• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
604
Nisam usporedjivao,ali vjerojatno da fali jer sam pisao prituzbu na kontrolu na terenu koju su mi uvažili vezano za zelena plaćanja.
 

Darac99

Novi član
Tu od
14 Kol 2021
Poruka
3
Pozdrav, otvorio bi pausalni obrt (jer sam zaposlen) te se prijavio na natječaj mjere 6.1. Ako prođem kupio traktor i malčer. Pa bi zapuštene nekad poljoprivredna zemljišta danas zarasla u sikare malcirao i održavao, za početak stvorio livadu... Da li se za to moze dobiti poticaj, i koliki?
Nemam ništa zemlje na sebi, ali bi ugovorima uzeo u zakup ili kako već, od rodbine koja to ne održava i drugih....
Hvala na odgovoru.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Prouči dokumentaciju natječaja za početak.
Ovisno o godini u kojoj je natječaj objavljen vrijede takva pravila i znaju se mijenjati.
Što se OPGa tiče moraš imati nekakvu minimalnu "vrijednost" OPGa,a kako je kod obrta neznam.
Za neke natječaje je bilo da moraš biti u registru poreznih obveznika minimalno godinu dana..kao da da OPG bude minimalno godinu dana "star".
Iznos poticaja ovisi o puno toga i bilo je pdf brošura izdano od agencije za plaćanja,pa slobodno prouči..
 
  • Like
Reactions: ZJ

maija21

Novi član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
14
Pozdrav svima!

gledao sam nešto na internetu oko OPG-a i iskočila mi obavijest, skinem datoteku i piše: Izvještaj o kontroli na terenu zahtjeva za izravnim plaćanjima i pojedinim mjerama ruralnog razvoja za 2020. godinu, kontrola površina daljinskim istraživanjem - K4O (opći dio), i sad piše redak dolje da su utvrđene nesukladnosti. Nije mi jasno zašto i kako, kad već godinama imamo isto sve i samo mijenjamo kulture i dosad je godinama bilo sve ok. Mali OPG imamo, ali ne bih želio ostati bez poticaja. Da li je netko imao sličnu stvar i što to znači? U ponedjeljak ću otići na savjetodavnu, pošto danas više ne rade sigurno...
 

Jocker

Član
Tu od
13 Lis 2019
Poruka
35
Pozdrav, dali zna tko kakve konzultantske firme da rade EU projekte na postotak po prolasku?
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Jučer se raspitao. Treba ti analiza zemljišta na kojima budeš provodio aktivnost 2je godine,plan gnojidbe za 5 god, vođenje evidencije, pridrzavanje količina propisanih u tablici, 1 analiza gnojiva godišnje koji se primjenjuje i tako.
Majko mila kao da šaljem Falcon raketu u svemir s Elon Muskom...
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Nego da mi netko objasni konvergenciju broja prava i vrijednost po ha.
Imamo ovakva prava i vrijednosti
1633606784895.png
Sto znači da smo po nekim pravima daleko ispod onih osnovnih 168€/ha i po tome bi se trebalo polako podizati vrijednost prava koja su ispod , a prava koja su iznad polako spustati prema 168€/ha. TO je smisao konvergancije. Ali svake godine je isti koeficijent.

Zašto je to tako , jel moze biti da je neki zaheb kod njih?

Tast je imao prije krave, mljeko i imao je 168€/ha i njemu je sad smanjeno na 166€/ha
1633606956526.png
Ne kuzim zasto, jedino sto smo mi u Sisacko-Moslavačkoj a tast je u BJ-Bilogorskoj zupaniji.

Procitao sam ovo i stvarno je 169€/ha neka standardna prosječna vrijednost

Misljenja...???
 
Posljednje uređivanje:

boskobuha25

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2017
Poruka
154
Ma pustimo mi prava na miru nego kada će narode poticaj ?
Nemereš ti nakraj s ovim dnevnim poskupljenjima :eek:
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Niko ništa ne objavljuje kad će isplata avansa za poticaje....mislim na agenciju za plačanja u poljoprivredi......
O kakvom avansu pricamo...?

Zar poticaj ne dobivamo sada za zahtjev koji je predan za 2021?

Ako ide neka avansna isplata za 2022 onda se pitam gdje su pare za 2021 odnosno prethodno sto mi duguju???
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh