• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kiper prikolice

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Moze li se od dvostranog kipera napraviti trostrani? Moja je dvostrani 5×2m i ima 2 cilindra
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,625
Može.
Prodaš i kupiš trostrani kiper. Najjednostavnije i najsigurnije.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Ovisi koje. Ja imam strauman 2 strani, 7 tona nosivosti sa novim 18 colnim balonkama, ima naletnu, vuce je ferko bez problema. Nebi ja nju sam tak nekom poklonio.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Na IMT prikolici mi pusta ulje dok kipa, dole na kugli cilindra, otvarao, i dole ima zaptivka, trazio drugu da kupim, imaju samo koplet garnituru gumica za cijeli cilindar, prodaje li se to gdje odvojeno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,625
Blindiraj kuglu i napravi dotok ulja sa strane ili na donjoj kapi cilindra, kak imaju novi cilindri. To se neda zadihtati. I ja to planiram prepraviti na mojoj Tehnostrojkib jer je uvijek masni flek ispod nje.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
I ja sam se cudio sto je to upoce tako radjeno, mogli su to tako nekako napraviti.gdje mislis da je najbolje zabusiti holender,
 

marinko96

Član
Tu od
29 Kol 2015
Poruka
70
Zanima me dali ima tko iskustva s ravnanjem kistre na kiperici posudio sam kipericu i normalno majstori ostavili sva 4klina i digli sredinu na kostri 4 prsta otprilike e sad me zanima ko ima iskustva s ravnanjem da mi udjeli savjet
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Jel jako pretrgnuta ili ne, daj neke slike. Ako nije jako složi gore neki križ nabavi dizalicu malo podigni sa jedne strane, podloži i na sredini napumpaj dizalicu, mižda skoči na mjesto.

Ja i ti sami u garaži, šrajfamo po turaži!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,625
Sad reći onom komu si ju posudil da ti kupi novu...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Još dan danas se čudim ljudima koji imaju sva 4 klina na kiper prikolici!
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Zanima me dali ima tko iskustva s ravnanjem kistre na kiperici posudio sam kipericu i normalno majstori ostavili sva 4klina i digli sredinu na kostri 4 prsta otprilike e sad me zanima ko ima iskustva s ravnanjem da mi udjeli savjet
Parkitas prikolicu ispod betonske ploce, grede, cvrst oslonac. Pod prikolicu podbacis blokove, klade ili sli, da tockovi ne trpe, postavis na sredinu dizalicu hidraulicnu, drvenom gredom na mjeru upres u plocu i polako pumpas dizalicu. Oprez dizalica moze da iskoci, stoga malo duzu polugu. Ako ne ide, onda malo brusilicu u ruke i malo nasijeces nosacc na dijelu gdje su pomotani, kad dotjeras na strao, povaris nosace i to je to.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Kolega je nedavno ravnal IMT prikolicu. Isto su digli a klinove nisu izvadili. Zagrijali sa dva brenera, svaki sa jedne strane, i poravnali sa dizalicom. Na hladno nije išlo, probali su pod betonsku gredu ali su ju počeli dizati a prikolica ne mrda.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Zetorproxima90, ti pazis na klinove. Ali lako bi se moglo desiti da prodjes kao marinko ako posudis nekome prikolice..
Nakon prvog kipanja smo skidali dva klina sa nase jer se, eto, meni desilo da sam ostavio sva cetiri. Srecom stao sam prije nego se sanduk poceo dizati.
Ljetos sam hodao oko prikolice nakon sto su ju vratili kuci, netko je stavio jedan klin lijevo,drugi desno. A prikolica dvostrani kiper. To mi jos nije jasno..
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Kad posudjuješ pitaš kud ce kipat i izvadiš dva i bok.

Al najbolje ne posudjivat nekome tko nema kiper prikolicu ili ju nije imao.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,625
Mi prikolicu ne posuđujemo za kipanje radi ulja.
Kad ide s dvorišta, crijevo dolje i onda nema kipanja!
 

Najnoviji postovi

Na vrh