• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
249
Jel se zna kolko je 1hektar krškog pašnjaka u prijelaznom razdoblju.
Podmjera 11.1.
Plaćanja za prijelaz na prakse i metode ekološkog uzgoja
Potpora:

  • Oranice 347,78 EUR /ha,
  • Trajni nasadi 868,18 EUR/ha,
  • Povrće 576,94 EUR /ha,
  • Trajni travnjak 309,94 EUR /ha.
Podmjera 11.2.
Plaćanja za održavanje praksi i metoda ekološkog uzgoja
Potpora

  • Oranice 289,92 EUR /ha,
  • Trajni nasad 723,48 EUR /ha,
  • Povrće 480,78 EUR /ha,
  • Trajni travnjak 258,28 EUR/ ha.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Pašnjak 300eura, povrće 500eura!! Neka mi netko da 1 argument koji opravdava ovo.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Na 1 ha trajne livade ili travnjaka imaš kada pokosiš taj ha daleko manju vrijednost proizvedenog sijena u odnosu na primjer vrijednosti količine proizvedenog paradajza..... Grožđa..... Paprike..... Krastavaca..... Jabuka.....
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Pa to jedino i radiš. Kosiš 1-2 put godišnje. Nije bitna vrijednost nego omjer uloženo-dobiveno.

Da pojasnim to slikovitije, ti da na livadi ne nakosiš apsolutno ništa, ti si u plusu. A da na 1ha rajčice, jagode ili čega već ne, ne nabereš ništa ti si u minusu 10 000 eura.

Ali nije meni interes išao u tome smjeru nego odnos koliko "urod" livade ovisi o kemiji, a koliko urod povrća?
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
249
Pa EU poticaj nije za proizvodnju nego za održavanje zemljišta i dodatni prihod za razvoj....ako vladu zaboli i ne stvara uvjete da se isplati ulagati u proizvodnju i proizvoditi više, zašto riskirati svoje novce? Pa nije valjda da se radi zbog sela i značke udarničke umjesto zarade....

Dodatni uvjet da bi dobio tih 300 EUR/ha je da moraš imati i određeni broj stoke pod eko nadzorom (eko hrana, eko sjeme za hranu i eko gnojivo) i sve to minimalno 5 godina uz rizik da vratiš sve poticaje od ulaska ako zajebeš nešto ili te zajebe ministar novim izmjenama pravilnika ili te zajebe agencija za plaćanje administrativnom kontrolom....nadzor plaćaš sam cca 300kn/ha.....ne isplati se rizik.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
Čast izuzecima ali šta mislite zašto se digla halabuka oko krških pašnjaka i brisanja iz arkoda..pa brala se lova bez stoke,košnje i ikakvog održavanja,dok su pojedinci ulagali tisuće eura u ekološke preparate i ostale stvari da ispoštuju ekologiju..opet kažem čast izuzecima da me se krivo ne shvati..
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
249
..pa brala se lova bez stoke
e ova priča meni nije jasna a tupio ju je tolušić....kako možeš dobiti poticaj za livadu ili pašnjak ako nemaš uvjetno glo propisano pravilnikom? Pa nemožeš! Agencija ti neće isplatiti....i kako si onda radio "malverzacije" i dizao poticaj bez stoke? Nekužim....
 

boskobuha25

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2017
Poruka
160
Što je to trajni travnjak ? ...što je to čisto puštanje trave da raste na oranici i onda redovito kosiš ili moraš neku od trava zasijati ?
Te dali se u eko trajnom nasadu može imati taj tvz trajni travnjak te dobiti jedna i druga potpora ?
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
pogrešno , ako na livadi ne nakosiš ništa imaš poticaja 300eura, a ako na 1 ha paradajza ne nabereš ništa imaš 500 eura
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
249
Pa tko te tjera da sadiš eko paradajz? Kupi kravu i prebaci zemlju u livadu ako ti se to više isplati...ili se žali EU komisiji da daju poticaj po kili proizvedenog što su odje još u prošlom stoljeću zbog viškova....
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
203
Dobio prekjucer dugo ocekivani poticaj za dobrobit životinja. Skoro me srce izdalo...bijednih 2.000 kn. A prosle godine sam imao 20 kom.u tovu plus jos starijih bikova 5-6
Ne kuzim po kom je to izracunu.
Zvao ih milijun puta al se naravno ne javljaju

Jel zna netko u cem je stvar? Jel se neko šali ili sta?
Po mom je trebalo biti barem 500 kn po komadu, jer za proslu godinu ide isplata samo za drugu polovicu godine....
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
249
Jel i to ima obavezno petogodišnje razdoblje, izobrazbu i vođenje evidencije?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh