• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplativost držanja Romanovske ovce

farmboy

Novi član
Tu od
29 Ruj 2014
Poruka
20
ima li tko od vas forumaša da živi od uzgoja romanovske ovce, odnosno prodaje janjaca? da li se isplati ulaziti u taj biznis i kakvo je tržište za prodaju janjaca? da li prodajete negdje van ili sve prodajete unutar lijepe naše? i kakva je ishrana?
 

slawen

Član
Tu od
15 Lis 2014
Poruka
75
Gledam malo po netu u srbiji ljudi najvise zarađuju na uzgoju ovnova i ovaca romanoske rase janjce slabo prodaju e sad....
 

slawen

Član
Tu od
15 Lis 2014
Poruka
75
ako imas trziste onda je isplativo dobre majke vise janjaca u janjenju uz dobru hranu dobri rezultati,sve je isplativo ako imas trziste,ako imas u dvoristu kamenja ti i susjed on prodaje ti ne znaci da nemas trziste i možes se j
 

tonka

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
148
Ja imam rezervirano pet ženskih i jedno muško janje. :icon_e_biggrin:
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Imam ja 5 komada i planiram povećati. Imamo 35 sveukupno ali ću sve kroz godinu-dvije zamijeniti romankama.
Dvije se ojanjile, prva 3 druga 2 janjeta.
 

tonka

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
148
Da li ih dodatno Branite s zobi, kuruzom...
Da li ovce jedu suncokretovu stabljiku?
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Hranimo ih sa djetelinom,kukuruzom i tritikalom a ne idu na ispašu, uvijek su u štali.
Sjeno im i ne dajemo jer imam dosta djeteline.
 

tonka

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
148
??? Moje ce biti na ogradenom podrucju od 3000m2 + ispaša na drugim livadama. Imati ce drveni zaklon s 3 strane zatvoren. + pas koji ce biti s njima 24 sata dnevno
 

tonka

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
148
Kod vas vukova (koje obožavam ) na 4 noge, kod nas vukova na dvije. Ti su, na zalost, opakiji od Vaših!
Znam da vam pricinjavanju muke, ali nemojte ih mrziti. Tijekom povijesti su ljudi pričama za djecu učili da mrze vukove (sve bajke imaju u temi zlocestog vuka). Sukob zbog suparništva u lovu doveo je vukove do istrebljenja.
Tipično ljudski - ubij pa vladaj!!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa Tonka onda se slobodno javite i nadoknadite štetu ljudima dok im vukovi pokolju stada! I meni su lijepi ali samo na slici i u zoo ali da ga vidim u svome dvorištu, prvo metak i tek onda pitam šta tu radi!
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
ima li neko romanovke u dalmaciji,konkretno,na sjevernodalmatinskim otocima....od zadra pa uzvodno prema istri....znaima me kako se privikavaju na klimu ....kod mene je često bura pa neznam kako bi opstale(otok pag)....
 
Na vrh