• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koju kosilicu za oko kuce

tugo

Novi član
Tu od
26 Ožu 2015
Poruka
20
Trebam kosilicu za uređenje travnjaka oko kuće.
Trenutno koristim samohodnu od 60 centimetara i leđnu flaksericu.
Da bi sve pokosio i uredio treba mi nekih osam do deset sati.
Mislio sam to malo skratiti uzevši malu kosilicu traktorsku međutim ove jeftilen su nesposobne da se penju preko malo ozbiljnijeg busena a kamoli uz ovo što ja imam. Teren je dosta nagnut i uglavnom voćnjak tako da otpada traktor sa prednjom kosom zbog visine.
Došao sam do toga da bi kupio neku ozbiljniji u roto kosilicu
To ti ispada da svoju bcs ne mogu preraditi a malo ozbiljniji proizvodi koštaju tipa šezdeset sedamdeset hiljada kuna.
Rabljenih naravno nema.
Kako da si u glavi opravdam deset hiljada eura za nešto što će mi kroz godinu uštedjeti maksimalno 50 sati!?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Lance na traktorić kosilicu koju već imaš i udri.Jedino treba paziti da ne ostane bez ulja na nagibima.
 

tugo

Novi član
Tu od
26 Ožu 2015
Poruka
20
Lance na traktorić kosilicu koju već imaš i udri.Jedino treba paziti da ne ostane bez ulja na nagibima.
Nažalost nemam traktorcic
uz to osudio sam sujedovu husqwarnu ali on nema dobro kočenje motorom pa me "poteralo" nizbrdo da sam se lagano u****l pa nisam nekako siguran na tu prdekalicu.
Stvarno mislis da bi s lancima bio bolji - mozda mi je proklizao a ne da me potjerao sad vise nisam siguran.



Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

tugo

Novi član
Tu od
26 Ožu 2015
Poruka
20
Grillo je dobar i kosta oko 40 000 ali problem je sto je uzak on jr 80

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Ako mislis tolike novce dat za to onda ti je bolje kupit neki manji traktor tipa vinkovića i na njega stavit rotomalčer pa imas mašinu koja ima vise priključaka na raspoloaganju, ne znam dali si i o toj opciji razmisljo a cini mi se daleko jeftinija od tvojih ideja...cca 20-25tkn imas sve skupa
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,461
Ako je nagib onda TV ne dolazi u obzir (a radi su o parceli koja je u nagibu).
Ova mala strižna bi mogla doć u obzir s obzirom na nagib (jer je dvotaktna) ili ipak NE je je ipak preslaba. Mogla bi to odraditi neka strižna kao npr. moja Alpina.

Otvorene su dvije slične teme koje se mogu prebaciti u već postojeće teme, moderatori !
 

Prilozi

  • DSC00515.jpg
    DSC00515.jpg
    81.9 KB · Pregleda: 111
Posljednje uređivanje:

tugo

Novi član
Tu od
26 Ožu 2015
Poruka
20
Evo kupio ovo.
Valjda bude dobra
9dde8565fc0f0cba3219cb02d702650b.jpg


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Čestitam Radobojec!

Ovo ti je prava stvar, ja sam radio sa sličnom, marke Toro, snage ti neće faliti, okretnost super jer ima blokade kotača, nisko težište, nema prevrtanja, kosiš po bregima ko metak, vuče te ako treba...

Koliko si platio i gdje si kupio? Vidim uvoz po naljepnicama.... komunalka nemaš kaj...

Prije cca dvije godine je bil tip u Velikoj Gorici koji je vozil strojeve iz Njemačkih komunalnih službi....puno dvorište svakakve robe.,...
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Daj još slika i napiši cijenu, zanima me takav strojček, pošto su ovi traktorčići bezobrazno skupi.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
E ovo je jos bezobraznije skupo. Makar je to stroj za razliku od vecine traktorskih kosilica.
Sumnjam da taj ferris nov kosta manje od nekih 40 kila kuna.:(think):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Šanana, za tim treba hoditi.
Na traktorčiću se bar voziš i imaš stalak za flašu :)
 

tugo

Novi član
Tu od
26 Ožu 2015
Poruka
20
novi je oko 70 000 kn tako da je to bezobrazno skupo puta dva.
ovaj je ispao nesto ispod 2500 eurica sa dostavom.
hidrostatski pogon.
dvocilindricni kawasaki.
masa 300 kg
podesavanje visine kosnje iz centralnog mjesta
Kupljen u sloveniji.

.
b152d86e2f2ea18b4152456d1c3fbd4e.jpg


011909ea8426426c954410fb9b3f0cc8.jpg


Ako vas zanima da poslikam nesto specificno recite...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Evo covjek dao za staru kosilicu vise nego vecina daje za novi traktorcic. :icon_fU:.
I po meni je napravio dobru stvar.
 

Najnoviji postovi

Na vrh