• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Đeni

Član
Tu od
10 Lip 2019
Poruka
87
Molim pomoć, na koji mail da se obratim za ispis isplačenih i oduzetih sredstava poticaja
Ako netko zna
Hvals
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
246
Nacrt zakona za pomoć SMŽ.
Korisnici potpore su poljoprivredni proizvođači s poljoprivrednim gospodarstvima na području te županije, upisani su u Upisnik poljoprivrednika, koji su podnijeli Jedinstveni zahtjev za potporu Agenciji za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju u 2021. godini, s poljoprivrednim površinama veličine tri i više hektara pod proizvodnjom žitarica, uljarica, industrijskog bilja, krmnog bilja i povrća.

Inače, Program sadrži mjeru očuvanja ruralnog prostora kroz financijsku pomoć po hektaru oranične površine koje poljoprivrednik koristi za primarnu poljoprivrednu proizvodnju ratarskih kultura i povrća, u iznosu od 320 kn po hektaru za prvih 20 ha poljoprivrednog gospodarstva korisnika.
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
249
Pa kada je prije mjesec dana novi HDZ župan SMŽ ukinuo već provedeni natječaj za ulaganja u poljoprivredu za 2020. godinu, ovo će biti odlična prilika za slikanje sa sretnim poljoprivrednicima o_O
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
246
Ipak on zna. I sam sam se bio prijavio na taj natječaj i baš sam se oduševio kad sam čuo prošli tjedan.
 

Antonio1996

Član
Tu od
19 Pro 2020
Poruka
93
Ljudi zanima me kada sjedaju poticaji za mlade poljoprivrednike onaj kao dodatak za prvih 5 godina stjecanja prava na dodatan poticaj,pitam jer po prvi puta imam dobiti taj novac?
 

mika 1963

Novi član
Tu od
6 Sij 2022
Poruka
6
Pozdrav svima, samo da se pohvalim upravo sam dobio pisani odgovor na žalbu poslanu početkom srpnja mjeseca prošle godine...ukrtko žalba je bila poslana zbog neudovoljavanja za mjeru 6. pomoć proizvođačima krumpira...prihvatili su da je krivo obračunata isporučena količina krumpira i nalažu agenciji za plačanje da donese novu odluku...brzinom svjetlosti su to riješili...sad još dvije tri svjetlosne godine da agencija to apsolvira i tamo negdje 2030-te možda dobijem isplatu...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
Ljudi zanima me kada sjedaju poticaji za mlade poljoprivrednike onaj kao dodatak za prvih 5 godina stjecanja prava na dodatan poticaj,pitam jer po prvi puta imam dobiti taj novac?
Trebalo bi sad u veljači, kome ovo nije prva isplata dobio je i u avansu.
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
246
Kako navodi Ministarstvo poljoprivrede, cilj Programa je pružanje financijske potpore proizvođačima jarih ratarskih kultura koji su se uslijed porasta cijene gnojiva uzrokovane porastom cijene energenata izravno uzrokovane pandemijom Covid 19 suočili s iznenadnim poslovnim poteškoćama.

Zbog navedenog se, dodaju, može očekivati smanjenje poljoprivrednih površina pod jarim ratarskim kulturama i smanjenje agrotehnike što će u konačnici nepovoljno utjecati na prihode poljoprivrednika, stanje ratarskih kultura na tržištu, proizvodnju stočne hrane.

Prema njma, trošak mineralnih gnojiva u ukupnim varijabilnim troškovima proizvodnje različit je prema kategorijama poljoprivrednih kultura te u prosjeku za žitarice iznosi 52 posto, uljarice 45, industrijsko bilje 30 i krmno bilje 60 posto.

Između ostalog, u Nacrtu stoji da su za potporu prihvatljive proizvodne površine na kojima se proizvode jare ratarske kulture: kukuruz, duhan, soja, suncokret, šećerna repa, lucerna, tritikale, jari ječam, jara pšenica, zob, proso i za koje je podnesen Jedinstveni zahtjev za potporu u 2021. godini.

Minimalna prihvatljiva površina pod šećernom repom iznosi 3,0 ha te je za potporu prihvatljivo do prvih 20 ha poljoprivrednih površina poljoprivrednog gospodarstva.

Potpora se dodjeljuje u iznosu od 330 kn/ha za poljoprivredna gospodarstva.

Ne kužim zašto gledaju zahtjev iz 2021, a ne za 2022?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,867
Gledaju zahtjev iz 2021. jer je prošao sve kontrole! Pa da stime čim prije mogu isplate! (to je moje mišljenje).
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh