• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izrada deflektora za plug

  • Temu pokrenuo DevelopmntDiggie
  • Datum prvog posta
D

DevelopmntDiggie

Guest
Poz evo planirao sam da napravim deflektore za plug,posto sam video da plug ne zatrpava bas lepo u kukuruzovini,pa cu nesto videti da napravim..
Ja sam to nacrtao u Googje Sketchup-u , pa pogledajte kako bi to trebalo da izgleda :)
Inace aktivno se bavim 3d modelingom vec godinu dana :)





 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ma ja sam to cudo skino sa jednobraznog samo mi stopalo ostatke trava klasevina i ostalo,.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Imam isti takav plug sa metalnim deflektorima i u kukuružinju ne pomaže ništa. Štopa se prenizak je probal sam sve moguče načine: skidal crtala, deflektore i opet neide. Jedino ako malčiraš onda deflektori dođu do izražaja.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
10" plugu nema pomoći kod zaoravanja neke mase, on jedino može lijepo zaorati čistu zemlju :)
 
B

Bobo

Guest
Oooo, al se varas ;)

Muka te nauci svasta pa tako i s 2x10" niskim IMT plugom zaoravati kukuruzovinu... ne bas naj bolje, jasno, ali dovoljno dobro da se to jednom pretanjura u jesen i sije psenica ;)

Iza beraca malo teze, ali islo je. Deflektor na plugu vrijedi jednako kao i daska. bez deflektora oranje nije oranje. naravno, ako je deflektor ispravno nastiman i dobro napravljen da radi svoj posao a ne da je previse uvinut pa da stopa ili previse ispravljen pa da ne zatrpava krs...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A dobro, istina je da ja nemam nikakvog iskusta s 2x10", jednostavno to je za mene malo, nisko i štopa.
Imam muke i s 2x12" ako je puuuno mase, ali još uvijek ide s dobrim crtalima i deflektorima, ali s 2x10" mislim da bi se ubio na polju:icon_hang:

Ja sam pristaša tog da 1x16" uvijek je bolje nego 2x10" što se tiće zaoravanja kukuruzovine!!:icon_mrgreen:
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Pozdrav! Imam plug Slavonac 2x12" i imam mu namjeru pripasati deflektore od IMT pluga. Pa me zanima dal da kupim metalne ili plasticne? I da li ima neki "propisani" otklon deflektora od daske? Svaki savjet je dobro dosao...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja sam imal na imt-u plasticne dobil sam ih s njim i nisam bil zadovoljan dosta su se pigali,sad sam stavio metalne i super su ne pigaju se!
Da se stelat po nagibu odnosno visini.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ajde, ako ti nije problem, okini par slika, nosaca otraga da vidim kako je to slozeno kod tebe i napred isto... Pa postavi ovdje ili mozes i u PM...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na poslu sam pa nemam drugih slika ako bus htio iz blizeg mogu ti slikat kad dodem doma.
Plug je imt 756 visoki klirens.








Kad ores plitko netrebaju ti al za dublje od 25cm su super!!
 
Posljednje uređivanje:

navi

Novi član
Tu od
22 Kol 2013
Poruka
21
@oficir - Bok prijatelju !
Da li si sam radio te deflektore ili si ih kupio pa prilagođavao plugu ?
Neki dan sam kupio IMT 12" 756.20 i nemam deflektore na njemu ali imam orginal nosače plastičnih deflektora kao i na tvom plugu . Mislio sam kupit Plamenove rešetkaste s tri pera u B. Gradišci no kod dva prodavača su bili različite izvedbe , a neznam kako izgledaju orginali pa ih nisam uzeo . Inače cijena za komad je 90 kuna kod jednog , a 96 kuna kod drugog prodavača
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Imas takve deflektore za kupit u skoro svim ducanima sa traktorskim dijelovima. Ja sam svoje kupio u Gudovcu za 50 kuna.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bok prijatelju,
ja sam imal plastične i nisu mi bili za volju,pa sam kupio nove nosače i metalne deflektore i super je nema piganja i kod zaoravanja sipke zemlje ili bio mase su super pogotovo kad orem na 25cm.
Kupio sam ih u velikoj gorici na placu orginal za 756vk i daju se štelat.
Mislim da je jedan koštao oko 110kn tada.
 

navi

Novi član
Tu od
22 Kol 2013
Poruka
21
@Turoploec - Metalne deflektore slične kao što ima član Oficir našao sam u Popovači no nemaju svoje nosače , a na moje nosače se ne mogu montirat jer su rupe sasvim krivo bušene . Cijena 85 kn .

@Oficir Znači ti si kupio i nove nosače na te deflektore . Mislio sam da si ih uspio zašarafit na nosače koji su držali plastični deflektor . Ja sad imam takve nosače .
Gledao sam u SE-KRI u Sisku imaju deflektore od Plamena s tri pera i oni se montiraju na vijke koje drže dasku i kozlac . Znači izbacujem svoj nosač .
Na pojedinim forumima se neki žale da je materijal mekan i da se donje pero hoće izravnat , no za moja dva hektara oranja će izdržat . Cijena im je 110 kuna po komadu
Budući da bi trebao orat probat ću s tim plamenovim deflektorima iako mi se tvoji sviđaju jer prate liniju daske i nema teorije da se štopaju ostaci kukuruza
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je ne štopa se niš,ja sam kupoval nove nosače jer sam jednog izgubil a ovi idu i na stare nosače bez frke jedino kaj su ti nosači koji su za plastične tanji za 2 mm.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
ja sam kupio od plamena sa tri pera, posto na nosace nije islo zvario sam ih na dasku, sto bih sad nesto pametovao, to je bilo najdnostavnije, sto se tice jacine ok su, ja sam jedno pero htio malo omotati da prilagodim i puklo je, pa sam ga zavario.dakle nedaju se motati, prije ce puci
 

navi

Novi član
Tu od
22 Kol 2013
Poruka
21
Bok Društvo !

Evo par slika pluga koji sam kupio prije nekoliko dana .
Poslije jesenskog oranja cijelog ću ga rastavit i ofarbat jer želim da izgleda super a i treba održavati strojeve . Ima i slika deflektora koji sam sinoć namontirao .
hqq9.jpg

evjt.jpg

yjka.jpg

wqun.jpg


Stavio sam nove samooštreće lemeše Plamenove , a imam i prednje crtalo samo ga treba namontirat . Neki članovi foruma su pisali da je bolje orat kukuruzovinu bez prvog crtala pa ću vidjet kako ide . Ako nebude išlo morat ću ga namontirat .

P.S.
Mačak Marko je slučajno ušao u kadar .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kolko si dal za lemeše i šarafe zajedno?
Ovi deflektori su čudni i imam osječaj da če se na njima štopat.
Plug izgleda dobro i nije jako potrošen.
 

Najnoviji postovi

Na vrh