• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jeste počeli čupat voćnjake?

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

Zasto cupat?
osigurat i zapalit ,nije li pametnije?
 
D

Drazen

Guest
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

zvonis01 kaže:
čekamo tvoj primjer :twisted:

nećeš morat dugo....
 
T

Tomazy

Guest
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

Drazen kaže:
zvonis01 kaže:
čekamo tvoj primjer :twisted:

nećeš morat dugo....
što je bilo?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

Pa, Mr. T. i još neki bogataši su krenuli u sadnju veće količine voćnjaka. Za male više neće niti tu biti mjesta...
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

Pa da, nije zajebancija ljudi. Sadite jabuke koliko god možete jer kad uđemu u EU neće se više smjeti saditi. Kod nas u jednom trgovačkom centru jabuka zna biti pakirano po 2 kg za 6-8 kuna a cijena u rinfuzi za kg od 5 do 8 kn, a u Sloveniji koja je u EU u istom trgovačkom lancu jabuke po 1.5 do 2 eura za kg, a pakiranja od dva kg po 1.5 eura. Dakle jabuke su u EU daleko skuplje i zato sadite dok možete jer ubrzo se neće moč, a Dražena pustite nek priča što hoće.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

Priča se da u sloveniji plačaju onome tko uništi vinograd , pa jebi ga i ta evropa .Ako oni (veliki) odluče sjebati vočarstvo u domovini nikakva usporedba cijena neće donositi profit malim voćarima .
 
P

pozna

Guest
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

pa i ovdje su placali da se iskrce vinogradi,logicno, ako je tvoj konacni proizvod tj .vino preskupo u prodaji,nemozes ga prodati,propadas i prije ili kasnije ces pasti drzavi na grbu. drzava to reze u startu. kako mislis prodati bocu po 4-5 eura kad u bilo kojoj trgovini kupis butelju po 1.99 eura,vino sa svih strana svijeta,kvalitetna vina,ne drlog, koliko kosta recimo boca Ribara? 15-16 kuna,kvaliteta??????? ajd da ga netko pohvali a da nije alkoholicar. jabuke kupujem u rinfuzi,dosta su skuplje ali neusporedivo bolje,pakovanja po 2,3,5 kg ,ne hvala,isprobano sranje lijepog izgleda i zdrave boje.nista vise.netko gleda na cijenu,njemu su super. kupim malo ali kvalitetno i ne u nekim elitnim trgovinama,Lidl,Real ,Edeka,Plus,Netto. trgovine za obicne ljude.
 
K

korisnik2408

Guest
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

Pitam se samo koja mafija lansira price: "kada udjemo u EU nece se smjeti ovo, nece se smjeti ono..."
Nedavno u "otvorenom" bio prilog o seljaku koji u pola austrijskog sela ima farmu od 70 krava. Kod nas je to nezamislivo jer su nasi pavijani (politicari) donijeli zakone po kojima je to zabranjeno (gradnja male farme u naseljenom mjestu).
 
P

pozna

Guest
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

gdje se moze procitati taj pravilnik o standardima koji zadovoljavaju bilo koju proizvodnju u EU ? sigurno pitam glupost,sve je rekla-kazala,ili ipak ne ?????
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

pozna kaže:
. kako mislis prodati bocu po 4-5 eura kad u bilo kojoj trgovini kupis butelju po 1.99 eura,vino sa svih strana svijeta,kvalitetna vina,ne drlog, koliko kosta recimo boca Ribara?.

Aj molim te koje je to vino kvalitetno po 2eura?
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

nisam još odlučio krčiti ali ozbiljno razmišljam o tome jer definitivno to nije posao od kojeg se može živjeti! odlično pitanje dražene!

imam 5ha vočnjaka i i po svim mojim informacijama od toga obitelji u zapadnom svijetu žive odlično ( bar do sada ) što kod nas nije slučaj( ali ni približno ). malo da stavimo na papir što to znači solidan život. znači dvije osobe ( bračni par ) plača od 3-4.000,00kn +obaveze ( oko 2.000,00 po glavi - da ti ide i mir.i soc ) to je mjesečno 10-12 tisuća ( sa obavezama, a godišnje oko 120-140tis. čistih novaca . ako dodamo tu 10-15tis za repromat. i obradu + još nadničare kod kupljenja dođemo do rashoda od oko 150-200tis. kn godišnje. znači vočnjak od 5ha bi trebao donijeti 200tinjak tis.kn bruto zarade ( naravnu uz ajvažniju pretpostavku da ti roba bude plačena nakon prodaje štu je u mnogome i najveći problem ) da bi obitelji ostalo čistog dvije plače od 3.5oo,00 kn ( što i nisu nekakve plače s obzirom na rizike i obavljen posao ) . a to nam naši voćnjaci u HR nemogu ni približno donijeti . ispada da je to dobar fuš ( znači ako imate sreće da imate dobar posao ili mirovinu, na kojem se ne umorite i onda u slobodno vrijeme se bavite voćarstvom kao dodatnim prihodom) . malo je previše raditi 5Ha voćnjaka kao dodatni posao ( da bi se kvalitetno time bavilo ) .

s obzirom da se u EU od takvog posla odlično živi znači da ljudi imaju nekakve dodatne subvenicije za koje mi neznamo ( cijene proizvoda su odprilike slične kao i troškovi a oni žive odlično a mi nikako - nešto se tu ne slaže, a još su nam i troškovi života mamanji nego njihovi ) naravno mislim ako se čovjek ozbiljno bavi tim poslom , a onda su i rezultati puno bolji!

znači država mora koncipirati vočarstvo na takvim osnovama, jer ako kažu da obitelj mora raditi 10 Ha voćnjaka da bi preživjela a to neće ići. sama obitelj jednostavno ne može odrADITI taj posao bez pomoći sa strane a to više nije ista zarada i isti posao. drugim rječima bolje ćemo si naći oboje posao za 3.000kn svako i raditi nego se baviti voćarstvom. u tom slučaju u vočarstvo će ostati kao dobaro dodatno zanimanje ili će se njime baviti veliki kao što sad ( todorić , raić ...) idu u okrupnjavanje voćnjaka. znači opet idemo u krivom smjeru , k latinskoj americi a ne prema europskim standardima!
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

Pa podigni na 10 hektara, normalno da moraš imat jednog dva radnika stalno plus kad je rezidba, a da ne govorim o berbi koliko onda treba ljudi. Naravno da bi trebao imati i hladnjaču, jer ta investicija se itekako isplati. Joj meni lijepo sam napisao da su cijene što se tiće jabuka duplo veće u Slo nego kod nas u istom trgovačkom lancu, ne znam zašto. Tko ubija cijenu na našem tržištu, najvjerojatnije Agrokor i ostala ekipa koji uvoze tko zna otkud i pred sezonu berbe jeftinu prošlogodišnju jabuku. Nemojte mi pričat o dostojanstvu i svemu ostalom kad si svoj gazda i nečiji rob. To što netko sebi ne zna organizirat proizvodnju i posao nije moja krivica isto kao što nitko ne snosi bilo kakvu odgovornost za moj život. Ne kaže se bez veze bolje svoj pepeo premetat nego tuđe žito, drugim riječima bolje biti svoj gazda pa makar sirotinja nego sluga nekome.
 
P

pozna

Guest
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

pa to vino po 2 eura ,butelju,i neces naci u HR,i nema mjesta cudjenju pogotovo potcjenjivanju,pogledajte cijene u europi,koliki je izbor,neznam kako ce se nasi vinari snaci jednog dana u toj konkurenciji.mislim i na konkurentnu cijenu i kvalitetu
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

Ma joj ljudi što se vi sekirate, pa kako vam nije jasno da mi moramo uči u EU i da je to za nas odlična stvar
jer kad uđemo u EU (ili ona u nas ) našim rijekama potocima i jezerima će poteći med i mlijeko
i živjet ćemo sretno do kraja života :mrgreen:
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

Ružić u gospodarskom listu br. 13/14 od ove godine da ne bude zabune, uz sve već rečeno i s pravom puno puta hvaljeno i slikano (suvremeno voćarstvo, inovativne tehnologije, odvažnost ....) izjavljuje kako podiže jhoš voćnjaka.
Sad je pitanje za diskusiju kako se to uklapa u ovu temu.
Ajte najprije vi pa ću poslije ja.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

batad kaže:
Ružić u gospodarskom listu br. 13/14 od ove godine da ne bude zabune, uz sve već rečeno i s pravom puno puta hvaljeno i slikano (suvremeno voćarstvo, inovativne tehnologije, odvažnost ....) izjavljuje kako podiže jhoš voćnjaka.
Sad je pitanje za diskusiju kako se to uklapa u ovu temu.
Ajte najprije vi pa ću poslije ja.
stranica br 3
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

ilegalac kaže:
Ma joj ljudi što se vi sekirate, pa kako vam nije jasno da mi moramo uči u EU i da je to za nas odlična stvar
jer kad uđemo u EU (ili ona u nas ) našim rijekama potocima i jezerima će poteći med i mlijeko
i živjet ćemo sretno do kraja života :mrgreen:

E pa cijenjeni, ja sam vec covjek u zrelim godinama, nisam niti ne obrazovan niti blesav, za sad jos uvijek logicno rasudjujem i znam predvidjeti neke stvari. Sto se tice meda i mlijeka teci ce samo dok krenu nasi mljekari i medari prosvijedovati poput Francuza prije pet godina dok su parlament polijevali mlijekom i koji su se izborili za subvencije . Ako mislimo da ce nam neko iz cista mira ponuditi bolje uvjete proizvodnje, prodaje i zivota od svog rada onda se grdno varamo, cak niti nasoj vladi to nije u interesu a kamo li Evropi.
Ako se malo osvrnete na nedavno uclanjene Evropske zemlje kao sto su Madjarska, Rumunija, Bugarska vidjecete sta je osnovni cilj evrope, cilj je u kratko na civiliziran nacin stvoriti roblje ovdje ne mislim samo na poljoprivredu, unistiti proizvodnju na neko vrijeme, rijesiti se svojih viskova, naravno nekvalitetnih, otkupiti dobra kao sto su energenti, zemlja, voda , obala te kad se to desi onda cemo biti prisiljeni raditi za zivot pod nihovim uvjetima koji svako nisu povoljni za malog covjeka.
Sto se naseg puta u evropu tice on je zacrtan 2005 godine gospon Sanader je pokupio lovu za to da nas utamnici samo jos nije dobar trenutak za to, gospoda s nama zastrasuju Srbiju Makedoniju Albaniju i sve ostale na Balkanu i mislim da je vise nego jasno da cemo u evropu ici u paketu (tako da ce se i najmanja prednost ako ju budemo imali) istopiti i bicemo u tezoj situaciji nego sto zasluzujemo.
Apsolutno sam siguran da bi nam bilo lakse i puno jednostavnije da ne ulazimo u Evropu, medjutim ocito je da nas niko nista ne pita , ja se samo pitam ima li u Hrvatskoj dovoljno odvazna i pametna osoba da podigne tuzbu na ustavnom a moguce i na medjunarodnom sudu protiv osoba koje nas guraju u robstvo i pored toga sto u ustavu stoji da nas vise niko nemoze samovoljno odvesti ni u kakvu asocijaciju sto se ocito cini.
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

U Rovinju na pijaci na rivi cijena trešanja 100 kn/kg, breskve 50 kn/kg ..........................
Nije London ali nije ni daleko.

Dražene jaaaaaaaaaavi seeeeeeeeee !
 

Najnoviji postovi

Na vrh