• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
614
Bracika, sto si prijavio za dobrobit?
Receno je da ovu prvu godinu bude isplaceno 50% jer se nije bilo sve definirano.
Ako si prijavio i hranidbu, onaj spominjani iznos se odnosi na gospodarsvo a ne uvjetno grlo, a to neki nisu znali.
Meni isplatili pola od prijavljenog.I da, imao sam kontrolu
 

Bracika

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
202
Ako si prijavio i hranidbu, onaj spominjani iznos se odnosi na gospodarsvo a ne uvjetno grlo, a to neki nisu znali.

Brad1 ne razumijem ovo??
Kako se moze iznos odnositi na gospodarstvo? Nece valjda netko sa 500 goveda dobiti 500 kn za poboljsanu hranidbu?

Prijavio sam sva tri ponuđena i nisam imao kontrolu.
Za ovu godinu nisam ni prijavljivo
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
614

Lijepo pise: 65,13 – neovisno o broju UG
Znaci taj dio se odnosi na plan hranidbe i imao ti 5 UG ili 5555 UG dobijes taj iznos

Ako si prijavio kontrolu plijesni,onda moras imati minimalno jednu analizu za tekucu godinu za aflatoksin, cijena te analize ti je 450kn ili vise,a dobijes 4,93 eur za UG.
Ako prijavis ispašu onda moras imati 1 ili 2 analize izmeta.
 
Posljednje uređivanje:

Bracika

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
202

Lijepo pise: 65,13 – neovisno o broju UG
Znaci taj dio se odnosi na plan hranidbe i imao ti 5 UG ili 5555 UG dobijes taj iznos

Ako si prijavio kontrolu plijesni,onda moras imati minimalno jednu analizu za tekucu godinu za aflatoksin, cijena te analize ti je 450kn ili vise,a dobijes 4,93 eur za UG.
Ako prijavis ispašu onda moras imati 1 ili 2 analize izmeta.
O svasta, prvi put cujem za to. Hvala.
Svejedno mi je i po ovome premalo. Trebo bi dobit 50% za proslu god, a ja nisam dobio ni 20% od iznosa po tablici
 

Bracika

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
202
Meni isplatili pola od prijavljenog.I da, imao sam kontrolu

Mozes li naposati koliko si dobio kn/grlu?
Meni ispada ispod 80 kn/komadu, tj. Ako je u tom iznosu i ta 63 eura za hranodbu, onda 50 i koja kuna/ grlu!!
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
614
Ja sam imam prijavljen samo ispust, i dobio 50% od iznosa iz tablice

Ako nemas analizu za mikotoksine i plan hranidbe od savjetodavne, onda bi ti savjetovao da odes u agenciju i podneses zahtjev za odustajanje. Jer ova iz kontrole je rekla da ce za dobrobit ici svima koji su prijavili a period prijave se odnosi na 5god.
Mozda brojis sve zivotinje kao UG, a one to nisu.

Kod ovog tipa operacije minimalni broj uvjetnih grla (dalje u tekstu: UG) za koje možete ostvariti potporu iznosi 4 (jedna mliječna krava predstavlja 1 UG, jedno tovno june od 6 do 24 mjeseca 0,6 UG, a jedno tele 0,4 UG).
 

Bracika

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
202
Za tovnu junad ne treba analiza za mikotoksine, to je samo za krave. Bio sam na predavanjima pa su to objasnjavali.
Od savjetodavne imam potpisan plan ali to nisam nikome predavao, kod mene je.

Kako se moze odnositi na period od 5 godina kad se svake godine prijavljuje. I ne mogu odustati za ovo sto je sad isplaceno, od prosle godine.
Ovu godinu nisam ni prijavio, jer ne planiram vise drzati tovnu junad. Sutra idu zadnji iz stale na klaonicu.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
614
Bez obzira, krave ili junad ako je prijavljena kontrola plijesni moras imati analizu, pitao danas kontrolora..
Drugi godinu za redom imam kontrolu,ne samo dobrobiti vec svega s time da prosle godine nisam imao nikakve sankcije
 

Bracika

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
202
Bez obzira, krave ili junad ako je prijavljena kontrola plijesni moras imati analizu

Kazem ti da nema uopce te opcija za junad-k9ntrola plijesni
Tu se stvarno nezna ko pije ni ko placa. Odustajem od stocarstva opcenito, to je ocito i cilj svih vlada dosad. Nek žderu junetinu i svinjetinu iz kine zaklanu '62.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,527
E moj bracika bogati če uvijek imati para za kvalitetno{domače friško klano) a za obično pučanstvo je dobro iz stranih ratnih rezervo koje treba iči na spaljivanje a to košta a u hrvatskoj prolazi kao organoleptički ispravno kako je rekao Čobanković jednom prililom.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
Gledam danas prava na plaćanja u agronetu,imam samo ono što sam imao lani.
Nove površine cca 17ha nemam..da li netko ima sličnu situaciju..vjerujem da je sustav automatski "prepisao" ono od lani,a sa novog zahtjeva netko mora "ručno" upisati..
Ima tko sličnu situaciju?
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
249
Našem opg isplaćena potpora ovaj tjedan za 2018 godinu.
I kakav je dojam nakon svega? A njihov zakon kaže sve isplate do 30.06.? Jel se nagodinu bude više ulagalo u proizvodnju ili manje i opreznije?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh