• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva 2012.-2022

amajic

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2021
Poruka
162
Kakav je prinos? 3 - 3.5t po jutru?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mrezek31

Član
Tu od
4 Velj 2022
Poruka
55
Tako je, pivarac. Polegnuća nije bilo općenito, a ovaj je prskan Moddusom

Stočni je 2.55kn, za pivarca sutra izlazi cijena valjda.
Križevci isto 2 kn, a za pivarskog sam čul 2,6
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
624
Postavite si pitanje tko će pojesti taj ječam. Cijena bikova i mesa je pala, mlijeka je sramotna, a ista je stvar i s peradarstvom. Koliko god mi htjeli da su cijene žitarica visoke, to bi trebalo poskupiti i sljedeći korak u proizvodnji a to se ne događa. Što dovodi do smanjenja sljedeće proizvodnje koja bi to žito trebala potrošiti te manje potražnje pa i manje cijene.
Bio sam protivnik energana za struju ali kako vrijeme ide, trebalo bi ih biti sve više.

Ja planiram sredinom tjedna skidati, koliko bude nacurio sve me strah.
Jer ga je vjetar s tučom polegao na zemlju.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Na sva moguca poskupljenja repromaterijala i goriva treba se vrtiti prica oko 2,50 kn a ne sad ce oni gledati naravno da nam plate cim manje.
I sam tako razmišljam, nažalost puno je ljudi koji kažu, a bit će ovo dobro, sam neka nije manje. Ne znam koju matematiku oni vode, ali ja nisam zadovoljan sa cijenama koje izlaze s obzirom da proizvodi poskupljuju cca 70-80 % umjetno 300%, gorivo 100%, pričam okvirno, ne detaljno...
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
I, po kojoj cijeni se vrši ječam na parcelama,cirka 800 čhv ? Ima li uopće računice baviti se proizvodnjom ječma?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Još nitko nije izašao sa cijenom barem kod nas. Kod nas je 700kn sa prijevozom bio hektar, ove godine će biti skuplje zbog goriva pa će se vjerojatno ravnati jedni po drugima i tu i tamo popustiti 50kn da dobije posao.

Što se tiče ječma, ja imam samo i isključivo pivarca, stočni nisam nikada niti pokušao - niti planiram, jer kao šro kolega Brad reče, tko će ga pojesti? Stočni fond nam je za k, a svi veliki će si već proizvesti sami tako da...
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Pitao sam za parcele od oko 800čhv koje su raštrkane u krugu od cirka 6 kilometara. Znači ako voliš do parcele od cirka 800 čhv 20min.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
A ja govorim općenito, nisam se bazirao na parloge.
Parlozi tipa toga su išli po 200kn/komad, e sad za vožnju ne znam koliko uzimaju. 😂
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,220
Kod mene 0.25 ha 600 kn u to je uračunato i baliranje slame u kockice za istu površinu.
 

MeđiMurec

Član
Tu od
13 Sij 2021
Poruka
74
Kod nas se još ne zna službena cijena... prije pola sata mi je rečeno da će danas formirati službeni cjenik... cijena oko 1,9 do 2kn/kg max...
 

Najnoviji postovi

Na vrh