• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kineska roto kosa FM120 - baca ulje na odusak

hacklordsniper

Novi član
Tu od
3 Svi 2017
Poruka
10
Pozdrav,

kupio sam novu kosu FM120 sa tri noza (slika u prilogu). Nakon 15 minuta rada pocne bacati ulje van na odušak i iducih 10 minuta sve ulje je vani. Stavio sam Hipenol SAE90, natočeno do kontrolnog vijka. Odusak je u redu, nije zacepljen, ulje se zagrije na 57c. Ima li netko ideju zasto se to dogada?
 

Prilozi

  • IMG_3922.JPG
    IMG_3922.JPG
    20 KB · Pregleda: 119
Posljednje uređivanje:

hacklordsniper

Novi član
Tu od
3 Svi 2017
Poruka
10
Sumnjam da bi pomoglo, kosa izbaca van ulje da gotovo nista ne ostane, cca 8-10 cm ispod kontrolnog vijka
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Dosta se ulje zagrije, a možda neko gušče ulje da staviš pa da onda probaš ?
Samo nagađam.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
na kojoj visini je taj kontrolni vijak u odnosu na centar vratila gdje natakneš kardan?
s kojim traktorom to vrtiš i na koliko okretaja?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
A na kojem je mjestu odušak?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
A koliko je navoj oduška niži od poklopca i koliko je visok sam odušak?
Imal sam sličan problem na kosilici za MTK, pa sam to riiješil za cca 50mm produženim oduškom.
Ako ti se neda igrati s tim, ulij polutekuću mast (INA Viskoma R00) umjesto ulja. Ona nebi trebala bježati.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jedno glupo pitanje. Jel moguće da je položaj rupe takav da zupčanik baca ulje direktno u rupu oduška?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Nije uopće glupo pitanje. To sam i sam pomislil, ali nije. Zupčanik je prije ili poslije rupe za odušak, ak je isti na sredini.
 

hacklordsniper

Novi član
Tu od
3 Svi 2017
Poruka
10
Mislio sam skinuti poklopac, ali nisam ništa dirao zbog garancije. Inače ova je bila posljednja u ducanu, stara je oko 3-4 godine, možda ju je i netko vratio.

Već mi se tjedan dana izmotavaju gdje sam ju kupio, pa budemo vidjeli. Inače kažu da nikad nisu imali takav problem, a sve su na isti kalup bile.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Nisu imali problem jer se nitko nije žalio. Ne znači da problema nije ni bilo...
 

hacklordsniper

Novi član
Tu od
3 Svi 2017
Poruka
10
Nisu imali problem jer se nitko nije žalio. Ne znači da problema nije ni bilo...

Sumnjam da bi netko dao za priključak skoro 5000 kn, koji nemože raditi niti 15 minuta pa se nebi žalio.

Uglavnom bili serviseri, utvrdili da je problem u Hipenolu od Rauša i da to uopće nije hipenol već mineralno motorno ulje. Ulili svoje kvalitetnije ulje i opet isto. Sad ne razbije ulje, ali ga svejedno baci van.

Drugi tjedan dolaze promjeniti reduktor.
 

hacklordsniper

Novi član
Tu od
3 Svi 2017
Poruka
10
Da javim završetak sage oko kose. Iduće je servis kose utvrdio da ja uključujem kardan na 1000 okr i zato kosa baca ulje, pa su im iz Sekre objasnili da moj traktor ima samo 540 okretaja i nema više brzina na kardanu (jer meni nisu vjerovali).

Potom su utvrdili da je vjerojatno moj traktor neispravan, odnosno da je krivo sastavljen u tvornici (krive zupčanike su stavili) i kardan se vrti preko 1000 okr/min, a digitalni prikaz okretaja kardana koji ima traktor je tek tolko bezveze stavljen na traktor i ne prikazuje stvarno stanje.

Uglavnom onda smo se morali zaoštriti jer nisam pristajao na prijedlog da se na novom traktoru rastavi getriba i vidi jel je Japanac stavio koji krivi zupčanik (veću glupost nisam u životu čuo)

I onda su stavili novi reduktor i problema više nema...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Čovječe, koliko truda da izbjegnu zamjenu reduktora koji košta parsto kuna u nabavi...
 
Na vrh