• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

John Deere 2040 s

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zanima me sve u vezi tog modela traktora, dal ima kakve skrivene mane, kakve tvorničke nedostatke??
Ako ga netko ima, ili ga je imao nek napiše svoje mišljenje i zapažanje, kakav je bio u radu?

Kakvi su motori?
Kakvi su mjenjači?
Kakva je hidraulika?

Koliko je to jak i izdržljiv traktor s obzirom na svojih 75 ks?

Sve živo me zanima u vezi tog modela traktora! :)
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Re: John deere 2040 s

Pravi traktor ako nema puno radnih sati.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: John deere 2040 s

Za sate neznam, znam da ima SG2 kabinu, prednji hidraulik i kardan, moram saznati godište i radne sate, ako je sat uopće ispravan.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Mi smo ga imali prije nekoliko godina a prodan je u selo i još radi..
Sve zavisi u kakvim je rukama bio a problema nema ako se odrzava ..Motori su bez mana ali se problem javlja kada se potroše kocioni diskovi a vlasnik ne primjeti..sve krene otuda.
Pocne ubacivati špene u mjenjač pa volan i na kraju hidraulik.Sve koje znam iz te serije su tako prošli..
Ako se to nije desilo idu bez brige 15 -20 tisuča sati.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A kak vidjeti i znati u kakvom su stanju kočioni diskovi?

Daj mi reci, svi govore da je to velik potrošač u ovim sitnim poslovima? Kod mene bi morao kositi, prskati, sijati i tako dosta tih sitnih poslova.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pa za nema nekavi filter koji bi trebao riješiti špenu?
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Nije potrosac ako ga se ne tera u visoke okretaje..
Ako su kočnice ispravne da ništa ne struže i ne trza volan a brzine da se lagano šaltaju bez zvukova onda je vjerovatno ok.
I hidraulika na hladno ne smije tržati ili vibrirati
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vidio i probao traktor...

84. godina, na satu stoji nešto malo ispod 6000 rh, mehanički sve funkcionira, dok bi se našlo posla oko struje, traktor zadnjih 5-6 godina salbo radi, gotovo ništa od kako je stari vlasnik umro tako da je traktor izrazito zapušten, inače vlasnici su ljudi več 15 godina, od 2002. je kod njih, stigao iz Njemačke.

Neznam ni sam kaj da radim, da mi je neki majstor koji se razumije i dobro poznaje te stare modele pa da ga pogleda samnom i da svoje mišljenje, možda bi bio pametniji.

probat ću si dogovoriti probu 2-3 dana da ga malo zagrijem i da vidim kak diše.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Traže dosta para...al ajd poznajem ga.

Zaboravio sam napisati, mjenjač ima jedan power, mehanički kalač, jel da se tak izrazim, znači svaku brzinu kala na pola, ako sam dobro izračunao to je 16+8 mjenjač.
Jel ima problema s tim mjenjačem?

Šalta se mrvicu teže, kad ga treba cimnut lijevo-desno da prekoli, to ide malo teže, mada ja krivim polužje, sve je dosta prljavo, trebalo bi očistiti i podmazati, možda bi lakše išlo.

Uglavnom neznam ni sam kaj da mislim, kak da ocjenim taj mjenjač, meni je sve to super u usporedbi na IMT mjenjač, trebao bi probati netko tko ima iskustva s takvim traktorom da vidi u kakvom je to stanju.

E da, akj se tiće kočnica, pedala je izrazito tvrda, ali koči odmah na pritisak, znači ne propada, odmah hvata, neznam dali je to tako dobro ili ne.
Kvačilo fino, lagano, nema zamjerke.
Volan se fino okreće, lagano i nema zastajkivanja, anjšlag odličan :)
Hidraulik radi, diže gore dole bez trzaja, e sad samo treba vidjeti kak točno funkcionira, dal to ima fine hidraulike?
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Ako je to tak kak si napisao,i ako ti cijena odgovara,ili možeš dogovorit cijenu ne razmišljaj puno..
JD je to,i stvarno tu se nema kaj puno razmišljat..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kabina je solidno očuvana, ali je izrazito zapuštena i prljava.
Ako misliš na buku kabini, SG2 je to, tiho je, ali baš tiho.

Ako je to tak kak si napisao,i ako ti cijena odgovara,ili možeš dogovorit cijenu ne razmišljaj puno..
JD je to,i stvarno tu se nema kaj puno razmišljat..
A gle, cjena je malo visoka, više nego bi ja dao za tog traktora, ali samo zato kaj poznajem taj traktor več 15 godina bi pristao na te novce, no opet me zanimaju svi detalji da budem spreman na moguće kvarove, jer kod mene bude dosta radio, dok kod sadašnjih vlasnika nije gotovo nikaj ni radio.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod meni ima par takvih traktora jedan radi doslovno dan i noč , nema tih novaca da ga rođak proda . Kaj se tiče njegovih 75 ks je više nego MF-ovih 88 jer je prodal takvog i kupil 105 ks MFa . Jedino kaj znam slagan je motor mijenjani sklopovi (zakuhal radi gubitka antifriza a vozačica nije skužila) repariran celinder kupluga i malo igranja sa strujom jer se prednja vuča uključuje kad nema struje na zavojnici . Uglavnom odličan traktor pogotovo ak je Švabo Francuz zna zezati i nepašu dijelovi od Nijemca . Traktor ima tvornički prednji utovarivač a nigdje povijan ili popucan .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja znam da čovjek kao biče ima predrasude ..i da je to prirodno , rekli bi čovjećno ..ali ovo je bome previše za tak mladog čovjeka .Imam jednog takvog tu uz sebe i bome mu nije lako .Taj ima problema od kave nadalje ..da cigareta nema filter pušil bi od sredine
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A gle puki, ja sam sad u uzlaznoj fazi i gledam na svaku kunu kam se uloži i 10.000€ je za mene izrazito velik novac da ga potrošim samo tako, moram dobro razmisliti i odvagnuti, zato se toliko i raspitavam oko traktora, nije to kava ili cigarete, nit pijem kavu, nit pušim, to je glupa usporedba.

Željko, znači ti traktori su zvjerke, ovaj je original Švabo, došao prije 15 godina iz Njemačke.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ne zna puknuti kak ruke drhču dok nekom nabrojiš 20 000e za traktor koji si samo provozao,i kaj sve tad prolazi kroz glavu...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zato teba biti čist u glavi i onda kupiš po sreči , ja znam dosta primjera oko sebe a i foruma gdje ljudi previše filozofiraju , važeju i premeču , rezultat je da kupe mačka u vreči .

mentalitet ljudi na ovim prostorima je takav da je od svete discipline trgovine napravio kupleraj .
I onda naravno da takav sklop u glavi stalo ima primisao da ga hoče zajebat .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Stoji i tvoje mišljenje, nema diskusije.
U mojoj situaciji se ne radi o možebitnom zajebu, jednostavno se radi o čistom nepoznavanju dotičnog traktora, znači kupovinana sreću kak si gore napisal, pa bumo vidjeli, ako sam takve sreće da pojedem gov*o ok, ako nisam nemože bolje za mene :)

Do kraja ovog mjeseca budete znali dal sam ga kupio ili ne.

U međuvremenu molim puno komentara i ako bilo tko kaj zna u vezi tih modela traktora, biobih zahvalan.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Sve jedan stroj polovan je kupovina na sreću.
Najbolje da neđeš nekog tko ima istog takvog duže pa da proba toga.
 
Na vrh