• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kliješta za vezivanje žice

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Bok,

Nisam uspio naći sličnu temu na forumu pa pišem ovdje....

Imat ću uskoro veću količinu farmer pletiva koju ću morati vezati na armaturne šipke fi8 do fi12. Do sad sam radio ručno sa pocinčanom žicom i dvjema kombinirkama te stiskao tako....

Dal netko koristi za sličnu namjenu kliješta za vezivanje žice i kako to funkcionira u praksi? Vidim neke koje imaju "municiju" kao klamarice, al koliko sam vidio sve je to za neke manje debljine....

Dal je to netko koristio na armaturnim šipkama i dal postoje neke možda automatske na bateriju ili sl?

Hvala

Lp
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Baš nedavno sam vidio sistem vezivanja armature, na jednoj kući. Žica dolazi u kutijama, kao gumice ove obične pokućne, stavi se oko armature i ima nekakv alat, mislim da je Forch bio u igri, kao nekakva kuka sa drškom, a unutra je nešto slično burgiji kao spirala i ima kugle po kojima kliže. Žica se savije oko armature, progura se kuka kroz očice na žici i samo povuče i dobiješ povezanu armaturu.

Baš ću sad pitati google kako se to zove i dali je od Forcha ili sam nešto pobrkao...

Ubode ga iz prve hahaha
Baš ovo.

A ja sam sebi napravio na aku bušilicu one DIY šeme sa šarafom i platnom s rupama, samo za to treba biti čelična žica koja neće puknuti na mjestu koje vežeš nego na krajevima koje zavrćeš, tako je da to s nekom bezveznom žicom - neiskoristivo, ali ako se pazi i ne ide pun gas može se i stim odraditi.
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Jel mi mozes pokazat neki yt video kako izgleda taj tvoj diy sistem sa aku busilicom?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Stegneš šaraf s kukom u borfuter?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422

Neka šema ovoga, ali ja nisam koristio ovako komad željeza, nego šaraf M12, stavio široku platnu i u njoj izbušio 4 rupe jedan nasuprotan par od 2.5mm, a drugiod 3.5mm jer sam koristio 2mm i 3.25mm žicu.

Stavio platnu do glave šarafa, stegnuo s drugom maticom i zapikovao, mada može i sigurnosna matica i dobro stegnuti jer nije to nezz koji otpor.

Prvenstveno sam išao na platnu jer ovakvo željezo te može osakatiti, dok platna to ne može.

Potražim to danas pa uslikam.
 
Na vrh