• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva 2012.-2022

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Dečki kakva će se cijena kretati sjemenske robe, i što sijati,, BC ili RWA, ili nešto treće koju sportu, višeredni ili dvoredni.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
512
Ljudi, vidim da većinom imate kombinacije RD + sijačica, pa me zanima kad bacate gnojivo. Ja sam ovih godina porotiral, sa rasipaćem posijao gnojivo pa ječam, pa podrljao. Obzirom da imam hidrolift, ove bi godine sijao sa kombinacijom.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Kupio 500kg BC institut dvoredac Gorana, i 125kg pšenice kraljice, i sad planiram još 200kg pšenice brkulje, i 150kg ječma volio bih četveroredni ali je teško za naći.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Znam tu priču, navodno neki šestoredni zovu četveroredni, e sad ja sam jednom prilikom zvao neku agro opremu u Čazmi i kaže ženska imamo i dok sam ja za dva dana stigao gore veli prodano
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Postoje samo dvoredni i sestoredni a ljudi za neke 6 redne misle da su 4 redni zato sto mu zrna stoje u cik cak pa mu klas izgleda tanji i duzi
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Već nekoliko godina nisam sijal ječam. Prije sam sijal Barun. Ove godine još nisam odlučil jel bum pšenicu ili ječam. Ako bu pšenica, onda Kraljica (ak je bu u dućanu), a ječam ne znam koji bi.

Viduka,
jel buš Gorana sada sijal prvi put ili imaš neka iskustva za prenijeti?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
??? Nitko, ništa?

Dobri su više manje svi: preferiram Os Titan ali ok je i OS Lord i Maksim, od Kws Basalt ili RwaSandra. Tu svaki mora znat s kojom tehn. kreće u proz. i za šta, te prema podneblju....
Za veće količine cijena može biti od 2.65ječam2.75pšen(tret.Maksimom)...
Puno ima faktora koja dorada, s kojim sredstvom, koji trgovac, marže itd.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,143
Tako je Basalt odličan od višerednih, Sandra dvoredni krupno zrno. Basalt sijemo već par sezona unazad i ovu jesen opet ide.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,687
Ona firma iz Požege ima u ponudi tritikal tulus koji se dorađuje u Osjeku! U nekim trgovinama ostalo je puno zaliha od lani pa se može dobiti i do 25% popusta, zavisi o količini.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Viduka,
jel buš Gorana sada sijal prvi put ili imaš neka iskustva za
Do sad sam i ja sijao baruna i bio prilično zadovoljan, ali sam malo čitao o BC sortama, i ovaj goran mi je privukao pažnju karakteristikama, e sad kakav će biti to ćemo vidjet.
 
Na vrh