• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplativost ičega na 6000 m2

teack

Novi član
Tu od
17 Pro 2018
Poruka
1
Pozdrav,

imam cca 6000 m2 zemlje uz šumu koju trenutno besplatno dajem u najam susjedu koji na njoj sadi travu za ishranu krava. Problem je da se zemlja nalazi uz šumu koja je bogata divljim svinjama (pokušao je jedne godine posaditi kukuruz, sve su pojele) a znaju rovati i po samoj zemlji.

Postoji li ikoja kultura koja bi se isplatila na tako malom zemljištu, da ne zahtjeva specijalne strojeve i da je koliko-toliko nezanimljiva divljim svinjama. Imam mali traktor i za njega plug, frezu i malčer koji koristim za obiteljski vrt.

Zanima me što bi bilo isplativo posaditi da ako ništa drugo barem pokrije troškove i da iskoristim slobodno vrijeme poslije posla u nešto zanimljivije osim TV-a.

U ovome trenutku sam razmišljao o lavandi.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Šljive ili lijeska ili nešto slično. Šljive prvi izbor s time da moraš ogradit i moraš imat dovoljno sunca.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
božićne jelke...hren...to im nije dobro za papat, voće vole...meni lješnjake ponjupale jesenas.
 
Na vrh