• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Kiki96

Član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
76
Baš ovih dana slušam predavanje o ratarstvu jer sam na proljeće prijavil potporu za mlade poljoprivrednike pa sam to obavezan obaviti jer nemam poljoprivrednu školu i rečeno nam je da isplata za mlade ide na proljeće.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Meni je za mlade sada došlo, inače mi je dolazilo u 5 mjesecu.
Kako kome.
 

Kiki96

Član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
76
Moguće da budemo mi koji prvi put dobivamo isplatu za mlade dobili na proljeće, a oni koji su tu duže da dobivaju sad i ak nisu imali kontrolu kroz godinu itd jer obično ak je bila kakva kontrola poticaj ide kasnije, makar to je sve od slučaja do slučaja..
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Ekipa jel zna netko postupak i obaveze za prenos opga koji nije u pdv na novog nosioca. Posto je stari vec u godinama i u mirovini, on bi sve prebacio na mene. Ja imam faks zavrsen ali elektrotehniku a ne agro smjer. Sto bi ja trebao odslusati I da li moram jer sam clan gosp. godinama.Znam da bi morao ono za herbicida polagsti a jel moram jos sta? Imam 40godina, nisam mladi niti to teram.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Najbolje pitaj u agenciji da ne gubiš vrijeme.
Sad neznam kako je s doprinosima,ako si zaposlen/nezaposlen.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Agencija i prijenos sa oca na tebe, njega ispišeš komplet i kao člana, idu potpisi svih članova ako ih ima više, smjer ti nema veze, netrebaš ništa odslušat jer ne možeš više prijavit poticaj za mlade (osim ako je želja za nekom mjerom pa da se sakupi više bodova), jedino za pesticide moraš da ih na kraju krajeva možeš kupit. Ono što ne znam je dal' moraš radit šta sa zemljom, jel morate radit ugovore kakve ili ikakve uopće jer prelazi s oca na tebe, to moraš pitati. Doprinosi su ti ili oko 700 kn ili oko 1100 kn, ovisi u koji porezni sustav spadaš ako si nezaposlen, ako si zaposlen, taj dio ne znam, ko što je rekao kolega prvo nazvati i preispitati sve, pa otići tamo spreman.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,024
Da bi ti se odgovarajuće odgovorilo na tvoje pitanje moraš navesti potrebne podatke.
Da li si zaposlen negdje drugdje ili ne? O tome ti ovisi plaćanje doprinosa.
Sa čime će se OPG baviti ili se bavi? Za prijenos OPG-a ti ne treba odgovarajuća škola, osim ako ćeš aplicirati na mjere, npr. za mlade poljoprivrednike, ali si za tu mjeru prestar (mislim da je granica 40 god,).
Pogledaj pravilnik o dodjeli poticaja za ovu godinu (NN iz veljače ili početka ožujka) i tamo ti jasno piše koje su obveze korisnika vezano uz edukaciju po mjerama (npr. ekološka proizvodnja). Ako na svojem OPG-u ne koristiš pesticide ne moraš ni polagati ispit jer nema svrhu.
Teško je sve pojasniti jer je tema široka, a tvoje pitanje nepotpuno. Kao što rekoh najbolje je za početak pročitati pravilnik ili pitati u agenciji za plaćanje kao što ti je savjetovao kolega Komer.
 

Đeni

Član
Tu od
10 Lip 2019
Poruka
87
Moguće da budemo mi koji prvi put dobivamo isplatu za mlade dobili na proljeće, a oni koji su tu duže da dobivaju sad i ak nisu imali kontrolu kroz godinu itd jer obično ak je bila kakva kontrola poticaj ide kasnije, makar to je sve od slučaja do slučaja..

Ekipa jel zna netko postupak i obaveze za prenos opga koji nije u pdv na novog nosioca. Posto je stari vec u godinama i u mirovini, on bi sve prebacio na mene. Ja imam faks zavrsen ali elektrotehniku a ne agro smjer. Sto bi ja trebao odslusati I da li moram jer sam clan gosp. godinama.Znam da bi morao ono za herbicida polagsti a jel moram jos sta? Imam 40godina, nisam mladi niti to teram.
U agenciju , prenos rade tamo, ja sam ove godine prenosila za kćer, ukoliko si zaposlen onda neplaćaš doprinose za zdravstveno ali ostali članovi plaćaju ukoliko nisu zaposleni ili u mirovini, zemlju nemoraš prenosit ukoliko otac ostaje član, zemlja može bit na njega, ukoliko imaš eko onda idu predavanja jednom godišnje
 

superspecial

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
45
Lp.
Ako moze komentar na ovaj dio teksta vezano za ove nove mjere.

Naime nekad davno prije 2010 bio sam nosioc opg-a.
Nakon par god.sam ga ugasio zbog promjene u gospodarstvu.

