• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva 2012.-2022

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Imam priliku kupiti pivarski ječam sa silosa za posijat. Da li bi to bilo dobro posijat i kakav če bit za ishranu stoke?
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
Imam priliku kupiti pivarski ječam sa silosa za posijat. Da li bi to bilo dobro posijat i kakav če bit za ishranu stoke?
po mome misljenju treba gledat samo sto jeftinije da se dodje do hrane.
ova godina je to pokazala bar u mome kraju.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
po mome misljenju treba gledat samo sto jeftinije da se dodje do hrane.
ova godina je to pokazala bar u mome kraju.


Pa tu si u pravu. Ja više ne kupujem sjemenski ječam i zob, nego prvu reprodukciju. Kod mene je u trgovini 4 kn, a jedan dečko mi iz Slavonije dopelja po 1.80. Vjerujem mu, jer do sada nisam imao nikada probleme, čak sam i super zadovoljan sa prinosom. Nego mislio sam na dvoredni ječam i višeredni da li postoji velika razlika za ishranu.
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
Pa tu si u pravu. Ja više ne kupujem sjemenski ječam i zob, nego prvu reprodukciju. Kod mene je u trgovini 4 kn, a jedan dečko mi iz Slavonije dopelja po 1.80. Vjerujem mu, jer do sada nisam imao nikada probleme, čak sam i super zadovoljan sa prinosom. Nego mislio sam na dvoredni ječam i višeredni da li postoji velika razlika za ishranu.

ja sam danas nesto orao za psenicu i jecam.A mozda jos surtra nesto uzorem za
tritikal.I ozbiljno razmisljam da samo sijem sjeme sa tavana.
jer ove godine sam sijao sjemensk psenicu i bio u minusu.:?:
Posijao tritikal sa tavana i super bio sam u plusu sa njim.:finga:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ako ranije posadiš ranije češ druge godine imati žetvu pa stigneš još jednu sjetvu žitarica do zime:mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma da.....pihhh

Nema žurbe, još nisam ni kukuruze krenuo brat....
Tek kad oberem, pa lagano izorem i posijem sve u razdoblju od tjedan dana...i žito uvijek bude odlično, a znao sam sijati i drugom polovicom 10. mj, a sad je tek prošlo pola 9.-og
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Ma da.....pihhh

Nema žurbe, još nisam ni kukuruze krenuo brat....
Tek kad oberem, pa lagano izorem i posijem sve u razdoblju od tjedan dana...i žito uvijek bude odlično, a znao sam sijati i drugom polovicom 10. mj, a sad je tek prošlo pola 9.-og

Ma nema žurbe sa sjetvom..

Kod mene se uvijek netko nađe kome treba sijat prije Božiča ako nema snjega:partyman:
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Nisam ni ja još pobrao kukuruz, al čim ga poberem idem u akciju. Bolje da propadne selo nego običaji. Ha,ha. Kod mene je BC Rekorder 3.73kn/kg.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Nisam ni ja još pobrao kukuruz, al čim ga poberem idem u akciju. Bolje da propadne selo nego običaji. Ha,ha. Kod mene je BC Rekorder 3.73kn/kg.

Gdje je to, u kojoj trgovini i jel to cijena sa PDV-om ili bez?
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
To je u Hrašču u Turopolju. Cijena je sa PDV-om. Imaju dobre cijene pogotovo umje. gnojiva. Nije mi baš uz put. pa kupujem veče količine da ne idem stalno tamo.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
To je u Hrašču u Turopolju. Cijena je sa PDV-om. Imaju dobre cijene pogotovo umje. gnojiva. Nije mi baš uz put. pa kupujem veče količine da ne idem stalno tamo.

u Rugvici sam pred 2 dana kupio 100 kg Bosuta, i 100 kg Vedrana, s cijenom 3,05 kn/kg.
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Kaj velite na zaoravanje 5 15 30 prije sjetve ječma, ja bih probao ove godine veli mi jedan kolega da je prošle godine radio tako i da mu je žito bilo odlično
 

retro32

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
57
jedno pitanje odnosno dilema , dali je bolje prije bacanja gnojiva na brazdu ( a i samog ječma),
brazdu malo usitniti tanjuračom da gnojivo i sjeme ne propadnu preduboko
u zemlju ? ili se može baciti na brazdu bez ikakvog usitnjavanja, pa zatim
potanjurati ?
 
Posljednje uređivanje:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Danas je jedan čovjek kod nas u selu več išao sijati ječam,nije li to malo prebrzo?
 
Na vrh