• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ratarVK

Novi član
Tu od
8 Ožu 2021
Poruka
5
Meni je sjelo sve, 2885 kn/ha, kolega ima teže uvjete gospodarenja, njemu čak 3100 kn/ha. Tata dobiva izvještaj papirom, uvjek se nekud zametne pa ne znam točno, ali ove godine više je dobio nego lanjske koliko sam popratio. Njemu je iznos manji jer nema ni za mlade, a i ima više od 25 ha. Teta na predavanju nam je rekla cca 400 kn/ha za mlade, a sjelo je oko 600.
Po kojim se to kriterijma isplacuje ja sam dobio 1500kn po hektaru do sada...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ne znam evo, to je moj zbroj svih uplata izravnih plaćanja + za mlade. Ako oduzmemo mlade, izravna plaćanja su mi sjela 2280 kn/ha. Ko ima više od 25 ha veće je drugačije jer je preraspodijeljeno samo do 25 ha. Isto tako za mlade su mi rekli cca 400 kn, a isplatili su 600 kn/ha.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Nemaju svi istu vrijednost prava,u tome je razlika, nije isto netko tko ima OPG 2 godine ili 22 godine, za istu površinu će ovaj stariji dobiti više jer se koeficijenti prava s godinama povećava. Nemaju svi ni zelena plaćanja ni preraspodijeljena,tak da to kak vi po hektaru računate su gluposti.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ja sam napisao zbroj izravnih plaćanja za sebe, a u izravna ulaze osnovno, preraspodjela i zeleno. Znam ja da je kod svakog različito.
Mogu i svaku stavku posebno napisat nije problem, ali to opet nelom neće štimat. Stari ima opg godinama pa je ove godine na manje zemlje dobio kako treba, a prošle godine manjak...
 

ratarVK

Novi član
Tu od
8 Ožu 2021
Poruka
5
Nemaju svi istu vrijednost prava,u tome je razlika, nije isto netko tko ima OPG 2 godine ili 22 godine, za istu površinu će ovaj stariji dobiti više jer se koeficijenti prava s godinama povećava. Nemaju svi ni zelena plaćanja ni preraspodijeljena,tak da to kak vi po hektaru računate su gluposti.
Druze opg imam od 2003 od, svi dobiju preraspodjelno i zeleno nemoj pricat gluposti. Znaci svake godine dobijem vise od 2500 po h, a ove godine sam dobio 1500 do sada.Jel ne vidis da je covjek napisao da je dobio 600kn za mlade a ovaj drugi 350 e sad kako ta razlika kada za mlade odbijaju svi isto po h
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Da i dobro je napisao 350 kn po ha, ali u drugoj uplati. A u jesen je bilo 250 za mlade, tako da sveukupno ispada 600 kn.
 

ratarVK

Novi član
Tu od
8 Ožu 2021
Poruka
5
Koliko je znam ja jesenac nisam dobio za mlade, isle su tri uplate osnovno zeleno i preraspodjelno, a i koliko znam jesenac je bio dio od EU a oni ne isplaćuju za mlade nego rh. Eto ako griješim nek me ispravi netko.
 

ibjonda

Član
Tu od
4 Ožu 2017
Poruka
44
Upravo sam saznao da mi nisu pri upisu za poticaje stavili kvačicu za proizvodno vezanu potporu za povrće. Da li ima kakvog spasa , žalbe?
Nema. Na tebi je da provjeriš što je netko kliknuo.
 

Sremac1

Aktivni član
Tu od
13 Stu 2017
Poruka
292
Nema. Na tebi je da provjeriš što je netko kliknuo.
Djelomično si u pravu. Žalosnije je time sto sam ja relativno mlada osoba pa to nisam provjerio. A sa druge strane gledano recimo da starije osobe dolaze u agenciju i predaju zahtjev za poticaje odgovornim osobama vjerujuci da će to oni odraditi savjesno i bez greške jer sami ne znaju gdje treba biti kvačica. Iako je sustav u mome slučaju trebao automatski staviti kvačicu jer sam predao zahtjev za povrće , a nije. I sad ispada samo na meni krivnja.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh