• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

jedne lijepe vijesti

  • Temu pokrenuo jasarevic
  • Datum prvog posta
J

jasarevic

Guest
Pisao sam teme o steonosti i dijelio sa vama probleme iz svoje stale po pitanju steonosti i nacinu vodjenja. Sve tri moje krave koje su sjemenjene i u toku 3 mjeseca su izbacivale smedju sluzu te je jedna od njih nakon 24 sata od sjemenjenja izbacila krv. Mnogi su mi rekli da nije ostala steona od strane mojih prijatelja ali sam danas izvrsio pregled i utvrdio da su sve tri ostale steone. Sjemenjene su sjemenom rase crveni holstajn. NADAM SE DA CE VAM POMOCI MOJE ISKUSTVO KO JE PRATIO MOJE TEME. Hvala svima!! Vi ste meni pomagali,nadam se da sam i ja vama pomogao.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Može se desiti da krava krvari iako je ostala steona, mada je dosta češći slučaj da upravo krvarenje znači da nije ostala. Krvarenje je znak da je ovulacija prošla i da nije došlo do oplodnje, a uz to još, krv loše djeluje na spermatozoide pa oni propadaju, al eto nekad se desi i da ostane steona iako je krvarila. Mada je to dosta češći slučaj kod junica koje se prvi put oplođavaju, dok je to kod krava ipak rjeđe.

PS.
Nije bilo potrebe da otvaraš novu temu jer ovo što si pisao ovdje mogao si staviti u temu:
steonost
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
Več sem pisal u onoj tem kad se je spominjalo krvarenje nakon tjeranja.
Kad krava ili junica krvari 2. dan nakon tjeranja znači da se je dobro tjerala i da je zdrava i ako je bila osjemenjena na vrijeme velika je mogučnost da ostane steona.
Kad se krava dobro tjera rogovi maternice su napeti (tvrdi) i dolazi do laganog pucanaja kapilara na stjanki i zato dolazi do krvarenja. Kod junic bi bilo poželjno da 90 % nakon tjeranja krvari, a kod krav 60%.
Zato budite sretni kad krava krvari nakon tjeranja.
 

ljiljanakn54

Član
Tu od
23 Srp 2011
Poruka
96
Odlicno. Kod mene se puno puta desavalo da sjutradan prokrvare i to je uvijek bilo dobro. Ako prokrvare nakon 2 do 3 dana onda znam da nije steona. Samo mi nije jasno ovo oko smedje sluzi, da li je to trajalo 3 mjeseca ili su imale smedju sluz u vodjenju.
Jednom, dosta davno drzao nam je predavanje o osjemenjavanju jedan Amerikanac i na moje pitanje kad sjemeniti kravu jer obicno pocnu da sluze i dan ranije, dosta cesto nocu i tesko je znati kad je pocela da bi ispostovali osjemenjavanje nakon 10 do 12 sati od pocetka estrusa. Tada nam je on rekao da to radimo kad sluz bude braonkaste boje.
 
J

jasarevic

Guest
Kod mene kad krave vode izbacuju providnu sluz i tad se mogu sjemeniti. A kad krave izbacuju smedjkastu sluz to je onda 99% krava ostala steona,bar je tako bilo u narodu,jer su mi ove informacije iskljucivo davali stariji ljudi sa puno iskustva..dok su veterinari i ostali strucnjaci davali drugacija misljenja oko sluze. Pa sad sticem utisak da jos nije nista utvrdjeno 100%.
 

Mirnes M

Novi član
Tu od
18 Lip 2020
Poruka
2
Pisao sam teme o steonosti i dijelio sa vama probleme iz svoje stale po pitanju steonosti i nacinu vodjenja. Sve tri moje krave koje su sjemenjene i u toku 3 mjeseca su izbacivale smedju sluzu te je jedna od njih nakon 24 sata od sjemenjenja izbacila krv. Mnogi su mi rekli da nije ostala steona od strane mojih prijatelja ali sam danas izvrsio pregled i utvrdio da su sve tri ostale steone. Sjemenjene su sjemenom rase crveni holstajn. NADAM SE DA CE VAM POMOCI MOJE ISKUSTVO KO JE PRATIO MOJE TEME. Hvala svima!! Vi ste meni pomagali,nadam se da sam i ja vama pomogao.
I jal opasno kad krava ima smeđu sluz a steona 5mjeseci?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh