
21 Ožu 2018
Poruka
46
prilikom popunjavanja jedinstvenog zahtjeva trebalo je i otvoriti "nacionalne potpore" i popuniti i priložiti jedinstvenom zahtjevu ,da bi se dobio poticaj za sve domaće junice iz vlastitog uzgoja koje će se oteliti ove 2019, i eto 6 mj . stalno pitam djelatnike hpa i nikad ništa nisu znali do danas sad sve znaju :mad::mad: što treba prilikom popunjavanja zahtjeva napraviti, da je išlo po junici kada se oteli 2015kn a sad valjda 2500kn, dobro su me sjebali:mad: nadam se da sam potpuno krivo shvatio njihovo objašnjenje :unsure: 9 komada do kraja godine :eek: rok je bio 15.05
Produzili su rok do 1. Listopada
Pozdrav
 

bilogorec

Član
Tu od
25 Sij 2018
Poruka
80
Kolege, dali vam je isplaćen poticaj za Očuvanje ugroženih izvornih i zaštićenih pasmina domaćih životinja (buše)? Meni nije još ništa, a isto tako odluke u agronetu za taj dio nemam
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Kaže ministar da se pomaže mlječni sektor,očigledno da nešto ne štima,danas dobijem mail iz Agencije za plačanje,največe smanjenje je na stavki proizvodno vezana plačanja za mliječne krave
 

boskobuha25

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2017
Poruka
160
A smanjenje za mlade je još dramatičnije :eek: a ministar na svakom predavanju hvali kako su mladi stup hrvatske poljoprivrede i onda im ga utjera tako da im potporu smanji za ravno pola po hektaru ,a kao fol povećao je površinu s 25 na 50 ha i šta je tu napravio ništa onaj tko je npr lane imao kao mladi na sebi 50 ha a dobio je potporu za 25 ha 900 kn dođe sad opet financiski na isto ali je zato popušio onaj mladi s manjom površinom tako da ja baš ne vidim tu logiku kao niti neku pomoć tim povećanjima površina kao niti smanjivanjem love po ha , ovim potezom je napravljeno više štete nego koristi ili?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Ima jedan vic: idu Mujo i Haso ulicom i vide drek na cesti,kaže Mujo Hasi : dam ti 100eura ako pojedeš drek.
Ovaj si misli 100e je 100e i pojede drek.
Idu dalje i opet naiđu na drek i kaže sad Haso Muji: ajd ti za 100e pojedi drek.
I ovaj to i napravi.
Nastave oni dalje i kažu jedan drugome,e jesmo blesavi jedemo g*vna a nismo ništa zaradili..
Kaže onda Mujo Hasi nema veze što jedemo g*vna , bitno da se pare vrte..

Svaka sličnost sa stvarnom situacijom je slučajna..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh