• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Pusti fejs i čitaj šta tu piše. Gleda se prodana roba, a isto tako i potpore ulaze u primitak. Tek kad pređeš 80,500 kn ideš u paušal, a nakon 300,000 kn u pdv. Nema nikakvih mini pdva niti ničeg. Dok si u paušalu ili pdvu moraš biti upisan u RPO, a do 80,500 ne moraš biti u RPO osim ako nemaš prerađeni proizvod ili dopunsku djelatnost.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Tko piše neka postavi link sa konktetnom odredbom/uredbom,člankom zakona...
Ovo rekla kazala ne vrijedi pišljivog boba..
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ma najbolje,sve ispiši da ne dobiješ previše poticaja pa di si ziher i to je to. Nek drugi idu u mini pdv(kaj god to bilo)a ako slučajno i ti uđeš u taj neki razred javi i objasni kaj to znači jer mi koji smo u pdvu očito nemamo pojma.
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Nitko nije rekao da nemate pojima, ja to sve razumijem, gospodja je napisala da po razredima idu doprinosi i porez. Glupo je, ja nemam prihod veci od praga 80500 pa je to glupo
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Evo iz porezne i iz agencije kazu da nam je i dalje sve isto za sad. I da vrijednost opg ne ide u prag. Hvala na odgovorima.
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Jedino oni koji imaj dodatnu djelatnost oni idu u pausal.
Pa evo neka se javi ako je netko ipak na temelju vrijednosti opg-a od recimo 10000e sada usao u pausal, a do sad nije bio i da su mu povecali doprinise sa onih 560 kn!
 

newguy

Član
Tu od
12 Svi 2017
Poruka
50
.) Natječaj za poljoprivrednike, gdje su prihvatljivi korisnici fizičke i pravne osobe upisane u Upisnik poljoprivrednika i/ili Evidenciju pčelara i pčelinjaka zaključno s 1.1.2019. godine.

Korisnici moraju biti upisani u Registar poreznih obveznika zaključno s 1.1.2019. godine.
Osim toga, prihvatljivi korisnici na ovom natječaju moraju imati evidentirano smanjenje priljeva po žiro računima od minimalno 15%, odnosno od najmanje 18.598,75 kuna u razdoblju od 1.1. do 30.6.2020. godine (uključujući 30.6.), u odnosu na isto razdoblje u 2019. godini.

Maksimalni iznos potpore po korisniku iznosi 52.076,50 kuna, ali ne više od stvarnog iznosa pada priljeva
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
854
Priljevi po žiro računima...u to onda ulaze i poticaji i eventualne uplate po kreditima koje je netko ove godine digao zbog loše situacije. Ispada da mu to što je dobio kredit povečava priljeve, nema pada naprema prošle godine i ne može dobiti pomoć. Ili sam nešto krivo shvatio?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivo3854

Član
Tu od
5 Pro 2017
Poruka
51
Priljevi po žiro računima...u to onda ulaze i poticaji i eventualne uplate po kreditima koje je netko ove godine digao zbog loše situacije. Ispada da mu to što je dobio kredit povečava priljeve, nema pada naprema prošle godine i ne može dobiti pomoć. Ili sam nešto krivo shvatio?
Ja se nadam da ima tamo neko razuman da razlikuje prihode od prodaje/poticaja i vlastita sredstva kojima se osiguravalo poslovanje opg-a. Po tome bi oni koji su kredit digli lani i imali priljev na ziro racun, a posluju identicno i ove godine ulazili u skupinu sa smanjenim prihodima.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,840
Meni piše pod monitoring nije vidljiva košnja, kosio sam početkom lipnja, jel će me kazniti?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Monitoring ove godine nije u primjeni, nego je samo informativan...
 

max23

Član
Tu od
22 Stu 2017
Poruka
83
Da li mi može netko reći koliko iznosi potpora za:
1.livade (održavanje košnjom) + napasivanje.
2. oranice s posijanom nekom kulturum..npr djetelina.
Jasno mi je da prvo ide osnovno i zeleno plaćanje ali za dalje ne znam kad su u pitanju livade i oranice.
Parcele se nalaze u gorsko planinskom područiju.
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
247
livade i oranice su ti iste....osnovno + zeleno + teži uvjeti gospodarenja.+ eventualno proteinski na oranicama

samo djetelinu nemoj sijati....bolje uzmi neku smjesu za proteinske usjeve. eventualna kontrola ako ne vidi 100% djetelinu skida površinu jer je to trava a ne djetelina (osobno iskustvo sa mislavom - račun nije dokaz), a kvaka 22 je da proteinske ne smiješ špricati
 
Posljednje uređivanje:

max23

Član
Tu od
22 Stu 2017
Poruka
83
Ovo "teži uvjeti gospodarenja" da li to spada u npr. u Lici u GPP odnosno 212€.
Pitam to iz razloga jer me interesira da li mi jednak iznos potpore u gorsko planinskom područiju ako imam:
krški pašnjak pokriven stokom odnosno livadu bez pokrića stokom ali koju kosim?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh