• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva 2012.-2019

KREÅ O

Član
Pridružen(a)
10 Lis 2011
Poruka
532
Imam priliku kupiti pivarski ječam sa silosa za posijat. Da li bi to bilo dobro posijat i kakav če bit za ishranu stoke?

Gradacac2

Član
Pridružen(a)
13 Pro 2010
Poruka
183
Imam priliku kupiti pivarski ječam sa silosa za posijat. Da li bi to bilo dobro posijat i kakav če bit za ishranu stoke?
po mome misljenju treba gledat samo sto jeftinije da se dodje do hrane.
ova godina je to pokazala bar u mome kraju.

KREÅ O

Član
Pridružen(a)
10 Lis 2011
Poruka
532
po mome misljenju treba gledat samo sto jeftinije da se dodje do hrane.
ova godina je to pokazala bar u mome kraju.

Pa tu si u pravu. Ja više ne kupujem sjemenski ječam i zob, nego prvu reprodukciju. Kod mene je u trgovini 4 kn, a jedan dečko mi iz Slavonije dopelja po 1.80. Vjerujem mu, jer do sada nisam imao nikada probleme, čak sam i super zadovoljan sa prinosom. Nego mislio sam na dvoredni ječam i višeredni da li postoji velika razlika za ishranu.

Gradacac2

Član
Pridružen(a)
13 Pro 2010
Poruka
183
Pa tu si u pravu. Ja više ne kupujem sjemenski ječam i zob, nego prvu reprodukciju. Kod mene je u trgovini 4 kn, a jedan dečko mi iz Slavonije dopelja po 1.80. Vjerujem mu, jer do sada nisam imao nikada probleme, čak sam i super zadovoljan sa prinosom. Nego mislio sam na dvoredni ječam i višeredni da li postoji velika razlika za ishranu.
ja sam danas nesto orao za psenicu i jecam.A mozda jos surtra nesto uzorem za
tritikal.I ozbiljno razmisljam da samo sijem sjeme sa tavana.
jer ove godine sam sijao sjemensk psenicu i bio u minusu.:?:
Posijao tritikal sa tavana i super bio sam u plusu sa njim.:finga:

farmervg

Aktivni član
Pridružen(a)
7 Lip 2010
Poruka
1,422
Ako ranije posadiš ranije češ druge godine imati žetvu pa stigneš još jednu sjetvu žitarica do zime:mrgreen:

KREÅ O

Član
Pridružen(a)
10 Lis 2011
Poruka
532
Pa ako je sad izorao i nagnojio i poravnao da se slegne 2-3 tjedna i onda posijao ječam, nije rano. Tako bi i trebalo bit.

ŠANANA

Aktivni član
Pridružen(a)
23 Sij 2008
Poruka
12,798
Ma da.....pihhh

Nema žurbe, još nisam ni kukuruze krenuo brat....
Tek kad oberem, pa lagano izorem i posijem sve u razdoblju od tjedan dana...i žito uvijek bude odlično, a znao sam sijati i drugom polovicom 10. mj, a sad je tek prošlo pola 9.-og

marko93

Super Moderator
Osoblje foruma
Pridružen(a)
31 Sij 2008
Poruka
5,905
Ma da.....pihhh

Nema žurbe, još nisam ni kukuruze krenuo brat....
Tek kad oberem, pa lagano izorem i posijem sve u razdoblju od tjedan dana...i žito uvijek bude odlično, a znao sam sijati i drugom polovicom 10. mj, a sad je tek prošlo pola 9.-og
Ma nema žurbe sa sjetvom..

Kod mene se uvijek netko nađe kome treba sijat prije Božiča ako nema snjega:partyman:

KREÅ O

Član
Pridružen(a)
10 Lis 2011
Poruka
532
Nisam ni ja još pobrao kukuruz, al čim ga poberem idem u akciju. Bolje da propadne selo nego običaji. Ha,ha. Kod mene je BC Rekorder 3.73kn/kg.

Draško

Član
Pridružen(a)
20 Sij 2012
Poruka
383
Nisam ni ja još pobrao kukuruz, al čim ga poberem idem u akciju. Bolje da propadne selo nego običaji. Ha,ha. Kod mene je BC Rekorder 3.73kn/kg.
Gdje je to, u kojoj trgovini i jel to cijena sa PDV-om ili bez?

KREÅ O

Član
Pridružen(a)
10 Lis 2011
Poruka
532
To je u Hrašču u Turopolju. Cijena je sa PDV-om. Imaju dobre cijene pogotovo umje. gnojiva. Nije mi baš uz put. pa kupujem veče količine da ne idem stalno tamo.

Pridružen(a)
3 Tra 2010
Poruka
465
To je u Hrašču u Turopolju. Cijena je sa PDV-om. Imaju dobre cijene pogotovo umje. gnojiva. Nije mi baš uz put. pa kupujem veče količine da ne idem stalno tamo.
u Rugvici sam pred 2 dana kupio 100 kg Bosuta, i 100 kg Vedrana, s cijenom 3,05 kn/kg.

Mireek

Član
Pridružen(a)
6 Ruj 2011
Poruka
382
Kaj velite na zaoravanje 5 15 30 prije sjetve ječma, ja bih probao ove godine veli mi jedan kolega da je prošle godine radio tako i da mu je žito bilo odlično

retro32

Član
Pridružen(a)
24 Velj 2012
Poruka
52
jedno pitanje odnosno dilema , dali je bolje prije bacanja gnojiva na brazdu ( a i samog ječma),
brazdu malo usitniti tanjuračom da gnojivo i sjeme ne propadnu preduboko
u zemlju ? ili se može baciti na brazdu bez ikakvog usitnjavanja, pa zatim
potanjurati ?

Posljednje uređivanje:

Dado121

Aktivni član
Pridružen(a)
14 Kol 2010
Poruka
2,141
Danas je jedan čovjek kod nas u selu več išao sijati ječam,nije li to malo prebrzo?

Na vrh