• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bilogorec

Član
Tu od
25 Sij 2018
Poruka
80
Meni sjelo u ponedjeljak, osnovno i zeleno, valjda je prošla administrativna kontrola. Sutra imam kontrulu za dobrobit životinja (ovčarstvo)
 

Ratar12

Član
Tu od
12 Velj 2018
Poruka
47
Pozdrav ekipa dali se možda zna dali če bit kakva isplata za elemenrarne nepogode isli puno puta prijavit a o tom niko nis ne spominje
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
247
Trenutno se nezna ništa o isplati osnovnog, zelenog i preraspodjeljenog koje je redovno a kamoli ovo tvoje za nepogode...
Kada ćemo postati normalna vukojebina u kojoj prije isplate dobiješ neku odluku na kojoj piše: ha x jed. cijena x % isplate = iznos??!! Što dalje to sve gore...
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
406
Prije se znalo još i manje, a kako se ne zna pa zna se koliko ste dobili lane i to bude tako i ove godine ukoliko je površina ista.
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
247
Ja od birokracije očekujem istu razinu usluge kao što i ona traži od mene. Prije isplate mora biti odluka sa izraćunom i rokom plaćanja! Hoću platnu listu za potporu dohotku! Imaš uplatu na žiro računu a nemaš dokument za knjiženje....ispada kao da pereš lovu princa iz Nigerije.
ps. ne zna se
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ja svake godine povećavam zemlju i upisujem i nešto nove bez prava i prebacujem prava i nemam pojma kolko bi trebao dobiti. Tak da je 'baba' potpuno u pravu,mi sve moramo voditi po p.s.-u a oni mogu kak im se hoće.
 

srećka

Član
Tu od
24 Velj 2019
Poruka
78
Nama je bila kontrola,nisu se najavili i onda su samo zvali da se donesu papiri za suhozid.Rekli da je sve ok,za suhozid.
Kad u agronetu vidim da su nam smanjili koeficijent s 0,6 na o,4 za krški pašnjak.
Ima li smisla pisati žalbu kad dođe rješenje?
Jer krajem 11.mj tražiti travu na otoku Pagu koji je poznat kao otok kamena i soli stvarno nema smisla.S tim da su na parceli netom prije bile ovce i janjci.Ajd da su došli 4 ili 5 mjesec ali sad.
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
247
Nemate ništa za izgubiti sa žalbom....tek u roku 30 dana od dobivanja odgovora možete ići na sud. Bojim se da vam apprrr zbog umanjenja od 50% prihvatljive površine neće isplatiti poticaj za pašnake za 2019. godinu (osnovno/zeleno/preraspodjeljeno) te lupiti višegodišnje sankcije u iznosu 150% zatraženog poticaja za pašnjake. Ukoliko imate iaks mjere zbog smanjenja površine veće od 10% traže povrat svih poticaja za iaks od dana ulaska u 5ogodišnje razdoblje. Kod mene nema više hodanja po polju bez upaljene kamere, primjedbi na zapisnik i zvanja sudskog vještaka za dokaze u sudskoj tužbi. Sretno!
 

srećka

Član
Tu od
24 Velj 2019
Poruka
78
Bas si me zabrinuo Baba.Jer od 1,44ha smanjeno je na 0,96 ha prihvatljive površine na jednoj parceli.
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
247
Ako imate još pašnjaka bez smanjenja onda možda i ima šanse da neće biti tako pogubno za novčanik. Ukoliko ste imali 5,28 ha pašnjaka ili više onda je ovo umanjenje od 0,48ha do 10% i nebi trebalo biti umanjenja i višegodišnjih sankcija...

ps. oni računaju 10% od umanjene površine što je nepovoljnije za nas...

Pogledajte iskustva ljudi na fejsu udruge hr krški pašnjaci kako uništavaju ljude sa malom promjenom koeficijenta, brisanjem iz arkoda....
 
Posljednje uređivanje:

srećka

Član
Tu od
24 Velj 2019
Poruka
78
Sad u agronetu stoji u izracunu evpg
7,16ha .
Ali stvarno u ovo doba traziti travu i umanjiti koeficijent.
Probat cemo se žaliti.
A taman imam sllike od 4.mj kad smo slagali suhozid .
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
247
Priložite i slike u žalbi i tek kada dobijete odgovor vidjeti ćete sa kime imate posla...vidoviti milan mi kaže da će u odgovoru napisati da je uzgoj trave obavezan tijekom cijele godine (za npr pšenicu to ne vrijedi) i navesti će vam uredbu u kojoj to ne piše....sliku nitko neće niti spomenuti. Imate sreće da vam sada u 11. mjesecu nisu našli travu - kaznili bi vas da niste napasivali stoku :)
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Dali zna tko kolika je otprilike razlika u poticaju za obicne livade i oranice po hektaru
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
247
manjo ako imaš dovoljan broj uvjetnih grla po hektaru livada trebao bi biti isti poticaj....barem mislim.

Jel bila kakva isplata kontroliranima?

Na agronetu nestali obračuni u registrima i evidencijama!?

Odluke za 2019. prazne...rade sa eu novcima kako ih volja.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh