• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

John Deere hidraulika

Sole

Novi član
Tu od
25 Srp 2017
Poruka
1
Pozdrav
Da li je neko imao iskustva sa JD 2130 1976 godina. Kupio sam skoro traktor i nemam iskustva. Moze li mi neko pojasniti gdje se sipa ulja za hidrauliku a gdje za mjenjac ili je to spojeno. Hidraulika mi izuzetno sporo dize.
 

Markus

Novi član
Tu od
19 Velj 2015
Poruka
1
Pozdrav, vidim da ti nije nitko odgovorio na pitanje ne znam da li si se snašao do sad. Ja sam isto od neki dan vlasnik jednog 2130. Nisam ga dobro ni pogledao, ali pošto imam od pre dva komada 4040, 4755 jd-a ulje od hidraulike i mjenjača im je isto oznake JD50 ima ga INA ali ima ga i modriča JD fluid.
Možeš li mi reći da li si možda uz traktor dobio još jedan izvoda kardana za 1000 obrtaja pošto ti traktori po neki imaju tu opciju moj ima ali nisam dobio taj drugi deo pa ako imaš mogao bi mi pomoći s dimenzijama da ga napravim.
U sput nisam neki maistor, ali sam i 4040 i 4755 rasturao i popravljao mjenjače na njima tako ako ti šta zapne slobodno javi možda ti mognem šta pomoći poz.

Zaboravi ti reći što se tiče dizanja hidraulike po meni prvo pogledaj nivo ulja hidraulike, zapljanost filtera pa zatim ako ti i servo volana loše radi izmeriti pritisak hid.ulja naj zgodnije na brzim spojkama, ako je sve u redu možda je neki ventil u problemu.Pogledaj na netu JD parts catalog ukucaj svoj model pa malo pregledaj kako su mu vodovi hidraulike poslagani bit će ti malo jasnije.
Nadam se da sam malo pomogao poz...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Da se prikpam temi sa pitanjem.. Dal ko pozna kakvog majstora koji se dosta razumije u te stare Johnije.. imam problem sa pritiskom u sistemu transmisije
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Probat ću ti saznati. Upoznal sam neke ljude iz Slavonije, samo da dojdem nekak do njihovog broja.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Probat ću ti saznati. Upoznal sam neke ljude iz Slavonije, samo da dojdem nekak do njihovog broja.
nedavno sam razgovarao sa čovjekom iz slavonije ,mislim da je iz Osijeka,to su +traktori iz njegovog doba..i stvarno mi je puno pomogao,smjernice i to.. ali ja sam još uvijek na točki 1. problem je pronac čovjeka koji će navarit i odtokarit nove utore za karike..komada 5.. osovina je tvrdoće 50 rokvela.,što i nije prestrašno..
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486

Gaspar

Novi član
Tu od
20 Tra 2019
Poruka
16
Trebao bi pomoc oko hidraulike i getribe ako mi se neko moze javit??
 

DJIVANT1990

Novi član
Tu od
4 Ruj 2019
Poruka
3
Pozdrav,

Imam problem na John Deere 2030 (mislim da je 1978 GOD) problem je hidraulika, nedize skoro nikako, serva nema, ulja ima, filter novi, ali kada se naspe ulja u mali rezervoar koji stoji iznad hladnjaka onda diže ko lud, ali stvar je sto ulje ne ostaje u tom rezervaru (kad ima ulja u rezevraru podiže dok iscuri iz rezervara vise ne diže a ulja ima dovoljno kao da negdje iscuri iz tov rezervara ali neznan gdje) ako može pomoć ako ima ko bilo kakvog iskustva šta bi moglo biti.
L.p Ivan Tomic
 

DJIVANT1990

Novi član
Tu od
4 Ruj 2019
Poruka
3
Pozdrav,

Imam problem na John Deere 2030 (mislim da je 1978 GOD) problem je hidraulika, nedize skoro nikako, serva nema, ulja ima, filter novi, ali kada se naspe ulja u mali rezervoar koji stoji iznad hladnjaka onda diže ko lud, ali stvar je sto ulje ne ostaje u tom rezervaru (kad ima ulja u rezevraru podiže dok iscuri iz rezervara vise ne diže a ulja ima dovoljno kao da negdje iscuri iz tov rezervara ali neznan gdje) ako može pomoć ako ima ko bilo kakvog iskustva šta bi moglo biti.
L.p Ivan T.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Dobava ulja je u pitanju,.... postoji jos jedna pumpa u mjenjaču koja napaja taj prednji rezervoar,ukljucuje lamele od kardana,pa zatim lamele od brzih sporih... ako iz nje ne izlazi minimalno 11 bara...negdje po nutra pušta.. a za toc ako nemate dobrog majstora... prodat i zdravo...ja sam imo 2130 i 2 mjeseca je bio raskopan i na kraju sam ga prodo,jer je popravak bio neisplativ..
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
143
Ima majstora ,kako ne u osijeku ,šarac je poznat majstor za te starije serije jd pogotovo te 30 ,,40,50 serije ili darko biro ,biro je mom susjedu slagao 2850 isto mi hidraualika nije radila kako treba ,je platio masno popravak al traktor je ispravan ,opet sve ovisi o isplativosti ulaganja,LP
 

DJIVANT1990

Novi član
Tu od
4 Ruj 2019
Poruka
3
Dobava ulja je u pitanju,.... postoji jos jedna pumpa u mjenjaču koja napaja taj prednji rezervoar,ukljucuje lamele od kardana,pa zatim lamele od brzih sporih... ako iz nje ne izlazi minimalno 11 bara...negdje po nutra pušta.. a za toc ako nemate dobrog majstora... prodat i zdravo...ja sam imo 2130 i 2 mjeseca je bio raskopan i na kraju sam ga prodo,jer je popravak bio neisplativ..
Ok hvala na informaciji, ali mislim da će mo ga i mi onda najprije prodati takvog kako je jer općenito traktor nije nekog stanja pa je upitna isplativost

Ima majstora ,kako ne u osijeku ,šarac je poznat majstor za te starije serije jd pogotovo te 30 ,,40,50 serije ili darko biro ,biro je mom susjedu slagao 2850 isto mi hidraualika nije radila kako treba ,je platio masno popravak al traktor je ispravan ,opet sve ovisi o isplativosti ulaganja,LP
[/
Samo sto mo mi u Bosni (kod Bosankog Šamca) a kako je traktor lošijeg stanja ne vjerujem da će mo se upuštati, bolje prodati pa gledati nešto poput 2140 ili 2850 samo i to je danas isto upitno u kakvom su stanju
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
To su ipak traktori novijeg godišta i dosta razvijeniji u hidraulici za razliku od 2130,2020 i sl... jedino ako nema oznau "LS" ,sto bi značilo da nema taj sistem "polovljenja" brzina (kornjača,zec)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Jasminmanga

Novi član
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
3
Traktor je kod mene par mjeseci izbio mi hidraulicno ulje pored osovine pumpe zamjenim semering par sati rada ponovo stavim pakung al opet zamjenim filtere sad jos vise ako neko zna zamolio bi da mi objasni sta se desava
 

Jasminmanga

Novi član
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
3
Pozdrav,

Imam problem na John Deere 2030 (mislim da je 1978 GOD) problem je hidraulika, nedize skoro nikako, serva nema, ulja ima, filter novi, ali kada se naspe ulja u mali rezervoar koji stoji iznad hladnjaka onda diže ko lud, ali stvar je sto ulje ne ostaje u tom rezervaru (kad ima ulja u rezevraru podiže dok iscuri iz rezervara vise ne diže a ulja ima dovoljno kao da negdje iscuri iz tov rezervara ali neznan gdje) ako može pomoć ako ima ko bilo kakvog iskustva šta bi moglo biti.
L.p Ivan T.
Jarane imas li kakvog iskustva kod mene nabije pritisak ulja u malom rezervoaru i probije ulje pored velike hidro pumpe ona tanka cjevcica sto provodi do lezaja na osovini pumpe
 

Asko

Novi član
Tu od
24 Pro 2020
Poruka
1
Traktor je kod mene par mjeseci izbio mi hidraulicno ulje pored osovine pumpe zamjenim semering par sati rada ponovo stavim pakung al opet zamjenim filtere sad jos vise ako neko zna zamolio bi da mi objasni sta se desava
Pozdrav ako je upitanju izbijanje semeringa na osovini od velike pumpe i curenje ulja upitanju ti je ventil u malom rezervaru ili ga nema ili je se otkačio pogledaj bude kuglica,opruga i kao tronozac sto drzi sve to.
 

Najnoviji postovi

Na vrh