I sad nesto gledam da bi se vratio sliuzbeno u poljoprivredne vode.

Mislio sam aplicirat za mjere.

Medutim sad citam pravilnik i ovo je tolika gomila gluposti da to nisu istine.

U biti dobar dio je realan i stvar je kontrole da nema muljanja.

Ali ovaj dio koji cu sada izdvojiti :
Prihvatljivi korisnici su mladi poljoprivrednici stariji od 18 i mlađi od 40 godina (dan prije navršavanja 41 godine starosti) na dan podnošenja zahtjeva za potporu koji posjeduju odgovarajuća stručna znanja i vještine za obavljanje poljoprivredne djelatnosti, najkasnije kod podnošenja konačnog zahtjeva za isplatu, ali ne kasnije od 24 mjeseca od dana sklapanja Ugovora o financiranju i pod uvjetima kako su propisani Prilogom 1 ovoga Natječaja.


Recite vi meni jel po tome ispada da prvo moras upisat poljoprivrednu skolu ili kaj???
Kak da ja sad koji sam formalno odrasto na zemlji dokazem da imam odgovarajuca strucna znanja i vještine???


Koji klinac?

Jel ima tko da mi jadnom objasni,šta je ovo??

Hvala
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Lp.
Ako moze komentar na ovaj dio teksta vezano za ove nove mjere.

Naime nekad davno prije 2010 bio sam nosioc opg-a.
Nakon par god.sam ga ugasio zbog promjene u gospodarstvu.

I sad nesto gledam da bi se vratio sliuzbeno u poljoprivredne vode.

Mislio sam aplicirat za mjere.

Medutim sad citam pravilnik i ovo je tolika gomila gluposti da to nisu istine.

U biti dobar dio je realan i stvar je kontrole da nema muljanja.

Ali ovaj dio koji cu sada izdvojiti :
Prihvatljivi korisnici su mladi poljoprivrednici stariji od 18 i mlađi od 40 godina (dan prije navršavanja 41 godine starosti) na dan podnošenja zahtjeva za potporu koji posjeduju odgovarajuća stručna znanja i vještine za obavljanje poljoprivredne djelatnosti, najkasnije kod podnošenja konačnog zahtjeva za isplatu, ali ne kasnije od 24 mjeseca od dana sklapanja Ugovora o financiranju i pod uvjetima kako su propisani Prilogom 1 ovoga Natječaja.


Recite vi meni jel po tome ispada da prvo moras upisat poljoprivrednu skolu ili kaj???
Kak da ja sad koji sam formalno odrasto na zemlji dokazem da imam odgovarajuca strucna znanja i vještine???


Koji klinac?

Jel ima tko da mi jadnom objasni,šta je ovo??

Hvala
Jesi uzimao u obzir stavak po prvi put nositelj?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Strucna znanja su 2 godine iskustva na poljoprivredi i odslušana Mjera 1, srednja poljoprivredna i fakultet, tim redom idu i bodovi na mjerama od najmanje do najviše.
 

superspecial

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
45
Jesi uzimao u obzir stavak po prvi put nositelj?
Nisam....iskreno fokus mi je bio na ovom sto sam procitao odmah na pocetku...
Toliko sam se nasikiro da mi je tlak 300.

Jel bi bio ljubazan pa mi objasnio na sto tocno mislis kad si napiso "jesi uzimao u obzir stavak po prvi put nositelj?"
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,409
Nisam....iskreno fokus mi je bio na ovom sto sam procitao odmah na pocetku...
Toliko sam se nasikiro da mi je tlak 300.

Jel bi bio ljubazan pa mi objasnio na sto tocno mislis kad si napiso "jesi uzimao u obzir stavak po prvi put nositelj?"
Bio si već nositelj gospodarstva par godina tako da više ne ulaziš u tu mjeru, za tu mjeru moraš biti po prvi puta nositelj ne duže od 2 godine i ne više od 41 godine manje jedan dan...
 

Slavonac1

Aktivni član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
243
Pitanje za ovu novu mjeru od jučer pomoć stočarstvu, ja imam muzne krave i na agronetu nemam pod nacionalne potpore da mogu podnijeti taj zahtjev. Za koje onda stočarstvo je ta mjera?
 

boskobuha25

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2017
Poruka
154
Pitanje za ovu novu mjeru od jučer pomoć stočarstvu, ja imam muzne krave i na agronetu nemam pod nacionalne potpore da mogu podnijeti taj zahtjev. Za koje onda stočarstvo je ta mjera?
Da bih ostvario tu mjeru morate i ti i krave biti cijepljeni i to s dvije doze te morate posjedovati covid potvrde ,a nakon pedoćenja istog čekaš nacionalni stožer da ti odobre pa ti se tek onda otvara opcija na agronetu podnesi zahtjev ...hi hi
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh