• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Polako ljudi ne sudite dok se ne pokrene e onda će se vidjeti što će biti što će brisati što ne i opet neki novi uvjeti i slično.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Ljudi vi ste se u naprijed po mirili, nemojte, jer se najlakše upravlja s takvim ljudima, a u pravilu to su dobri i pošteni ljudi.
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
I treba to tako. Kod mene ima ljudi koji su se upisali na sve i svačije i ja kupim parcelu i vidim upisao se xy bio bez ičijeg znanja. I onda samo dok se to ukloni pa upišem ja oduzima mi samo više vremena
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Ima i kod mene takvih slučajeva evo gledam u arkod, površina koju obrađuje moj stric upisana na čovjeka kojeg mi uopće ne poznajemo, a stric nit nema OPG, a kad sam mu ja govorio da dopusti meni da upišem, kao nebi on to to je nelegalno i sl. ja obrađujem neke površine gdje su vlasnici odsutni 25-30god, oni koji se javljaju s nekim se dogovorim, napravim ugovor, neki preuzmu zemlju i nastave raditi, i zahvale se što ih je dočekala uređena, neki uzmu pokušaju pa odustanu i puste mi ju ponovno, a neki pokušaju i odustanu i te površine opet propadaju zakorovljuju se SVI ONI MISLE DA SE NETKO BOGATI S NJIHOVOM ZEMLJOM, A KAD JU UZMU RADITI VIDE DA TO NIJE SVE TAKO Jednostavno.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Ajde jedno pitanje za one koji uzimaju neke veće površine u najam za obradu, ja sam u razgovoru za neku površinu od cca 3.3ha u komadu oranica, trenutno na njoj posijan tritikal, e sad kako se kreću cijene najma ja sam mišljenja da poticaj koji te površine dobivaju pustim vlasniku, dali je to dovoljno dobro, dali je to previše, ili premalo.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
604
Previše je to, kod nas se krece cijena zakupa 600kn/jutru.
Ako ti prepustis vlasniku cijeli poticaj i podbaci ti godina i recimo da zavrsis na nuli(pogotovo ako je losija zemlja),za sto si radio?? Za radne sate na traktoru i mehanizaciji.
Vidim da se svugdje kod nas u hr pocinje dizati cijena zemljišta a cijena proizvoda je ista kao i prije 20godina. Kako vrijeme ide sve mi se manje svidja ovaj biznis, jedno je ljubav prema ovom poslu ali ipak trebati gledati na poljoprivredu kao biznis a ne hobi. Pod uvjetom ako zivis od nje.

E da, ja obradjujem nekih 8ha(10% obradive povrsine) koje nemam upisano u poticaj i nevidim razlog zasto se ljudi sada previse bune oko toga. Ako nisam mogao kupiti ili dobiti papir za najam iz bilokojeg razloga u ovih 5 ili koliko godina koliko je to prolazilo onda trebaju maknuti to iz poticaja jer mislim da tu generalno ima jako puno muljaze.tj da su neki svasta upisivali na temelju izjave laznoga svjedoka. Gledajte to objektivno, ako se makne xy ha koji su to tako radili, od tih xy bude se slino novaca na ostatak ukupne povrsine.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Viduka, previše je to.
Koliko sam skužio ti si u Istri, ne znam kako tamo ide, ali ovdje kod mene (Istočna Slavonija) ide od 1000 pa do preko 2000 po jutru, kako koje mjesto i zemlja.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Marko 355 ja sam iz Zadarkog zaleđa, tu kod nas je teško uzeti zemlju u zakup, jer privatnici vole da je u krovu, a nikakav zakon ih ne goni da je sami obrađuju , a do državne mogu samo povlašteni.
 

srećka

Član
Tu od
24 Velj 2019
Poruka
78
Danas mi je stigao odgovor za mjeru dobrobit životinja u ovčarstvu. Pošto nismo dobili nikakvu potvrdu da li je sve ispoštovano . Zahtjevi se još obrađuju i očekuje se završetak obrade do kraja svibnja.
 

Gocy

Član
Tu od
17 Stu 2018
Poruka
97
Tako je i moj susjed dobio eko prije dva tjedna.zvao sam prije par dana pa su mi rekli da sad ide druga tura isplata za eko ili ekop.pa ko dobije neka napise.pozzzz
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh