• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako naterati kokošku da kvoče

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Zdravo svima..Ovu temu zapocinjem iz razloga zato sto mnogi ljudi imaju problema u tome da kokosi nece da kvocaju,pa tako i ja...

Ako neko zna nesto o tome neka slobodno napise..

Hvala..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Re: Kako naterati kokosku da kvoče

Evo sad ću napisati ono šta sam već par puta pisao,kako natjerati kokoš da legne na jaja! Meni svaki put uspije (sad leže tri),uzmeš kokoš za koju znaš da ima nagon ležanja (znaći da je jednom ležala na jajima,a to znaš jer poznaješ svoje kokoše od prije) zatvoriš je u posebnu gajbu di će inače ležat na jajima,gajba mora biti polumračna,pređeš na hranu iz kuće(ostaci od ručka i večere nikako koncentrat) i u tu zdjelicu sa hranom udrobiš kocku kvasa (friškog) kojeg kupiš u trgovini i tako je hraniš 10-15 dana oko 10 dana napraviš joj gnjezdo i u njega staviš jedno jaje,kad kokoš legne tako blesavo da možeš ruku gurat ispod nje a da se ne digne tek onda postaviš friška jaja pod nju i ćekaš!!!
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Re: Kako naterati kokosku da kvoče

Da li to znaci da je treba drzati zatvorenu 15 dana?
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Re: Kako naterati kokosku da kvoče

Pa nije li to mnogo surovo? Mozda ugine.
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Re: Kako naterati kokosku da kvoče

Po meni je to odvajanje cisto mucenje. Najbolje je da je pustis pa ce leci ona kada bude htele. Ako je kvocala prosle godine u julu verovatno ce i ove godine.
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Re: Kako naterati kokosku da kvoče

Mozda ce...pravile su pauzu sa nosenjem jaja i sad su neke opet krenule a i ona....Isto je tako krenula i prosle godine i 31.juna je snela jaje i ostala na njemu i odmah sam joj stavio jaja1.jula . Inace nju sam pre dve godine dobio na poklon i prosle godine se je prvi put razlegla. Mislite da mogu da se nadam da ce i ove godine?
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Re: Kako naterati kokosku da kvoče

Trebalo bi da legne i ove godine, jer ako je neka koka kvoce jednom, posle par meseci kvoce ponovo. Samo budi strpljiv.
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Re: Kako naterati kokosku da kvoče

Kad bi se razlegla,bio bih presrecan..Ako ima kvocki,jaja nikako necu staviti od mojih kokica jer znam nekog kome dosta kokosi kvocu,i od njega cu uzeti..
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Re: Kako naterati kokosku da kvoče

Ljudi,ova bela od prosle godine je pocela da svaki dan nosi jaje.Nikad se nije tako desilo.Uvek promasi jedan dan,a sada svaki dan..Mozda je to neki znak..
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Re: Kako naterati kokosku da kvoče

Ma bre pusti kokosku malo. Nece ona da legne kad ti hoces. To sto je snela 2 dana za redom nema veze, mozdaje to slucajno. Daj joj vremena, ne mozes na minute da joj meris kada ce da legne :)
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Re: Kako naterati kokosku da kvoče

Onda kupi mali inkubator,ja ću dogodine!!!
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Re: Kako naterati kokosku da kvoče

I ja da se pohvalim.Pre 2/3h na 12 jaja od zadnja 3 dana,legla je kokoska bela,ali ne ona od prosle godine vec jedna druga.Ostavio sam je na ta jaja do sutra da vidim da li ce ostati na njima.Kad joj se priblizim,dere se ko luda a i po malo zakvoce.Ako ostane sutra stavicu joj druga jaja.Kako je bolje, 13 ili 15 jaja? Prosle godine su bila 13.
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Re: Kako naterati kokosku da kvoče

Mislim da je bolje 13 jaja jer mi se cini da su te bele koke malo sitnije pa da ne bi prehladila jaja. Posto si rekao da ti je macka prosle godine davila pilice bolje ti je da ih nekako zagradis da ne moze macka do njih. Srecno :)
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Re: Kako naterati kokosku da kvoče

Od jutros nekoliko puta je ustala ali se vratila na jaja.Ako ostane do veceras,stavicu joj druga jaja. Ona se vrati tek kad je ja stavim pored gnezda.Plasim se da ce da ustane. Primetio sam da je skinula i malo perja sa grudima,i kad hoda kvoce. Sta da radim ako ustane?
Ovo je ona.

2wcmsfl.jpg
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Re: Kako naterati kokosku da kvoče

Pa nisi trebao da joj stavis odmah toliko jaja. Bolje da si stavio 1-2 i da je pustis da lezi 1-2 dana i kada lepo lezi da joj stavis ostala jaja. I ako nisi ogradi je da druge kokosi ne mogu do nje da joj ne bi podnosile jaja i uznemiravale je.
 
Na vrh